Anasayfa > Haberler >Rottweiler Köpek Eğitimi Veren Çiflikleri Nasıl Seçmeliyiz

Rottweiler Köpek Eğitimi Veren Çiflikleri Nasıl Seçmeliyiz

Rottweiler Köpek Eğitimi Veren Çiflikleri Nasıl Seçmeliyiz

Rottweiler köpek eğitimi nasıl ve ne zaman verilir, en çok araştırılan konulardan biridir. Bu cins bir savaş köpeğidir. Gücü sembol eder. Tüylerinin parlaklığı ve rengi, sevimli yapısı ile herkesin ilgi odağı olur. Almanya Rottweiler kasabasında ortaya çıkan bir cinstir. Eski zamanlarda koruma köpeği olarak değerlendirilmiştir. Bir dönem nesilleri tükenme durumuna gelmiştir. En insan canlısı olan ve cana yakın olan köpeklerden biridir.
Günümüzde nesilleri ile alakalı herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Hem sürüleri hem de askerleri korumak gibi, zor görevleri büyük bir başarı ile yaparlar. Bu köpeklere bazı yerlerde Alman Kasabı adı takılmıştır. Tam olarak görev bilincine sahip olan köpeklerdir. Zekaları gelişim olarak, çok iyi bir düzeydedir. Eğitim için uygun köpeklerdir ve genel de eğitimleri kısa sürer.
Tarihine bakıldığı zaman, arama kurtarma ve polis köpeği olarak tercih edilmiştir. İnsanların çoğu bu konuda hayatını daha kolay bir hâle getirmiştir. Terapi, koruma ve rehber köpek olarak da fayda sağlanmıştır. Bu köpekler yavru iken çok sevimli büyüdükleri zaman ise çok heybetli olurlar. Sahiplerine çok düşkündürler ve aynı zamanda çok sadık hayvanlardır.
Rottweiler Köpek Özellikleri
Rottweiler köpek eğitimi verilirken, bazı özellikler de göz önünde bulundurulur. Rottweiler köpek cinsi in bazı özellikleri şu şekildedir;
• Anavatanı Almanya’dır.
• Tarihi çok eskilere dayanan bir köpek cinsidir.
• Fiziki yapıları oldukça iridir.
• Kulakları düşük bir şekildedir.
• Yanak yapıları çok sarkıktır.
• Kas yapısı gelişmiş olan bir cinstir.
• Tüyleri kısa olduğu için, tüy dökme sorunu olmaz. Bakımları kolaydır.
• Çevik ve atik bir köpek cinsidir.
• Çok havlamaz ve rahatsızlık vermez. Sesleri kalın ve kuvvetlidir.
• Enerjiklerdir ve oyun oynamayı çok severler.
Bu özelliklerinin yanı sıra bu köpekler çok meraklıdır. Her şeye fazlası ile dikkat ederler. Bazen yanlış eğitim sonucu, agresif davranışlar sergilerler. Eğer doğru bir eğitim verilirse, çok anlayışlı ve uysal bir hayvandır. Öğrenme ve eğitime açık bir yapıları vardır. Çoban köpeği cinsi oldukları için, korumacılık iç güdüleri çok fazla gelişmiştir. Bazen tehlike sezdikleri zaman, çok fazla saldırgan olabilirler.
Tanıdıkları kişilere karşı çok cana yakın davranırken, tanımadıkları kişilere karşı saldırganlık yapabilirler. Yabancılara kendilerinin sevdirmeleri biraz zaman alabilir. Bu yüzden sabırlı olmak gerekir. Her zaman yoğun bir ilgi ve sevgi beklerler. Yalnız kalmak onlara göre değildir. Duygusal bir hayvandır. Eğer kaliteli ve iyi bir şekilde bakılırsa, 10 yıl kadar yaşayabilirler. Rottweiler köpek eğitimi çok zor değildir, genel de eğitime açık bir hayvandır.
Rottweiler Bakımı
Rottweiler köpek eğitimi gibi bakımı da son derece önemlidir. Saldırganlık için yatkın olan bu hayvanlar, mutlaka eğitime yavru iken gönderilmelidir. Yapısı inatçı olduğu için, yetişkinken eğitim vermek çok zor olacaktır. Zekası çok keskin bir hayvandır. Her şeyi çok çabuk algılar. Eğitim konusunda genel de çok fazla sıkıntı yaşanmaz. Çok fazla sıkıntıya gelmez. Bu yüzden çok kuralcı davranmamak gerekir. Aynı zamanda disiplini de elden bırakmamak gerekir. Bu köpekler liderliği sever ve bazen üstünlük kabul etmez. Ancak eğitimli bir Rottweiler ile geçinmek mümkündür.
Rottweiler Eğitimi Zor Mu?
Rottweiler köpek eğitimi eğer yavru iken verilirse kısa bir süre içinde tamamlanır ve zor olmaz. Bunun için uzman eğitimcilerden ve kaliteli bir kurumdan hizmet almak için gerekir. Bu konu da kurumumuzu güvenle tercih edebilirsiniz. Köpeğiniz için eğitim ve aynı zamanda pansiyon hizmeti de alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara