Anasayfa > Yardım

Yardım

 

KÖPEKLER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN SORULARIN CEVAPLARI


Firmamız olarak köpekler hakkında sıkça sorulan sorulara güvenilir cevaplar sunarak köpek konusunda bilinçli bir toplum olma noktasında öncülük etmekteyiz. Karşılaştığımız soruların en büyüğü ise nereden ve nasıl bir yavru satın alınabilir noktasında olmaktadır. Irk tercihi sizin için önemli değilse sokak ya da barınaklardan rahatlıkla yavru köpek temin edebilirsiniz. Firma olarak köpek tercihi konusunda kısıtlanma yaşanmaması ancak uzman biriyle seçim yaparak olası sorunların kapısını kapatacağınız bilincinde olmanız gerektiğini vurgulamaktayız. Tercih edeceğiniz ırk köpeklerinde ise secereli olması dikkati dışında iyi bir yavru köpeğine ulaşma olanağınızı arttıran FCI üyesi bir üreticiden alınmış olması ve dernek üretim kurallarına uygun olunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.


Bilinmesi gereken bir gerçek var ki oda, iyi üreticilerin aynı zamanda iyi bir eğitici olduklarıdır. Köpeğin davranış ve terbiyesinin şekillenmesinde öncü olmaları nedeniyle köpek yavrusu satın alınırken geniş bir araştırma yapılması gerekmektedir. Firmamızın karşılaştığı bir diğer soru da nereden köpek almalıyım? Sorusu olup öncelikle eğiteceğiniz köpeğin hangi şartlar altında imkânlar sunulabileceği dikkate alınarak evde yaşayacak köpek tercihlerinde tuvalet v. Eğitimler gerekmesi nedeniyle küçük boxlarda ve camekânlarda satışı yapılan noktalardan alınmamasını tavsiye ederek dar alanlarda yaşayan köpeklerin kalıcı sinir sistemi ve davranış problemleri yer alabileceğini hatırlatmaktayız. Bu durumda köpek bakan yerlerden satın almak en doğru verilen karar olmaktadır.

Köpek eğitimlerinde eğitime karar veren köpek sahibi neden pozitif köpek eğitimi uygulanmaktadır? Endişeni taşıyabilmektedir. Bilinmesi gereken ise bu eğitim sayesinde doğru bir iletişim gücü karşılıklı güven zemini oluşturarak eğitimde pet sahibi olarak sizlerinde katkıda bulunmanıza olanak sağlayacağı gerçeğidir. Burada güdülen amaç köpeği eğitirken sahiplerinin de seans katılımlarıyla doğru yaklaşımı benimseyerek bilinçli bir eğitimin kalitesini yüksek kılmaktır. Ayrıca pozitif köpek eğitimi bütün ırk köpeklerde olumlu sonuçlar doğuracak nitelikte olup ödüllendirme noktasında karşılıksız kalmayan olumlu sonuçlar yaşatmaktadır. Pozitif eğitimin sağladığı artılardan biri de uygulanılan fiziksel egzersizlerle günlük yapması gereken aktiviteleri yaparak ihtiyaçlarının karşılanması kolaylığıdır. Bu noktada bilinmesi gereken ise köpeğe verilen eğitim sürecinin köpeğin cinsine ve yaşı dışında algısına bağlı olarak 3 ya da 5 hafta arası sürmesidir. 


Firmamız köpekler konusunda yaşadığınız her soruya ve soruna güvenilir cevaplarla sağlıklı çözümler sunarak bilinçli bir köpek ve bilinçli bir köpek sahibi olmanıza uzman eğitmenleriyle olanak sağlamaktadır.
 

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara