Anasayfa > Haberler >Sancaktepe Köpek Pansiyonu ve Eğitim Merkezi

Sancaktepe Köpek Pansiyonu ve Eğitim Merkezi

Sancaktepe Köpek Pansiyonu ve Eğitim Merkezi

Eğer bir köpeğiniz varsa ve siz onunla istediğiniz gibi bir iletişim kurmakta zorlanıyorsanız tam bir eğitim almamış olabilir. Köpek sahibi olmadan köpeğinizin cinsi, daha önceki geçmişi ve eğitimi konusunda bilgi sahibi de olmalısınız. Neden köpek sahibi olmak istediğinize emin olduktan sonra bir köpek eğitim, üretim ve bakım merkezine başvurabilirsiniz. Köpekler genellikle yaşamlarının ilk altı ayında eğitime daha yatkın olurlar. Bu dönemde algıları son derece açıktır ve öğrenmeye uygundurlar. O yüzden yeni köpek sahibi olanlar bu süreye dikkat etmelidir. Öte yandan evde yetişkin bir köpeğinizi varsa da, köpek eğitimi konusunda profesyonel bir merkeze başvurabilirsiniz.

Köpek Eğitimi Özel Bir Meslektir

Bu konuda uzman olan kişilerin köpeklerin ırkı ve cinsi konusunda geniş bir bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Çünkü her köpek daha önceden getirdiği özellikler açısından farklı özelliklere sahiptir. Hem fiziksel hem de duygusal olarak köpeklerin karşılanması gereken pek çok ihtiyacı vardır. Köpek eğitimi sırasında karşınızdaki köpeğin ne tür ihtiyaçlara sahip olduğuna dikkat etmeli ve onu cinsine uygun olan yöntemlerle eğitmek zorundasınız. 

Genel olarak köpek sahiplerinin ilk dikkat etmesi gereken nokta köpeklerin bir yönlendiriciye ihtiyaç duymasıdır. Köpek sahiplerinin köpeği yönlendirirken kararlı olması ve komut verirken net olması gereklidir. Köpekler bir sürü içerisinde yaşamaya ve emir bir lidere göre hareket etmeye alışkın hayvanlardır. Bu yüzden buna göre hareket etmeli ve kararlı bir lider gibi görünmelisiniz.

köpekler ile ilgili görsel sonucu

Köpeklerin sosyalleşmesi için tuvalet, havlamama ve eşyalara ve insanlara zarar vermeme gibi eğitimlerden de geçmesi gereklidir. Bütün bunlar ancak bu konuda ileri seviyede bilgisi olan birisi tarafından yapılabilir. Bu yüzden köpeğinizin eğitimi ve bakımı konusunda sertifikalı uzmanlarla çalışan bir eğitim ve bakım merkezine başvurabilirsiniz.

Köpek Bakımı ve Köpek Oteli Hizmetleri

Bir köpek sahibi olduktan sonra hayatınız tamamen değişir. Köpeğinizin ve sizin yaşantınızın birbirine uyumlu hale gelmesi gereklidir. Mesela bir bekçi köpeğini herkesten bir şey alan ve herkesle iyi geçinen bir köpek olarak eğitemezsiniz. Öte yandan evde çocuğunuz ve sizinle arkadaş olabilecek bir köpeği de insanlarla daha iyi ilişki kurabilecek şekilde eğitmelisiniz. Köpeklerin sevgiye ve ilgiye ihtiyacı vardır. Sizin istediğiniz şekilde davranması için bir odaya kapama ya da başka türlü şeylerle cezalandırmamalısınız. Onları eğitirken sabırlı olunmalı ve pozitif bir yönlendirme yapılmalıdır. Onayladığınız davranışların hemen ardından ödül vermek de eğitim yöntemlerinin en etkili olanlarından birisidir.  

Eğer uzun bir süre evden ayrı kalacaksanız köpeğinizi yalnız bırakamazsınız. Onunda düzenli bir beslenme ve enerji harcama rutini olacaktır. Onu bunlardan mahrum ve yalnız bırakırsanız sağlığı ve psikolojisi bozulabilir. Her zaman köpek bakımından anlayan bir yakınınız da olmayabilir. Bu durumda başvurmanız gereken yer aynı zamanda bir köpek oteli de olan bir bakım ve eğitim merkezi olmalıdır. 

Ä°lgili resim

Köpek bakım ve eğitim merkezi olarak bu konuda deneyim kazanmış eğitmenlerimizle birlikte uzun bir süredir çalışmaktayız. Hemen her cins köpek konusunda bilgiye sahip ve bu konuda özel bir eğitim görmüş sertifikalı eğitmenlerimizle birlikte köpekler için en iyi bakım ve eğitimi vermek için çalışıyoruz. Aynı zaman da odaları yeterince geniş olan ve geniş bir alan üzerinde kurulmuş bir arazide yer alan bir köpek oteli hizmetimiz de vardır. Köpeklerin açık alanda rahatlıkla dolaşabileceği bir yerde kurulduğu için siz yokken köpeğinize en iyi şekilde bakabiliriz. Hem bütün ihtiyaçlarını karşılamaları hem de iyi geçirmeleri için merkezimizde her şey düşünülmüş ve hazırlanmıştır.  

 

 

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara