Anasayfa > Haberler >Terrier White Köpek Eğitimi

Terrier White Köpek Eğitimi

Terrier White Köpek Eğitimi

Terrier White köpek  eğitimi süs köpeği kategorisinde yer alan İskoçya kökenli bu ırkların çokça tercih edilmelerine neden oluyor. Tüylerinin renginden ismini almış olan bu cinsler minik sevimli görüntüleriyle gören herkesi kendine hayran bırakır. Ufak beden yapılarına karşın zor şartlara dayanıklı ve dirençlidirler. Uzun tüylerinin ıslanmasından hoşlanmayan evcil dostlar, banyo yapmak yerine düzenli olarak tüylerinin fırçalanmasından aşırı hoşnut olurlar. Sık sık havlayarak kendini belli eden bu cins köpekler için ayrıyeten havlama eğitimi de verilebiliyor.


Terrier White Köpeklerin Özellikleri
Terrier White köpek eğitimi binlerce yıl öncesine dayanan geçmişleri bulunan bu ırkların günümüze kadar çeşitli eğitimlerle gelmesini sağlamıştır. Küçük bedenleri ile sahipleri tarafından sürekli ilgi beklerler. Gün içinde enerjilerini atmaları için sıkça dışarıya çıkarılmaları önerilir. Diğer petlerle de sosyal anlamda ilişkileri oldukça iyidir.
Üçgen ve dik kulaklarının yası sıra boncuk gibi parlayan simsiyah gözleri onların kendine has sevimliliklerinin başlıca sebepleridir. Yüz bölgesindeki tüylerinde uzaması onları rahatsız eder ve düzenli olarak tüylerin kısaltılması gerekir. Bahçeli bir evde yaşam alanı kurmak onlar için uygun olanıdır. Apartman yaşamına düzenli olarak yürüyüşlere ve egzersizlere çıkartılmaları halinde çok kolay adapte olurlar.

Terrier White Köpeklerin Bakımı ve Beslenmesi
Terrier White köpek eğitimini sekteye uğratan bazı hastalıklara yatkınlıkları bakımlarına çok dikkat etmeyi gerektiriyor. Çeşitli deri hastalıkları başta olmak üzere; karaciğer hastalıkları ve kireçlenme gibi hastalıklara sıkça rastlanır. Evde köpek bakmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Terrier White, kaliteli beslendiği takdirde uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilir. Ortalama ömür süreleri 14 yıldır. Soğuk hava ikliminden hiç hoşlanmazlar, sıcak ortamlar onlar için vazgeçilmezdir. Oyun oynamayı çok severler ancak bile isteye kızdırılmaktan nefret ederler ve ısırmaya çalışırlar.

Terrier White Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?
Terrier White köpek eğitimi verimli sonuçlar elde edebilmek için erken dönemde başlanması çok önemlidir. Karakterlerinin verilen eğitim doğrultusunda şekillenmesi düzgün alışkanlık kazanmaları için dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Akıllı olmaları ve verilen komutları çabucak kavrayabilme yetenekleri sayesinde ilk dönem verilen eğitimi ileri itaat eğitimleri ile sürdürmek mümkündür. Uyumlu bir cins olmasından dolayı inatçılık yapmak gibi huyları yoktur. Eğitimcinin kararlılığı ve disiplini ile kısa sürede Terrier White köpek eğitimini tamamlamak oldukça kolaydır.

Terrier White Köpekler Hangi Eğitimleri Alabilir?
Terrier White köpek eğitimi sadık bir canlıya evlerini çan kişilerin ve köpeklerin huzurlu bir ortamda yaşamaları için son derece gereklidir. Amatör bir eğitim yerine uzman kişilerden destek alınarak köpeklerin evcilleştirilmesi istene performansın elde edilmesini sağlar. Tuvalet ve sosyalleşme eğitimleri evcilleştirilmek istenen her köpek için olmazsa olmaz eğitimlerden biridir. Eğitimin içeriğini genişletmek adına ileri temel itaat eğitimlerine düzenli bir şekilde devam edilebilir. İlk aylarda algıları açık olan yavru Terrier White köpekler otur, kalk ve bekle gibi komutları rahatlıkla anlayarak uygulayabilir.
Çocuklarla arası mükemmel düzeyde iyi olan bu köpekler için koruma eğitimi verilmesi uygun değildir. Ev ortamında bakılması uygundur ve küçük cüsseleri şahıs koruma gibi alanlarda istenen performansı veremez.
Pozitifliği ile sahiplerinin mutluluk kaynağı olan Terrier White köpekler oyuncu olmaları ve neşeli halleri ile ilgi çeker. Uyumludurlar ancak bazıları liderlik özelliklerini ön plana çıkararak inatçı tavırlar sergileyebilir. Böyle anlarsa sabırla ve istikrarla eğitim sürecine devam edilmelidir. Köpek eğitimi için uzman eğitmenlerden destek almak için bizi tercih edebilir ve profesyonel Terrier White köpek eğitimi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara