Anasayfa > Haberler >Rottweiler Koruma Eğitimi Nasıl Verilir

Rottweiler Koruma Eğitimi Nasıl Verilir

Rottweiler Koruma Eğitimi Nasıl Verilir

En eski ırklardan biri olan Rottweiler bir bekçi ırkıdır. Rottweiler çeşitlerinin tarihi Roma İmparatorluğu'na kadar uzanıyor ancak kökenleri hakkında kesin bir bilgi yok. Roma İmparatorluğu döneminde, Roma birliklerinin Alpleri geçerken sürüleri yönetmek ve kervan halkını korumak için kullanıldığına dair bilgiler var.
Rottweiler çeşitleri, Romalılar tarafından Alplerin eteklerindeki Rottweiler kasabasında yetiştirilmiş ve adını o kasabadan almıştır. Rottweiler cinsi burada bulunan yerel çoban köpeği ile çiftleştiğinden, İsviçre Dağ Köpeğinin Rottweiler cinsinin soyundan geldiğine inanılmaktadır.
Rottweiler Irkı Hakkında Bilgi
Rottweiler koruma eğitimi alan köpek ırkı o kadar zekidir ki, polis ve askeri ırk seçim testlerinde Alman kurtlarının yedeği olarak kabul edilmiştir. Bununla birlikte, Rottweiler çeşitleri sevecen, sadık, nazik, anlayışlı, kararlı, cesur ve duygusaldır. Rottweiler çeşitleri, yaşadıkları bölgedeki aileler başta olmak üzere tüm insanlarla çok güçlü bir bağa sahiptir.
Bu nedenle ailenin tüm faaliyetlerine ve faaliyetlerine katılmak isterler. Rottweiler çeşitleri bir aile bağına sahiptir ve aileden ayrılma ve terk edilme korkusuyla yaşarlar. Rottweiler her zaman hareket halinde olmayı sever. Sık fiziksel ve zihinsel aktivite onları hem sizinle vakit geçirmekten hem de egzersiz yapmaktan mutlu eder. Rottweiler çeşitlerinin geliştirme süreci diğer çeşitlerden farklı olarak zaman alıcıdır ve geliştirme sürecini tamamlaması iki yılı alır.
Rottweiler Çeşitleri Nelerdir?
Rottweiler koruma eğitimi en önemli konulardan biridir. Rottweiler çeşitleri çok güçlü yapılara sahiptir, bu nedenle uygunsuz veya eğitim eksikliği onları çok tehlikeli yaratıklar haline getirebilir. Aslında televizyonda Rottweiler çeşitleri hakkında kötü haberler duymuş olabilirsiniz. Bir köpek yavrusu almaya çalışıyorsanız, Rottweiler ırkları insancıl, sevecen ve zeki ırklardır ancak sizin için doğru seçim olmayabilirler.
Bir Rottweiler yavrusu almaya karar verirseniz, baştan üstlenmeniz gereken çok fazla sorumluluk var. Rottweiler ırkları zeki, baskın, yavaş olgunlaşan, çok güçlü ve iri olduğu için köpek seçimi, sosyalleşme ve itaat eğitimi çok önemlidir. Televizyonda Rottweiler çeşitleri hakkında duyduğumuz kötü haber, öncelikle Rottweiler sahiplerinin tecrübesiz, sorumsuz ve yanlış yetiştirilmesinden kaynaklanan sorunlardan kaynaklanmaktadır.
Rottweiler Özellikleri
Rottweiler koruma eğitimi alan ırkı akıllı ve zekidir, bu da birçok eğitim seansının üstesinden gelmeyi kolaylaştırır. Eğitim faaliyetleri, bu çeşitliliğin hoşlandığı bir görevdir. Eğitici etkinliklerde hem eğlenir, öğrenir hem de enerjiyi atar. Rottweiler eğitimi çok erken yaşta başlamalıdır. İtaat eğitimi kısa ve ödüllendirici olmalıdır.
İtaat eğitimi sırasında asla taviz vermemeli ve köpeğinizin sizi mükemmel bir şekilde takip ettiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde, bu köpekleri yönetmek çok zor olacak ve tehlikeli hayvanlar olabilir. Köpeğinizi şiddet içeren yöntemlerle eğitmeye çalışmayın. Bu yöntem köpeğinizde agresif bir doğa geliştirir. Aynı zamanda hassas ve duygusal bir çeşit olan Rottweiler çeşidinde kuvvet antrenmanı hiç çalışmaz.
İtaat Eğitimi Nasıl Verilir? 
Rottweiler koruma eğitimi sosyalleşme ve itaat eğitiminin ardından Rottweiler koruma eğitimi alan Rottweiler yavruları, son derece güçlü mizaçları ve zeki, zeki ve canlı yapıları sayesinde oldukça başarılı bekçi köpekleri ortaya çıkarabilirler. Evinizde veya bahçenizde hatta korunmaya ihtiyacı olan birçok alanda kullanılabilirler.
Rottweiler çeşitlerinin ailenize ve çevrelerindeki insanlara karşı ömür boyu sürecek davranışları, yararlandıkları iyi yetiştirilme tarzına bağlıdır. Aksine sizin, aileniz ve çevrenizdeki insanlar için son derece tehlikeli yaratıklar yetiştirmiş olabilirsiniz. Bu nedenle kendinize güvenmiyorsanız ve bu sorumluluğu üstlenemeyeceğinizi düşünüyorsanız asla Rottweiler almayın.Kök teli esas olarak siyahımsı kahverengidir.
Çene kasları çok güçlü, kendinden emin ve güvenilirdir. Sadece eğitimsiz ve saldırgan olmakla kalmazlar, aynı zamanda iyi eğitildiklerinde daha iyi, daha sakin ve daha dikkatli olurlar. Sahiplerine çok sadık olan Rottweiler köpekleri, sahiplerini kalabalıkta paylaşamadıkları için moralleri bozuktur. Bu, sahibini seven, ancak tasmasız dolaşmayan bir köpektir. Polise ve gümrük memurlarına izlemede yardımcı olurlar. Bakımı zor ve pahalıdır. Sahibi mutlu olduğunda onunla oynar, üzgün olduğunda ve ağladığında gözyaşı döker, yanına yatıp onu teselli etmeye çalışır.
Rottweiler Cinsleri Nelerdir?
Rottweiler koruma eğitimi ala larfanMetzgerhund olarak da bilinen bu cins, Almanya'da polis köpeği olarak kullanılmıştır. Ailesi hakkında çok hevesli ve yabancıları koruyor. Doğa yürüyüşlerini ve koşmayı sever. Koruma amaçlı bir rootweiler satın alırsanız, eğitim almanız gerekir. Koruma, sosyalleşme ve itaat eğitiminin ardından devlet uyum eğitimi de yapılmalıdır.
Bu eğitim kursları 8-10 hafta sürer ve her seans 520 dakika sürer. Yavru olduklarında eğitim için uygundur. Yavru köpeğinizin herhangi bir davranışına müsamaha göstermemelisiniz. Küçükken yaptığı her hareket çok zor olabiliyor çünkü 60 kiloya kadar büyüdüğünde yapıyor. Örneğin. Kucağına oturup mobilya çiğnemek gibi.
Evinizde hangi odaya giderseniz gidin, sadık dostlarınız başını kucağınıza koymayı seven çok duygusal hayvanlardır. Köpek yetiştirmek isteyen herkes öncelikle onunla manevi bir bağ kurmalı ve sabırlı olmalıdır. Köpeğin hareketlerinden ne istediğini anlamalıdır.Köpek eğitimi konusunda kurumumuzun uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz. Firmamız köpek pansiyonu ve köpek eğitimi konusunda da hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara