Anasayfa > Haberler >Tibetan Mastiff Köpek Eğitimi

Tibetan Mastiff Köpek Eğitimi

Tibetan Mastiff Köpek Eğitimi

Buruşuk yüzlü bu köpeğin eğitimi için bir uzmandan Tibetan Mastiff köpek eğitimi desteği alabilirsiniz. Bu köpek aynı zamanda dünyanın en pahalı köpeği olarak da bilinmektedir. Çok eski bir köpek ırkı olarak bilinen bu köpek ırkının bunun yanında koruma özellikleri de ön plana çıkmaktadır. Tarih olarak bakıldığında ise Milattan Önceye dayanan kökenleri ile yüzyıllardır insanlar ile birlikte olan bir köpektir. Kangal köpekleri gibi huylara sahip bir köpek ırkıdır.
Yaş olarak bakıldığında ise ortalama olarak 14 ile 18 yaşına kadar yaşayabilmektedir. Dünyada en yaygın olarak bilinen köpekler arasında yer almaktadır. Normal mevsim şartlarında birçok coğrafyada yaşayabilen bir köpektir. Yine de kış aylarını daha fazla seven bir köpek cinsidir.


Tibetan Mastiff Köpek Eğitimi ve Özellikleri Nelerdir?
Tibetan  Mastiff köpek eğitimi kadar bu köpeklerin huyunun ve suyunun tam olarak bilinmesi gerekir. Sırt uzunluğu olarak omuzları biraz yüksektir. Ağır bir kafa yapısı vardır. Yine aslanlara benzeyen bir yelesi bulunur. Dış görünüm olarak ise ChowChow ırkına daha çok benzer. Kırışık yüz hatları nedeni ile bu köpek cinsinin deri ve cilt hastalıklarına daha hassas olduğu söylenebilir.  Bu nedenlerden dolayı apartman dairelerinde bakım için uygun değildir.
Bu köpek ağır başlı bir köpek olduğundan dolayı eğitimleri diğerlerine göre daha zordur. İtaatkâr olmaması da yine eğitimleri ile ilgili sorunlara neden olur. Ülkemizde de bu köpeğin eğitimi sırasında ortaya çıkan eğitim merkezleri ile eğitim sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu köpeklerin eğitimi zor olsa da zor davranışları bulunmaz. Bu nedenle saldırı ve ısırma davranışları bulunmaz. Bebekli ailelerin de beslemesi önerilmez.


Tibetan Mastiff Köpek Eğitimi Detayları
Eğitim olarak bakıldığında ise Tibetan Mastiff köpek eğitimi birçok detaya sahiptir. Genellikle bahçeli evlerde yaşam sürmeye daha müsait olan bu hayvanların bunun yanında eğitimleri sırasında bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Öncelikle bu hayvanların erken aşamada eğitimleri alınması daha iyi sonuçlar verilir.
Bunların yanında tuvalet eğitimi her köpekte olduğu gibi bu köpeklerde de vardır. Bu köpeklerin eğitiminde itaat önemlidir. Bu köpek itaat etme konusunda bazı sorunlara sahip olduğundan dolayı eğitimleri sırasında itaatin tam olarak sağlanması gereklidir. Günümüzde eğitim konusunda ön plana çıkan detaylar için bizi tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda eğitim merkezleri köpeklerin eğitiminde farklılık isteyenler için tercih edilir. Siz de eğitim konusunda en iyi çözümler için bizi tercih edebilirsiniz.


Tibetan Mastiff Köpek Eğitimi ve Tuvalet Eğitimi
Tuvalet eğitimi konusunda sizlere en iyi çözümleri sunan firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Tibetan Mastiff köpek eğitimi erken aşamada köpeğin yavru iken verildiğinde daha başarılı sonuçlar alınmasına imkân tanır. Siz de eğitim konusunda uzman desteği alabilirsiniz. Bunun dışında eğitimler çeşitlilik gösterir. Her köpek ırkında olduğu gibi tuvalet eğitimi zorunludur.
Aynı zamanda itaat eğitimi ileri itaat eğitimi koruma eğitimi gibi farklı eğitimler için uygundur. Bu ırkın zaten önceden Çoban köpeği olarak kullanılması nedeni ile koruma güdülerinin yüksek olduğu söylenebilir. Eğitimlerinin tam ve zamanında verilmesi ile ırka özel eğitim zorluklarının ortadan kaldırılması mümkün olur.


Tibetan Mastiff Köpek Eğitimi ve Lider Firma
Kurum olarak sizlere Tibetan Mastiff köpek eğitimi konusunda en iyi çözümleri sunarız. Aynı zamanda eğitimlerin yerine getirilmesinde sizlere hizmet veren firmamız bakım konusunda da destek sunar. Yine barınma imkanları ile de dikkat çeken bir firmayız. Siz de beklentilerinizi karşılayacak çözümler için bizden hizmetalabilirsiniz. Aynı zamanda firmamız sayesinde istediğiniz zaman uzman çözümleri ile hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara