Anasayfa > Haberler >Pozitif Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Pozitif Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Pozitif Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Pozitif eğitim merkezi köpeklere yalnızca temel eğitimlerin öğretildiği bir merkez değildir. Bu eğitimlerde insanlarla hayvanlar arasında daha sağlıklı bir iletişim kurulması sağlanır. Köpeklere eğitim verilmesi sahipleri ile arasındaki sevgi ve güvenin artmasına yardımcı olur. Köpek eğitimlerinde çeşitli yöntemler kullanılabilir. Pozitif eğitim dışındaki eğitimler uzmanlar arasında çeşitli tartışmalara neden olur.
Günümüzde hayvan haklarını savunan herkes köpeklere pozitif eğitimler verilmesinden yanadır. Pozitif köpek eğitimlerinde köpeklere sadece belirli komutlar öğretilmez. Bu eğitimler sevgi ve güvene dayalı olan iletişim sonucunda gerçekleştirilen eğitimlerdir.
Pozitif Köpek Eğitimi Nasıl Yapılmalıdır?
Pozitif eğitim merkezi ile köpeklere eğitim esnasında herhangi bir baskı ya da ceza uygulanmaz. Şiddete dayalı eğitimler verilmez. Köpeklerin hareketlerinin kontrol edilmesinde dikteye ya da zorbalık durumlarına asla yer verilmez. Acı ya da korku ile köpeklerin eğitimi gerçekleştirilmez. Pozitif eğitim dışında insanlık dışı olan hiçbir eğitim türü kullanılmamalıdır.
Pozitif köpek eğitimi günümüzde en çok tercih edilen modern eğitimlerden biridir. Bunun yanında ahlaki açıdan da bu eğitimler tercih edilmelidir. Uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen pozitif pekiştirmeler ile köpeğin komutu doğru bir şekilde anlaması ve idrak etmesi sağlanır. Şiddete ve cezaya dayalı olan eğitimler köpeklerin üzerinde olumsuz etkiler yapar.
Pozitif Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Pozitif eğitim merkezi ile yapılan köpek eğitimlerinde ödül sistemine göre eğitimler gerçekleştirilir. Bu eğitimlerde baskı ya da zorlama gibi köpek üzerinde olumsuz etki oluşturacak hiçbir yöntem kullanılmaz. Köpek sahipleri evde uyguladıkları eğitimlerde de pozitif eğitim sistemini tercih etmelidir. Sosyal yaşantıda köpeklere sıkıntı çıkarmaması açısından pozitif eğitim süresinin tercih edilmesi ve mümkün olan en erken dönemde bu eğitimlere başlanması önemlidir.
Köpek eğitimlerinde mutlaka alanında uzman olan kişilerden hizmet almak ve uzman eğitmenler ile çalışmak gerekir. Bu şekilde hem köpek hem de sahibi için zorlu olan bu süreç son derece kolay bir şekilde atlatılmış olur.
Evde Pozitif Köpek Eğitimi Nasıl Yapılmalıdır?
Pozitif eğitim merkezi yanında kişilerin evde de köpeklerine pozitif eğitimler vermesi önemli bir konudur.
• Evde verilen eğitimlerde köpeklere verilen komutların kısa tutulması gerekir. Köpeklerin algıları insanlardan daha farklıdır. Bu nedenle komutların tek kelimelik olması son derece önemlidir.
• Eğitim süreçleri genellikle köpeklerde yavruluk döneminde başlar. Köpekler yavruluk döneminde her zaman eğitimlere iyi bir şekilde odaklanmayabilir. Bu nedenle yavruluk döneminde verilen eğitimlerin kısa tutulması son derece önemli bir konudur.
• Köpeklerde pozitif pekiştirme amaçlı istenen davranışların yapılması durumunda hemen ödüllendirilmesi gerekir. Övgülerle ya da ödül maması ile bu işlemler rahat bir şekilde yapılabilir.
• Köpekler yapması gereken davranışları gerçekleştirdiği zaman sık sık ödüllendirilmesi önemli bir konudur. Pozitif eğitimlerde köpek sahipleri köpeklerine istedikleri davranışları kazandırırken bunun yanında köpekleri ile aralarındaki güven bağı da güçlenmiş olur.
• Köpeklerde pozitif eğitim sürecinde istenen komutları gerçekleştirmeye başlamasından itibaren ödül maması yavaş yavaş azaltılarak en sonunda tamamen kesilmesi gerekir.
Pozitif Eğitim Neden Bu Kadar Önemli?
Pozitif eğitim merkezi sayesinde köpekler sosyal yaşama çok daha kolay bir şekilde uyum sağlayabilirler. Bunun için çeşitli ödüller içeren farklı uygulamalardan faydalanılır. Köpek eğitimlerinde pozitif eğitim kurallarına uygun bir şekilde sürecin yönetilmesi son derece önemlidir. Baskı, bağırma şiddet gibi durumlar asla söz konusu olamaz.
Köpekler sahiplerini lider olarak görür. Bu nedenle tebrik ve övgü aldıkları zaman mutlu olurlar. Bu şekilde komutları çok daha kolay bir şekilde öğrenebilirler. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara