Anasayfa > Hizmetler > Eğitim Seminerleri

Eğitim Seminerleri

KÖPEKLERE VE KÖPEK SAHİPLERİNE KAPSAMLI SEMİNERLER


Köpeklerin yaşam alanlarına uyum sağlayabilmesi için belirli nitelikleri kazanmış olması gerekmektedir. Sahip olunan köpeğin ortamlara uyum sağlamasında sadece köpek sevgisinin yetersizliği söz konusu olup eğitim ihtiyaçları paralelinde köpek eğitmenine gerek duyulmaktadır. Kulübümüz uzman eğitimcilerimizle köpek severlere eğitim konusunda hizmet sağlayarak doğru niteliklerin köpekte var olmasına yardımcı olmaktadır. Farklı bir hizmet anlayışıyla hareket eden kulüp, gerçekleştirdiği seminerler ile sadece bir köpek sahibi olan bireyler için özel eğitim programlarını sağladığı gibi grup eğitimleri hizmetini de sağlamaktadır. Yoğun ve konuya odaklı gerçekleştirilen eğitim programlarında pet sahipleri dışında görev köpeği eğiticileri ile spor olarak tercih edilen köpek sporlarında maksimum başarı elde etmek isteyen köpek sporcuları ve köpek eğitimleri konusunda kapsamlı bilgilere ulaşarak eğitmen olmak isteyen bireyler seminerlere katılabilmektedir.
Program seansı 3 saat olan seminere evde ya da sosyal yaşam içerisinde davranış problemi yaşayan köpek sahipleri de kendilerinin belirlediği konularda seminerde yer alarak Emre Saçkesici uzmanlığıyla yaşanılan sorunları kısa sürede aşabilir ve coaching hizmeti alabilirsiniz.

Köpeğinizle birlikte bulunduğunuz noktadan sizi alarak ulaşmak istediğiniz noktaya doğru güvenilir adımlarla ulaşmanızı sağlayarak hatasız bir eğitim sürecini sonunda güçlü ve gelişebilir yanların maksimum düzeyde elde dilmesinin huzurunu yaşayabilirsiniz. Grup eğitim seansları ise maksimum 5 kişi ile gerçekleştirilip 6 saat/gün şeklinde uygulanmaktadır. Bir köpek eğitiminde gerek duyulan her detaya grup eğitim seanslarında da katılabilmenin mümkün olması dışında köpeklerde kazandırılması istenilen iz takibi ile IPO yani itaat ve koruma branşlarında önde olma vasfını taşımak isteyen köpek sporcuları da katılabilmektedir.  Bunun dışında köpek yavrusu 2 ila 6 ay arası sahip olan köpek severlerin köpeklerine kazandırmak istedikleri liderlik ile köpek davranışlarının doğruluğu ve kontrol altına alma ihtiyaçları duyan köpek sahipleri seminerde yer alabilmektedir. Bunun sonucunda verilen itaat eğitimiyle beslenme ve barınma dışında egzersiz ihtiyaçlarına doğru cevaplar sunularak kolay bir sosyal yaşantı uyumu köpekler ve köpek sahipleri kısa sürede kazanmaktadır.


Seminerde baz alınan konular ise;
• Köpek ve insan arasındaki bağ dikkate alınarak neden birbirlerine ihtiyaç duyulduğu ilk olarak ele alınıp bilinçli bir ihtiyacın karşılanması önemi vurgulanmaktadır.
• Köpeklerde istenilen sadakat duygusunun oluşumu ile sahiplik ve liderlik dışında aidiyet konuları ele alınarak iyi bir ilişki ya da liderlik nasıl oluşur sorularına doğru cevaplar aranmaktadır.
• Köpeklerde var olan içgüdü konusu gündeme getirilmektedir.
• Köpeklerle olması gereken doğru iletişim ve köpekler eğitilmeli midir? Konuları dışında şartlanma ve bilgi arasındaki fark konularını da önemle değinilmektedir.
• Eğitim sürecinden önce bilinmesi gereken seleksiyon ve anatominin önemi dile getirilerek köpek severlerin sahip oldukları köpeklerle yaşadıkları temel problemler ve çözüm bilgileri aktarılmaktadır.
• Pozitif ya da negatif mi? başlığı dışında kendine güven nasıl sağlanır başlıklarına da yer verilmektedir.
Seminerde gerçekleştirilen saha çalışmaları konusunda ise;
• Öncelikle pozitif köpek eğitimine giriş konusu ele alınarak gerekli olan malzemelerin doğru tercihi ve kullanımı gündeme getirilmektedir.
• Daha sonra motivasyon kaynaklarının nasıl kullanılması gerektiğine değinilmektedir.
• Şartlanma da yer alan klasik şartlanma ve operant şartlanma konuları hakkında bilgiler sunulmaktadır.
• Geçmişten günümüze büyük yol kat eden köpek eğitimi yakaladığı modern çizgide kullanılan en yeni tekniklerin tatbiki seminerde sunulmaktadır.
• Yavru köpeklerin alması gereken yavru eğitimi ile olması gereken itaat ve kontrol kullanımı bilgileri aktarılmaktadır.

 

• Köpeklerde var olan içgüdülerin verilecek olan eğitimde kullanımı ile yavru köpekler dışında yetişkin köpekler içinde gerekli olan motivasyon ve özgüvenin geliştirilerek arttırılmasına yönelik çalışmalarla IPO koruma çalışmaları sunulmaktadır.
• Problemler arasında yer alan agresyon ve çekinirlik ile pet sahiplerinin özel problemlerine çözümler sağlanılmaktadır.
• Seminerde köpeklerin yer alacağı BH ve IPO sınavlarına hazırlanması ve şov köpek hazırlanmasına yer verilerek karakter testi TSB çalışmaları da yapılmaktadır.
Gerçekleştiren seminerler arasında yer alan Workshop, pet sahipleri ile birlikte görev köpeği eğiticileri ve spor köpek eğitimi yapacaklar dışında köpek eğitimleri ile eğitmen olmak isteyen kişilerin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Maksimum 10 köpek eşliğinde gerçekleştirilen seminere sınırsız katılımcı yer alabilmektedir. 6 saat bir eğitimi kapsayan seminer bir ya da iki gün sürmektedir.  Seminerde Emre Saçkesici eşliğinde işlenilen konular ise diğer iki seminerde yer alan konular ve katılımcıların belirlediği konular üzerinde gerçekleştirilmektedir.
• Köpek eğitilmeli midir ve köpeklerle kurulması gereken iletişim ile birlikte içgüdüler konusu ve sinir sistemi, kapasite konuları yer almaktadır.
• Seleksiyon ve anatominin önemi vurgulanarak iyi bir ilişki ile elde edilen liderlik oluşumu ele alınarak yaşanılan temel problemler ele alınıp doğru çözümlerle son bulmasına yardımcı olunmaktadır.
• Sahiplik, liderlik ve sadakat ile aidiyet konuları ele alınarak kendine güven nasıl sağlanılmalıdır sorularına cevap bulunmaktadır.
Saha çalışmalarında pozitif köpek eğitimi ile başlayan seminer malzeme ve motivasyon kullanımı yavru köpek dışında yetişkin köpeklerde beraberinde sağlanılması gereken özgüven artırıma yönelik çalışmalar ile devam etmektedir. İtaat ile kontrol bütünlüğü ele anılarak içgüdülerin eğitimde kullanım şekilleri vurgulanmaktadır. IPO koruma çalışmaları, BH/IPO sınavlarına köpeklerin hazırlanışı, şov köpekleri hazırlama ve sistemin eğitimde önemi ile TSB çalışmaları ele alınmaktadır. Bunun dışında kulübümüz duyma engelli köpek eğitimine ve terbiyesine de yer veren 30-40 gün bir çalışma gerçekleştirmektedir. Sizlerde bu kapsamlı seminerlerde yer alabilir ve köpeklerinize en doğru eğitimi sağlayarak doğru bir köpek sahibi olmanın farklılığını kulübümüzle yaşayabilirsiniz.

Resimler


whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara