Anasayfa > Haberler >Yavru Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar

Yavru Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar

Yavru Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar

Yavru Köpek Temel İtaat Eğitimi ile yavru köpek önce sahibiyle uyum içinde yürümeyi öğrenir. Temel komutlar, evcil hayvan sahibi ilişkisinde gezinmeyi kolaylaştırır ve acil bir durumda sizi ve evcil hayvanlarınızı güvende tutar. Köpeğinizle kendinizi daha iyi tanımanız, onun ihtiyaçlarını karşılamanızı ve isteklerinize kayıtsız kalmamanızı sağlar. Yat, kalk, ya da otur, bekle gibi bazı komutlar vardır. Açıkçası, bu komutu öğrendikten sonra, köpeği siz değil, köpeğiniz sizi yürütüyor.
Köpeğinizin belli başlı komutları öğrenmesi köpeğiniz için bir avantaj olup sakince sol tarafınıza oturmasını ve eğitim sürecini tamamlamasını sağlar. Bu, köpeğinizin sinirlenip sinir krizi geçirmesini istemediğinizde biraz rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Komutlar eğitimin temeli gibidir ve komutlar yavru köpek eğitimi sürecinde önemli bir rol oynar.
Uzan komutu ile köpeğiniz sol tarafınızdaki yere sakin ve uyumlu bir şekilde uzanır. Otur komutu gibi, köpeği sakince yerde yatarken tutabilirsiniz.Bu komut ile köpeğinizden belli bir mesafe uzakta olsanız bile sizi gördükleri sürece hareket etmeyecektir. Hayır, komutunu hayatınız boyunca kullanabilirsiniz. Bu şekilde, köpeğinizin ne yapmaması gerektiği konusunda daha net olmasını sağlayabilirsiniz.


Temel İtaat Eğitimi Ne Kadar Sürer?
Yavru Köpek Temel İtaat Eğitimi 4 hafta sürer ve işinizle ilgili bir ilerlemedir. İlk eğitimli köpek yavrusu, eğitmeni ile dostluk kurar. Eğitmenler genetik, beden dili, cins özellikleri hakkında her şeyi bilir ve köpeğin sizden beklentilerini ve bu faktörlere dayanarak onu nasıl eğiteceklerini anlar.Aynı dili konuşabilmek açısından eğitimin içeriği önem arz eder. Köpeğiniz sizi en yakın arkadaşı olarak gördüğü için onunla sağlıklı bir arkadaşlık ve iletişim kurmanız çok önemlidir.


Temel İtaat Eğitiminin Önemi
Yavru Köpek Temel İtaat Eğitimi 1 ay civarı süren eğitimde birçok ırk bu süre zarfında kolayca temel itaat eğitimi alabilir. Ancak saldırgan, baskın, engelli, hasta ve zihinsel engelli köpeklerde temel itaat eğitimi biraz daha uzun sürebilir. Ancak, köpeği itaatkâr olması için kimin eğiteceğine bağlı olarak eğitim süresi değişebilir. Temel itaat eğitiminde eğitimi olmayan tecrübesiz kişiler bu eğitimi köpeklere 5-6 haftada veremezler. Sadece profesyonel köpek eğitmenleri, bir köpeği bu kadar kısa sürede temel itaat konusunda eğitebilir.


Temel İtaat Eğitimi Köpekler İçin Neden Önemlidir?
Yavru Köpek Temel İtaat Eğitimiverilmesindeki amaç köpek yavru iken, köpeğinizin kişiliğinin oluştuğu dönemde verilen ve hayatı boyunca onu etkileyen yaşam biçimidir. Bu süre zarfında alacağınız eğitim köpeğinizin hayatı boyunca çok önemlidir. İnsan sosyal hayatına uyum sağlayamayan köpekler, hayvan kafeslerine veya sokağa bırakılmaktadır.
Yürüyüş sırasında köpek, eğitime odaklandığı için birçok ödül alır. Köpek yat komutunu öğrendiğinde  hafifçe aşağı eğilir. Köpeğin sırt üstü yatması istendikten sonra hafif baskı uygulanır. Köpek ödülü almak için eğilir ve yatar pozisyon alır. Bu noktada, köpeğin yat komutu ile ödül arasında bir ilişki kurmasını sağlayan bir ödül verilir.


Temel Eğitimin İçeriği
Yavru Köpek Temel İtaat Eğitimisırasındaverilen komutların içeriği şunlardır:
• Terk etme komutu ile olumsuz davranış bırakma
• Alma komutu ile kendisine verilen nesneyi alma
• Ölme komutu ile ölü taklidi yapma
• Sus komutu ile susma
• Sağ ve sol verme pati komutu ile ayak aport komutu ile objeleri fırlatma
• Yakala bırak komutu ile objeyi size vermeleri
• Eğlence amaçlı paraşütle insanların üzerine atlama
• Uyum sosyalliği öğretiliyor ise hayvanlarla ve insanlarla aktif olarak geçinmek
• Yabancıların verdiği yemekleri yememek, sofradan yemek almamak
• Evin düzenine uymak kişisel eşyalarını bozmamak
Bu eğitimleri veren deneyimli eğitmenlerimiz onları iyi uygulanmış komutlarla olumlu davranışlar sergilemeye teşvik ederek, bu kelimelerin olumlu anlamlarını anlamalarını geliştirirler. Sizler de eğitim konusunda bilgi sahibi değilseniz köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan bilgi alabilir uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara