Anasayfa > Haberler >Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi Süreci

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi Süreci

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi Süreci

Yorkshire Terrier köpekleri günümüzde sahiplenme sayısı oldukça fazla gelişmekte olan bir hayvan türüdür. Bu köpeklerin özellikleri ve bakımından ziyade en önemli olan faktörü eğitimdir. Eğitim verilen bu köpeklerde gelişme görülür. Bu eğitimler sosyalleşme eğitimi, tuvalet eğitimi,temel eğitim olarak birçok farklı şekillerde eğitimler verilmektedir.
Temel eğitim ile köpek sahibinin sözünü dinlemeyi, bulunduğu ortamda kurallara uymayı ilk basamakta öğrenir. Temel eğitimde bu köpek cinsinin sahipleri yat, otur, gel, git gibi komutlara uyabilmesi için eğitim vermektedir. Temel eğitim nasıl bir insanın ilk okula gitmeden lise okuması imkansızsa köpekler için de temel eğitim olmadan diğer kurallar yarım olur ya da yoktur.
Diğer eğitimlerde ise köpek cinsinin tuvalet sorunu halledilir. Bu köpekler için önemli bir eğitimdir. Tuvalet eğitiminde bu ırktaki köpeklerin hiçbir şekilde korkutulmaması sağlanarak, onlara güven ve sevgi ortamı kurarak yaklaşılmalıdır. Daha sonra da köpek cinsi tuvalet alışkanlığını kazanacak ve her sabah, akşam dışarıya düzenli olarak çıkarılan bu köpeklerin uygun ortama çiş yaptırılması sağlanmaktadır. Yorkshire Terrier köpek eğitimi verirken oldukça sabırlı olunması gerekir. Bunun için hayvan barınaklarından yardım alabilirsiniz. 


Yorkshire Terrier Köpek Cinsi
Bu köpek cinsleri ülkemize geçmiş zamanlarda gelmiş bir cinstir.  Küçük köpek gurubuna giren Yorkshire Terrier köpeği oldukça masum ve küçük gözleri ile dikkatli bakışları sevimliliği ve cesur oluşu ile ön plana çıkmaktadır.  Oldukça enerjik ve gözü pek olan bu ırktaki küçük dostlar ile bekçilik yapmakta oldukça kolaydır. Bekçilik yapabilme özelliğine sahip olan bu köpekler sahiplenme konusunda oldukça gelişim göstermiştir.
Yorkshire Terrier köpek eğitimi sırasındabuköpeklerde bilinen ve garip özellikleri arasında yer alan özelliği ise başka hayvan ile ilişki kuramamasıdır. Başka hayvanları kendilerine tehdit olarak algılayan Yorkshire köpekleri yalnız kalmayı tercih ederler. Normal zamanda sahiplerine karşı sadık ve sevimli olan bu köpekler kızdırıldıklarında ya da şaşırtıcı davranışlar sergilendiği zaman oldukça saldırgan olabilirler. Oldukça güzel görünüme sahip olan bu minik dostlarımız için barınaklarımızda her türlü hizmet ve bilgi verilmektedir.
Yorkshire Terrier Bakımı Nasıl Yapılır?
Bu köpek cinsinin bakımı verilen eğitime bakılarak oldukça kolay bir şekile sahiptir. Bu bakımın en büyük avantajı köpek sahibini yormaması ve oldukça kolay olmasıdır.Yorkshire Terrier köpek eğitimiyapılmadan önce bakımının birçok farklı alanda yapılması gerekir.
Tuvalet bakımı, tüy bakımı, diş bakımı, beslenme olarak birçok bakımı vardır. Tüy bakımına özen gösterilmesi sağlanır. Çünkü uzaktan ve fiziksel görünümü güzel gösteren en önemli faktör tüy bakımıdır. Tüylerin içindeki mikropları gidermek ve iç tüyleri temizlemek oldukça önemlidir. Bunun için en uygun bakım yolunu bulmalı ya da firmamız ile iletişime geçerek gerekli bakım hizmetini alabilirsiniz.


Yorkshire Terrier Cinsinin Besinleri Nelerdir?
Yorkshire Terrier köpek eğitimiverirken bu köpek cinsine sahip olmak istiyorsanız bilmeniz gereken en önemli durum bu köpeklerin beslenmesidir. Bu köpeklerin beslenmesi için güzel ve sağlıklı gelişmesi için özel olarak üretilen mamalar ile beslenmesi oldukça önemlidir. Bu mamalar köpeklere özel olup onun gelişimi için önemlidir.
Köpeğinizde iştahsızlık ya da yememe gibi bir durum gördüğünüz zaman hasta olarak değil de mamalarını değiştirmeyi deneyin. Bu köpekler beslenme konusuna oldukça önem verir ve beğenmedikleri şeyleri yemek istemezler. Bu mamaların hangisi olduğu konusunda hangi mamanın daha kaliteli olduğu konusunda beslenme bakım özellik ve kişisel konular için uygun firmalardan hizmet alabilirsiniz.


Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi Veren Firmamız
Firmamız köpek eğitimi ve bakımı üzerine uzman kadro ile çalışır. Firmamızda Yorkshire Terrier köpek eğitimi son derece kaliteli ve özverili bir işlem ile yapılmaktadır. Köpek eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz firmamızı arayabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara