Anasayfa > Haberler >Fino Köpek Eğitimi Sizce Her Komutu Dinlermi

Fino Köpek Eğitimi Sizce Her Komutu Dinlermi

Fino Köpek Eğitimi Sizce Her Komutu Dinlermi

Fino köpek eğitimi özelinde köpekler bir insanla doğdukları andan itibaren buna kolayca alışırlar ve ona sonsuz bir sevgi ile bağlanırlar.Bu sevgi dolu yaratıklar, insanın en iyi arkadaşlarından bazılarıdır.Bazı köpeklerden korkmanıza rağmen, aslında sahiplerine  oldukça sadık oldukları için yabancıların yanında rahatsız olurlar.Bir köpeğe bakmak onu sevmektir.İnsan ancak sevdiği bir canlıdan sorumlu olabilir.Sorumluluk karşılıklı güven gerektirir.Sorumluluk da bir feragattir.Köpekleriniz size güveniyor ve sorumluluklarını size bırakıyor.


Fino Köpek Eğitiminde Ev Hayatı
Fino köpek eğitimi açısından köpeğiniz bir kaniş ise, bu küçük köpeği hoş karşılamalısınız.Evet, ona gerçekten  bir bebek gibi davranmalısın.Kaniş yetiştirmek her şeyden önce zor bir iştir.Bu küçük yaratık çok aktiftir.Bu gerçekten bir insan köpeğidir.Ev hayatına çok iyi uyum sağlar, özellikle apartman dairelerinde yaşayanlar tarafından  çok sevilen bir cinstir.Ancak enerji dolu oldukları için uzun süre hareketsiz kalmaktan hoşlanmazlar.Devamlı  hareketlilik halindedirler.Bu yüzden onları uzaklaştırdığınızda, gelen insanlara tepki verebilirler.Kanişler, hareket eden her şeye yoğun bir şekilde duyarlıdır.Zeki oldukları için fino köpek eğitimi bu sayede  kolayca olur.


Fino Köpek Cinsleri Nelerdir?
Fino köpek eğitimi sevimli özellikleri sayesinde kapalı ortamlarda beslenmeye oldukça uygun olan kaniş cinsi artık birçok ev ve apartmanda evcil hayvan olarak rağbet görmektedir.Kaniş ırkı çocuklarla mükemmel dostluklar kurar, özellikle sevimli yapıları nedeniyle tiyatro etkinliklerine de katılarak çocukları her ortamda eğlendirebilirler.Neşeleriyle bakın.
Son derece sıcakkanlı bir kişiliğe sahip olan kaniş cinsi bu özelliği sayesinde küçük çocukların ve sevimli bebeklerin kapalı ortamlarda en yakın arkadaşı olabilmektedir.Ancak tek olumsuz özellik olan kaniş ırkları yapı olarak  diğer evcil köpeklere göre daha hassas oldukları için günlük olarak özenle ele alınmalıdır, bu açıdan günlük bakım çok önemlidir.


Fino Köpek Cinsleri Özellikleri Nelerdir?
Fino köpek eğitimi sayesinde istediğiniz komutları verebilirsiniz.Aşağıda ise fino köpeklerinin cinsleri özellikleri vardır.Bunları inceleyip finolar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
• Sevimli kaniş, birçok özelliği olan, diğer insanlarla en iyi şekilde anlaşabilen sevimli bir köpektir.
• Ayrıca Kaniş cinsi, doğası gereği çok itaatkâr, son derece sadık ve çocuklara ve sahiplerine kendilerini buldukları ortamda itaatkârdır.Yabancılara karşı da son derece uysal olan
• Kaniş ırkı, diğer ırkların aksine bu konuda uzun  bir eğitim gerektirmez.
• Sevimli ve oyuncu kişilik yapıları sayesinde insanlarla mükemmel iletişim kuran kanişler de çok zekidir.
• Bu sayede kolayca eğitilebilen kaniş, oldukça hareketli ve  canlı bir kişilik yapısına  sahip olduğu için hareketsiz duramayan ve sürekli  oyun oynamak isteyen sevimli bir köpektir.
• Son derece gelişmiş motor becerileri nedeniyle bazen normalden daha fazla havlayabilen Kaniş, nöbetçi görevinde de oldukça etkili olabiliyor.Bu bakımdan özellikle  lüks rezidansların güvenliği için kaniş ırkları tercih edilebilir.
• Kaniş cinsi, son derece sosyalleşmiş kişilik yapısı sayesinde sosyal ortamlara kolayca uyum sağlar ve bu sayede hayatın her alanında  önemli keyif görevleri üstlenir.


Fino Köpeği Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Fino köpek eğitimi vermeden önce köpeğinizin bakımını ihmal etmemeniz gerekir.Köpeğinizin sağlık ve sağlık ihtiyaçlarını, özellikle cinsi ve yaşı gibi çeşitli faktörler etkiler.Köpeğin özelliklerini dikkate alarak beslenme ihtiyaçlarından egzersiz ve tımarlamaya kadar her şeyi hesaba katmak önemlidir.
• Köpek kulübelerinin günlük olarak temizlenmesi gerekir.
• Köpek paspası her gün dışarı çıkarılmalıdır.
• Kulübenin içi tiftik ve kalıntılardan temizlenmeli ve haşere kontrolü yapılmalıdır
• İki haftada bir böcek ilacı püskürtmek uygun bir önlemdir.
• Kirli veya nemli yatakların temizlenmesine, kurutulmasına ve neminin alınmasına özen gösterilmelidir.Minderler gerektiği gibi değiştirilmelidir.
• Kulübenin çevresinin, en azından konutun temizlik derecesine kadar temiz tutulmasına özen gösterilmelidir.Yiyecek, moloz, tüy gibi artıklar dikkatli bir şekilde toplanmalı ve kabinin tenha bir köşesinde kazılmış bir çukura gömülmelidir.Bu sayede insan sağlığına da zarar verebilecek  parazitlerin yol açabileceği olası tehlikelerden korunur.
Kabin içerisinde zamanla oluşabilecek çürüme, kırılma, çatlama ve boya dökülmeleri gibi kusurlar derhal giderilmelidir.Sızdıran çatılar, rutubet, geçirgen toprak, yağmur yağdığında çatlamış duvarlar, haşere ve hastalıklar için saklanma yerleri önemli problemlerdir.En iyi fino köpek eğitimi için kurumumuzdan destek alabilirsiniz.Kurumumuz size bu hizmeti en iyi şekilde verecektir.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara