Anasayfa > Hizmetler > Köpek Oteli Uzun Süre

Köpek Oteli Uzun Süre

Evcil hayvan sahibi olan kişiler, yaşam alanlarını paylaştıkları hayvan dostları ile bağ kurarlar.Genellikle en çok kedi, kuş ve köpek gibi hayvanlar evcil hayvan olarak tercih edilmektedir.Özellikle köpek sahibi olan kişiler, köpekle aralarında kuvvetli bir kurarlar.Köpeğinizden kısa veya uzun süreli ayrılmak durumunda kaldığınızda, hayvan dostunuzun da rahatını düşünürsünüz.Günümüzde köpek pansiyonu ve kamp hizmeti veren kurumların çoğunlukta olduğunu görebilirsiniz.Özellikle köpek oteli uzun süre kalma durumunda da evcil hayvanınıza hizmet veren bir kurumdur.Online olarak araştırabileceğiniz gibi yerinde de görebileceğiniz iyi hizmet kalitesi sunan köpek pansiyonları bulunmaktadır.

Köpek Oteli Hizmeti Neden Kullanılır?

İnsanlar gibi hayvanlarda sosyal bir canlı olarak yaşamlarını sürdürür.Hayvanların da sevgiye ilgiye ve bakıma ihtiyaçları vardır.Herhangi bir evcil hayvan sahibi olduğunuzda köpeğinizin, bakımı, temizliği, beslenmesi ve eğitimi konusunda da tüm sorumluluğu almak durumundasınız.Evcil hayvan bakımını üstlenen kişilerin tatil veya iş seyahati gibi durumlarında da, köpeği yanında götürme durumu yoksa mutlaka güvenilir bir yere bırakma ihtiyacı duyar.Köpek pansiyonu veya köpek oteli uzun süre evcil hayvanınızın bakım ve beslenmesini üstlenen bir kurum olarak hizmet vermektedir.Siz iş seyahati veya tatildeyken, gönül rahatlığıyla köpeğinizi pansiyona bırakabilirsiniz.

Köpek Oteli Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Evcil hayvan sahibi olanların en büyük tedirginlik yaşadığı durumlardan birisi, köpeğinden iş seyahati veya tatil zamanlarında ayrılmak zorunda kalmasıdır.Özellikle şehir dışı seyahatlerinde, evcil hayvanla seyahat etmenin zorluğunu yaşamak yerine, güvenilir bir yere bırakma ihtiyacı duyarlar.Köpek pansiyon ve kamp hizmeti sunan kurumlar, bu sorunlarınızı ortadan kaldırmayı hedefleyerek hizmet sunarlar.Köpek oteli uzun süre seyahat etme durumunda kalan hayvan sahiplerine, köpeğin ihtiyacı olan ev ortamı konforunu sunma garantisini verir.Aynı zamanda günlük ve haftalık sürelerde de hizmet vererek, gözünüz arkada kalmadan, seyahat edebilmenize imkân tanır. Evcil hayvan bakımı oldukça zordur.Bu yüzden kimseye yük olmadan evcil hayvanınızın daha iyi bakım almasını sağlayabilirsiniz.

Köpek Oteli Güvenli Midir?

Evcil hayvan sahibi olmak ve her türlü bakımı üstlenmek zor bir iştir.Özellikle evcil köpek cinsi ne olursa olsun, bir canlı olarak ihtiyaçlarını karşılayabilmelisiniz.Tüm ihtiyaçları karşılanan köpek mutludur ve sahibine bağlıdır.Bu duyarlı canlılar, sizinle kurduğu bağı başka biriyle kurmakta zorlanabilirler.Hayatın gerektirdiği bazı durumlarda, kısa veya uzun süreli köpeğinizden ayrılmak durumunda kalabilirsiniz.Kendi oluşturduğunuz güven ortamını sağlayacak bir yer aradığınızda da yakınlarınıza yük olmak istemezsiniz.
Günümüzde bu gibi sorunlara çözüm bulan köpek oteli uzun süre seyahat veya tatillerinizde size hizmet sağlar.Konforlu odaları, eğitimleri, yüzme ve yürüyüş alanları gibi ev ortamını aratmayacak imkânlar sunar.Ayrıca eğitimli personeli sayesinde köpeğinizin eğitimini de üstlenerek, köpeğinize güvenli yaşam alanları oluşturur.Pansiyonda kaldığı süre içerisinde köpeğinizin mutlu ve sağlıklı görünmesi, köpek otelinin güvenli bir kuruluş olduğunu gösterir.

Köpeğinizi Otele Bırakmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Hayvan sahipleri bazı durumlarda köpeklerini emanet edebileceği bir yer arar.Köpeğinizden hiç ayrı kalmadıysanız ya da kısa süreli ayrılıklar yaşadıysanız, uzun süre ayrı kalmanız durumunda köpeğinizi emanet edeceğiniz yerin güvenilir ve konforlu olmasını beklersiniz.Köpek oteli uzun süre seyahatleri için ideal bir tercihtir.Hayvan sahipleri bu konuda bilinçli olmalı ve köpeği bırakacakları yeri önceden görmelidir.İnternet üzerinden başvuru gerçekleştirdiyseniz, size sunulacak hizmetin doğruluğunu araştırmalısınız.Mutlaka kurumun resmi ruhsatını görmelisiniz.Toplu yaşam alanlarında ortaya çıkabilecek sağlık sorunları ihtimaline karşı, önlemler alınmalı ve köpeğinizi otele bırakmadan 1 hafta önce aşılarının tam olduğundan emin olmalısınız.Otelde acil durumlar için sağlık personelinin olup olmadığını öğreniniz.Köpeğiniz beslenme konusunda ayırt edici ise verilmesi gereken mama çeşidi hakkında personeli bilgilendiriniz.Son olarak personelin size ulaşabilmesi için iletişim numaranızı ve adresinizi vererek köpeğinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Köpek Oteli Fiyatları Nelerdir?

Hayvan sahibi olmak bakımı zor olduğu kadar da masraflı bir durumdur.Düzenli aşıları, ayırt edici ise özel mamaları, bakımı ve kuaförü gibi çok fazla ilgi gösterilmesi geren detayları vardır. Kedi ve köpek evcil hayvanı olanlar özellikle bu durumları yaşamaktadır. Köpek bakımı göründüğü gibi kolay değildir. özel ilgi ve sevgi temel ihtiyaçlarındandır. Eğer şehir dışı iş seyahatiniz veya tatil planınız varsa, tüm bu sorumluluğu üstlenecek birçok köpek otelleri bulunur. Evcil hayvanının konforunu düşünen hayvan sahipleri, köpek otellerinden yararlanabilir.
Köpek oteli uzun süre hizmet kapsamında 30 günlük 3000 TL ve 15 günlük 2500 TL olarak ücretlendirilmiştir.Kısa süreli konaklama olarak da 1 haftalık 1050 TL ve 1 günlük 150 TL aralığında fiyat belirlemesi yapılmıştır.Ücretlendirmeler büyük şehirlerde ve küçük şehirlerde farklılık göstereceği gibi köpek otellerinin verdiği hizmet kalitesine göre de değişiklik göstermektedir.Almak istediğiniz hizmet kalitesine ve konaklama süresine göre araştırma yaparak, bütçenize ve köpeğinizin ihtiyacına uygun tercih yapabilirsiniz.  

Köpek Oteli Hizmetinin Avantajları

Evcil hayvanınız bir köpekse sahibine çok bağlı olduğu bir o kadar da sosyal bir canlı olduğu unutulmamalıdır.Köpekler yalnızlıktan hoşlanmayan canlılardır.Mecbur kaldığınız durumlarda köpeğinizi yalnız bırakmak istemiyorsanız, köpek otel uzun süre tatil veya seyahatlerinizde hizmet veren bir kurtarıcıdır.Köpeğinizin sosyalleşmesine katkıda bulunacak egzersiz ve oyun aktiviteleri yokluğunuzu aratmayacaktır.Ayrıca köpek eğitmeni personelleri sayesinde, köpeğinizin eğitilmesi gereken davranışı kazandırılır. Bazı köpek otellerinde yavru köpeklere tuvalet eğitimi verilmektedir.Hizmet kurumu veren yerlerin avantajları, ihtiyaçla doğru orantılıdır.İhtiyacınızı karşılayacak bir hizmet kalitesi ve seçenekleri bulunuyorsa ve bütçenize de uygunsa bu size avantaj sağlar.

İyi Bir Köpek Oteli Nasıl Olmalı?

Günümüzde uzun çalışma saatleri ve iş seyahati gibi zorunlu durumlarda, evcil hayvan bakımı giderek zorlaşmaya başlamıştır.Evcil köpeğinizin düzenli bakımı, sevgisi ve ilgisi yapılsa da bazı durumlarda uzun süre ayrı kalmak, hayvan dostunuzu depresyona sürükler.Çünkü yalnızlık, sosyal olan bir köpek için çok zor bir durumdur. Köpeğinizin bu süreci sağlıklı ve mutlu geçirmesi için köpek oteli uzun süre ayrılık durumlarında, hizmet vermektedir.Köpeğinizin sosyal bir canlı olduğu için sosyal aktivitesine katkıda bulanacak, spor, egzersiz, yürüyüş ve yüzme gibi aktiviteleri gerçekleştirecek ortama ihtiyaç duyar.
Hayvan otelleri toplu yaşam alanlarından biri olduğu için hijyen önemli bir kriterdir.Otelde Sağlık personelinin bulunması, acil müdahale gereken durumlarda müdahale etmesi açısından önemlidir.Köpeklerin uyuduğu ve beslendiği ortamın konforu, köpeğinizin mutlu olmasına katkıda bulunur.İyi bir köpek otelinin fiziksel görünümü dışında köpek eğitimi konusunda da, eğitimli personel bulundurması da çok önemlidir.Böylece eğitim verilmesi gereken köpeğe şefkatli ilgili yaklaşım, köpeğin kavramasını kolaylaştıracaktır.

Köpek Otelleri Eğitim Verir Mi?

Köpek otel ve kampları son zamanlarda ihtiyaçtan doğan kreş niteliğinde bir okuldur.Burada köpeğinizden ayrılık durumları dışında günlük ve haftalık olarak hizmetten yararlanabilirsiniz., köpeğin fiziksel ve ruhsal şartlarına uygun ortamlar oluşturularak hazırlanmıştır.Köpek oteli uzun süre sahibinden ayrı kalacak köpekler için idealdir.Tek kişilik yatak odaları, beslenme bölümleri ve park alanları gibi aktivitelerin gerçekleştiği bu ortamlarda, köpeklere eğitim de verilmektedir.Köpeklerin sosyalleşebildiği bu ortamlarda, davranış eğitimi önemli bir yer tutar.
Köpek oteli uzun süre eğitim almamış köpeklere davranış eğitimi hizmeti de sağlar.Köpek eğitimi almış ve hayvan sevgisi olan personeller, eğitim verirken keyif aldıkları gibi köpekler de mutlu olmaktadır.Özellikle yavru köpeklere tuvalet eğitimi verilmektedir.Orta ve büyük boy köpeklere de kazandırılması istenen davranış eğitimi verilmektedir. Eğitim ve bakım hizmetleri her otelde değişiklik gösterir.

Köpek Otelinde Kolay Eğitilebilen Köpek Türleri

Her canlının farklı türü vardır. Köpekler de ırk ve boy olarak birbirinden ayrılır.Her köpeğin özelliği ve yeteneği birbirinden ayrıdır.Kolay eğitilebilen köpekler de akıllı köpek sınıfına girer.Border cinsi çoban köpeği hareketli aynı zamanda çok ilgi bekleyen bir cinstir.Kaniş çok fazla havladığı için apartmanda beslenmesi önerilmez.Alman kurdu ve labrador, aşırı koruyucu bir cins köpeklerindendir.Golden tam bir aile köpeğidir.Rottweiler iri cüsseli yapısı ile korkutsa da dost canlısı bir köpek türüdür.Bu köpek türleri kolay eğitilebilen türler olarak bilinir.Köpek oteli uzun süre yalnız kalamayan bu cins hayvanların bakımını üstlenmektedir.Kolay eğitilebilir olması ve eğitimli personeller sayesinde, köpeğe kazandırılması istenen davranışlar kazandırılır. 

Köpek Otelleri Her Irktan Köpeği Kabul Eder mi?

Köpeklerin; küçük, orta ve büyük cins olmak üzere sınıflandırılması ağırlıkları ile alakalıdır. 4-10 kg arasında değişen ağrılıkta köpekler küçük ırk, 11-25 kg arasında değişen ağırlıktaki köpekler orta ırk ve 26-44 kg arasında ağırlığa sahip köpekler için iri yani büyük ırk olarak kabul edilir.Bu ırklardan birine sahip kişiler, iş seyahati veya tatil planları gereken durumlarda köpek oteli uzun süre yalnız kalacak köpeğinizin bakımını üstlenir.Bakımını, beslenmesini ve sosyal aktivitesi üstlenen bu oteller küçük, büyük ve orta ırk köpek olarak sınıflandırarak, her köpeğe kendi cinsinde hizmet verir.İnternet üzerinden başvuru yapacaksanız, köpeğin ırkını seçmeyi unutmamalısınız.

Hayvan Otellerinin Kabul Etmediği Köpek Cinsleri Nelerdir?

Köpekler arasında birçok sınıflandırma bulunur.Evcil hayvan köpekleri ve ev dışında beslenmesi gereken köpek cinsleri vardır.Özellikle saldırgan ırk olarak adlandırılan; Pittbull,Doberman,Dogo, Sivas kangal ve CaneCorsa gibi köpek ırkları bazı köpek otellerine kabul edilmemektedir.Köpek oteli uzun süre köpeğinden ayrı kalacak kişilere hizmet verdiği için burada konaklayan köpek cinslerinde de çeşitlilik görülür.Köpeğinin güvenliğini de ön planda tutan hayvan sahipleri, saldırgan cins olan olarak kabul edilen bu köpeklerle kendi köpeklerinin aynı ortamda bulunmasını istemezler.

Köpek Otellerinde Köpek Boy Ayrımı Yapılır Mı?

Köpekler ırk ayrımı olarak küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 grupta toplanır.Küçük ırka sahip köpekler,  gelişimini tamamlasa da büyüme ve uzama görülmez.Orta ırka dahil olan köpeklerde zamanla büyüme ve uzama görülür fakat bu büyüme orta seviyede gerçekleşir.Büyük ırk köpeklerde ise gözle görülür şekilde büyüme gözlenir.Yani küçük bir yapıdayken birden iri ve büyük olacak şekilde gelişirler.Buradaki köpek ırk gruplarından herhangi birine sahipseniz, bakım ve eğitimi de köpeğin ırkına göre değişiklik gösterecektir.Aynı zamanda yalnızlıktan hoşlanmayan köpekler için sahibinden ayrı kalacağı durumlarda, köpek oteli uzun süre bakım ve eğitim hizmeti vermektedir. Irk ayrımına göre otellere alım yapan kurumlar, köpeğinizin güvenliğini de düşünerek hareket etmektedir.Köpek oteli uzun süre ayrılık sürecinde kalacağınız küçük ırka sahip köpeğinizin bulunduğu otele, büyük ırktan bir köpeği güvenlik açısından almayacaktır.

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara