Anasayfa > Hizmetler > Koruma Eğitimi

Koruma Eğitimi

KÖPEĞİNİZE DOĞRU SAVUNMA VE SALDIRI KORUMA EĞİTİMİ İMKÂNINI SAĞLAMAKTAYIZ

Köpeklerde verilmek istenilen eğitimler arasında yer alan koruma eğitimi oldukça ciddi bir eğitim sürecini kapsamaktadır. Genellikle düşülen yanılgılardan biri olan köpek sahiplerinin köpeklerinin koruma işini yapabilecekleri olup savunma ile saldırının öncelikle zihinsel ve fiziksel olduğu bilincinde olunmamasıdır. Alman çoban köpekleri ile Rotweiler köpeği dışında Doberman ve diğer büyük ırk köpeklerinde bu beklenti oranı daha fazla yer almaktadır. Firmamız sahip olduğunuz köpeklere uzman eğitimciler eşliğinde gerekli olan savunma eğitimi ile saldırı ve koruma eğitimlerini özverili çalışmalarla gerçekleştirmektedir.

Koruma köpeklerinin yavru zamanında sinir sistemlerinin sağlam olması ve korkudan uzak olmaları gerekmektedir. Bu nedenle de bu yönde bir köpeğe sahip olmak isteyenler öncelikle meraklı ve cesur bir içgüdüye sahip olan köpekleri tercih ederken av peşinde olma noktasında vazgeçmeyen bir içgüdüye sahip olmalarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Yetişkin köpeklerin ise koruma eğitimlerini sahipleri ile birlikte vermesi gerektiği hareket eden firmamız sorunsuz bir eğitim sürecinin elde edilmesini sağlamak adına köpeğinizin bu eğitimi alıp almayacağı konusunda alacağınız randevu sonrasında yardımcı olmaktadır. Köpeğinizin eğitimi alması adına av içgüdüsü ve savunma içgüdüsü dışında gelişmiş bir his ve koku duyarlılığının olması gerekmektedir. Eğitim, uzman kişiler tarafından verilmediği sürece köpeklerde başarılı sonuçların elde edilmesi imkânsızlaşmasının dışında köpeğin kendi liderliğini ispatlanmasına zemin hazırlanarak tehlikeli durumlarla karşı karşıya gelinmesine neden olabilmektedir.
 

 

 

 

 

Verilen koruma eğitimindeki amaç, köpeğin var olan yüksek av ve savunma içgüdüsünü harekete geçirerek bu içgüdüleri denetim altına almaktır. Verilen tek komut ile saldırma ya da sahibinden gelecek komut ile saldırının şekil değiştirmesi ile saldırıyı bırakmasını sağlayabilmektir. Köpeğinize verilen eğitim süresi ise köpeğinizin özelliklerine ve eğitim kalitesine göre değiştiğinden dolayı firmamız kaliteli bir zaman zarfında kaliteli bir eğitimin sonuçlarını elde etmenizi güven içerisinde sağlamaktadır.

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara