Anasayfa > Haberler >Pekinez Köpek Eğitimi Bizden Alınır

Pekinez Köpek Eğitimi Bizden Alınır

Pekinez Köpek Eğitimi Bizden Alınır

Pekinez köpek eğitimi son derece önemlidir. Bu köpek cinsi Çin’e dayanır. Yaklaşık olarak 1800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Çoğu efsaneye de konu olmuş bir köpek cinsidir. Özellikle Çin kraliyet ailesinin köpeği olması ile dikkat çeken bu köpek Budistler tarafından da kutsal sayılmıştır. Görünüş itibariyle aslana benzediği için, Budizm' in sembolü olarak kabul edilmiştir. O tariflerden günümüze kadar, lüksün ve zenginliğin sembolü olarak görülen bir köpek cinsidir. Eski yıllardan bu günlere kadar, sayılarında büyük ölçüde bir azalma olmuştur. Her geçen gün sayılarında ciddi azalma vardır.
Pekinez köpek eğitimi çok farklı yöntemler ile verilir. Anavatanı Çin olan bu köpeklerin, yapıları çok fazla narindir. Süsü köpeği kategorisinde yer alır. Kırılgan bir köpektir eğitim vermek çok kolay değildir. Mutlaka bu konu da uzman bir kişiden hizmet almak gerekir. Basit talimatlar ile yapılan bir eğitimler dâhi zor geçer. Eğitim verilmesi yönünden en zor köpek cinslerinden biri olduğu için, çok fazla tercih edildiği söylenemez.
Bunun dışında çok sevimli bir köpektir. Evde hareketli bir yapısı yoktur. Genel de sosyal oldukları için, kalabalıktan da hiç hoşnut olmazlar. Sahiplerine çok düşkündürler ve onları kimse ile paylaşmak istemezler. Narin bir yapıları olduğu için, çocuklardan da pek hoşlanmazlar. Çocuklar onları yorduğu için, çocuk gördükleri zaman kaçarlar. Eğitimlerinin zor olmasının sebebi, çok inatçı bir yapıya sahip olmalarıdır.


Pekinez’lerde Eğitim Kaç Aylıkken Başlar?
Pekinez köpek eğitimi verilme zamanı da çok önemlidir. Bu köpeğin eğitimine ekstra özen gösterilmesi gerekir. Doğru zamanı tercih etmek de bu konu da en önemli olan detaylardan biridir. Köpeğin hazır olduğundan emin olmak gerekir. Bu süreçte bu köpek cinsleri için, özel bir eğitim programı hazırlanır. Köpeğin farklılıkları da bu konuda çok önemli olduğu bilinir.
Genelde en fazla üç aylık bir eğitim süreci uygulanır. Bu eğitimler için, köpeğin 6 aylık olmasını beklemek doğru olacaktır. Bu köpekler yetişkin oldukları zaman, eğitimleri çok zordur. Onarıcı oldukları için, reddederler. Bu yüzden eğitim için doğru zamanı, mutlaka kaçırmamak gerekir.


Pekinez Köpek Eğitim Fiyatları
Pekinez köpek eğitimi fiyatları da merak edilen konular arasında yer alır. Her köpeğin eğitim fiyatları farklı farklıdır. Sevimli dostlarımız ile birlikte yaşamaya karar verdiysek, en iyi şekilde eğitimlerinin verilmiş olması gerekir. Bundan dolayı fiyat seçenekleri değişiklik gösterir. Bir fiyat verilmesi aslında oldukça zordur. Irkların eğitim süreleri çok fazla değişiklik gösterebilir. Buna göre bir fiyat değerlendirmesi yapılır. Pekinez ırkı çok zor eğitilir bu yüzden de süreç uzun olacağı için, fiyatlar pahalıdır.


Pekinez Köpek Eğitimi Veren Kurumlar
Pekinez köpek eğitimi için, hizmet alabileceğiniz birçok kurum vardır. Bu kurumlara köpeğinizi bıraktığınız zaman, pansiyon ve eğitim hizmeti verilir. Köpeğin beslemesi ve egzersizlerine en iyi şekilde özen gösterilir. Köpeğin diğer köpekler ve insanlar ile anlaşması sağlanır. Pekinez cinsi köpeğinizi 6 aylık olduğu zaman, bir köpek eğitim merkezine bırakabilirsiniz.
Burada uzman eğitmenler ve profesyonel eğitim alanlarında köpeğinize en iyi eğitim verilir. Köpeğin yanlış eğitim ve almaması çok önemlidir. Bu yüzden seçim yaptığınız kurum ile ilgili öncesinde araştırması yapmak, sizin açınızdan çok daha avantajlı olacaktır. Yanlış verilen köpek eğitimi sonucunda, ileride köpek sahipleri birçok açıdan büyük sıkıntılar yaşayabilme durumu vardır. Siz de köpeğinizin kaliteli bir ortamda kaliteli bir eğitim almasını isterseniz, uygun fiyatlı ve profesyonel hizmet veren, kurumumuzu tercih edebilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara