Anasayfa > Haberler >Pug Köpek Eğitimi Süreci Nasıl İşler

Pug Köpek Eğitimi Süreci Nasıl İşler

Pug Köpek Eğitimi Süreci Nasıl İşler

Pug köpek eğitimi çok önemlidir. Pug çok eski olan, köpek ırklarından biridir. Anavatanı Asya’dır. Pekinez köpek cinsi ile akraba olduğu düşünülür. Görünüşte benzerlik gösterirler. Aslında bu köpeklerin ataları, Buldogg cinsidir. Buldogg cinsi köpekler ataları diyebiliriz. Bu köpekler de tıpkı pekinez cinsi gibi çok hassas ve duygusal bir köpektir. Küçük bir yapısı olmasına rağmen, ısırmaya ve saldırmaya karşı çok fazla meyili vardır. Evi içinde beslenmesinde hiç bir sorun olmaz. Ev haricinde bir hayat onlar için hiç uygun değildir. Minik yapıları ile biraz ürkektirler.
Sıcak ve soğuk havalardan çok fazla etkilenirler. Evin içinde durağan bir yapıları olmasına rağmen, evin dışında çok enerjik ve hareketli olurlar. Kilo almak için çok meyilli oldukları için, diyet mamalar ve egzersiz bu köpek cinsi için, çok önemli bir yere sahiptir. Düzenli olarak egzersiz yapmaları elzemdir. Pug köpekleri için, Carlin ve Mops isimleri de tercih edilir. Patileri çok dikkat çekicidir. Diğer ırklara göre, patileri siyahtır. Yüz yapıları oldukça karakteristiktir. Sahiplerine karşı, koruma içgüdüleri çok büyüktür. Çok sadık hayvanlardır.


Pug Köpeklerin Genel Özellikleri
Pug köpek eğitimi biraz zordur. Bu köpeğin önemli özellikleri vardır, bunlar şu şekildedir;
• En küçük köpek cinslerinden biridir.
• 30-35 cm boyları vardır. Dişi olanların uzama süresi, maksimum 30 cm’dir. Erkek puglar ne fazla 9 kilo iken dişiler ise daha zayıftır.
• Burun yapıları farklılık gösterir. Patileri de karakteristiktir.
• Tüyleri genel de kahverengidir.
• Tüy dökmezler, bunun sebebi kısa tüylere sahip olmasıdır.
• Kısa ve düz olmakla birlikte, çok güçlü bir bacak yapısına sahiptir.
• Çok havlamaz ve diğer küçük ırklar kadar, saldırgan bir köpek değildir.
• Sıcak havalardan etkilenirler. Hem çok soğuktan hem de çok sıcaktan etkilenirler. Ev dışında sağlık sistemleri bozulur. Ev dışında yaşayamazlar.
• Çok hareketli bir yaşamları olmasa da düzenli olarak egzersiz yapmak isterler
• Oyun ve eğlenceyi seven bir ırktır.
• Gündüz oldukça fazla uyurlar
• Çok zeki oldukları için, eğitime açık bir yapıları vardır.
• İnatçı oldukları ve için, küçük yaşta eğitilmesi gerekir. Tuvalet eğitimi kazandırmak aşamasında inatçı davranırlar.


Pug Köpek Eğitimi Fiyatları
Pug köpek eğitimi gibi püf köpek eğitimi fiyatları da merak edilir. Eğitim fiyatları aldığınız kuruma bağlı olarak değişkenlik gösterir. Pug köpek cinsi en zor cinslerden biridir. Eğitim verilirken çok inatçı davranır. Bu yüzden eğitimi diğer ırklara göre biraz daha zordur. Hareketsiz ve sürekli uyuyan bir yapısı olduğu için de biraz vakit alır, bu yüzden sabırlı olmak gerekir. Tuvalet eğitimi kısmında sıkıntılı durumlar oluşur. Bununla ilgili sabırla tuvalet eğitimine ısrarla sürdürmek gerekir. Eğitim süresi bu durumda uzun sürebilir. Eğitimin süresine göre, fiyatlar değişiklik gösterir. Ayrıca hizmet aldığınız kurum da bu konu da çok önemlidir.


Pug Köpek Eğitimi Nereden Alınır?
Pog köpek eğitimi her yerden alınmaz. Bu konu da profesyonel olan kurumlar ve işinde uzman olan eğitmenler tercih edilmelidir. Eğer köpeğinizin eğitim zamanı gelmişse mutlaka ihmal etmemek gerekir. Bazı köpek cinsleri yavruluk dışında eğitim için uygun değildir. Çok fazla sıkıntı çıkabilir. Genel de köpek eğitimleri, köpeğin ırkına göre değişiklik gösterir. Öncesinde köpek eğitimi konusunda hizmet veren kurumları araştırmak gerekir. Köpeğinizi nereye teslim edeceğiniz, çok önemlidir. Bu konu da kurumumuz uzun yıllardan bu yana, uzman eğitmenler ile hizmet verir. İmkanı ve pug köpek eğitimi ekonomik fiyata sunulduğu bilinir.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara