Anasayfa > Haberler >Labrador Köpek Eğitimi

Labrador Köpek Eğitimi

Labrador Köpek Eğitimi

Labrador köpek eğitimi biraz dikkat gerektiren bir konudur. Yavru labrador zekâsı, eğitilebilirliği ve söz dinlemesi ile oldukça dikkat çeken bir köpektir. İnsanlar ile yaşamayı seven bu köpekler, çocuklar ve diğer hayvanlar ile iletişim kurmaktan oldukça keyif alırlar. Su ile arası son derece güzel olan bir köpek cinsidir.
Aldıracağınız erken ve doğru eğitim labrador cinsi köpekler için son derece doğru bir karar olacaktır. Günümüzde bu köpekler oldukça değerli ve narkotikte görev alan bir köpek cinsidir. Koku alma yetisi oldukça gelişmiş ve iz sürmede de çok iyidir. Labrador köpeklerinin alması gereken bazı eğitimler bulunuyor. Bu eğitimleri tamamladıktan sonra polis ekipleri ve narkotik ile birlikte iş yapabilirler.


Labrador Irkının Alması Gereken Eğitimler Nelerdir?
Labrador köpek eğitimi diğer köpeklere oranla biraz daha özeldir. Bunun nedeni ise narkotik polisleri ile birlikte iş yapıyor oluşlarıdır. Yavru olan labrador cinsi, çoğu besleyici ile birlikte yaşayan bir köpek cinsidir. Bu köpeklere ilk olarak kazandırılması gereken alışkanlık, tuvalet alışkanlığıdır. Köpeklerde tuvalet eğitimi iki farklı gruba ayrılır evde ve dışarda olmak üzere 2 farklı tuvalet eğitimi bulunuyor.
Evde olan köpeklerinizin tuvaletini köpek pedine yapması öğretilmelidir. Tuvalet ihtiyacı gelen köpeğin tuvalet ihtiyacı olduğunda gidip bu ihtiyacını karşılaması gerekiyor. İkinci eğitim ise dışarıda tuvalet eğitimidir. Bu eğitimde ise temel iş köpeğin dışarı çıkarıldığında, dışarı çıkıp tuvaletini yapabilmesidir. Evde olan tuvalet ihtiyacını tam olarak öğrenmesi gerekiyor. Aksi halde evin bazı yerlerini pisletebilir.


Labrador İtaat Eğitimi
Labrador köpek eğitimi özen gerektiren bir iştir. Temel itaat eğitimi yaklaşık olarak bir ay kadar sürüyor. Bu eğitim ile birlikte köpeğe türlü eğitimler verilir. Köpeğinizin sol tarafa doğru sevk kayışı yani tasmaya gerek kalmadan, çekiştirmeden yürümesi öğretilir. Köpeğinizin günlük hayatınıza uyumlu bir şekilde yaşayabilmesi için komutlarınızı bilmesi ve dinlemesi gerekiyor.
Eğitimde öğretilen gel, otur, kalk, git, yat, bekle, hayır, tamam, aferin gibi komutlar yer alıyor. Köpeğinize bu komutlar ile istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sağlıklı bir şekilde birlikte yaşayabilmeniz için gerekli olan bir eğitimdir. Köpeğinizin bu komutaları tasmasız bir şekilde yapabilmesi için de küçüklükten beri eğitim verilmesi gerekiyor. Labrador temel itaateğitimi yaklaşık 30 gün kadar sürüyor.


Labrador Koruma Eğitimi
Labrador köpek eğitimi yavru köpekler de dâhil olmak üzere her yaştan köpeklere veriliyor. Köpeklerde koruma eğitimi, bekçilik yapmak, alan koruma gibi konularda verilmesi gereken bir eğitim türüdür. Arkadaş canlısı, sevimli, insanlar ile iyi anlaşan bir köpek cinsidir.
Bu kadar ılımlı olan bir köpeğe koruma eğitiminin verilmesi mümkün olmuyor. Kopeklerin profesyonel bir şekilde eğitilebilmesi için uzman bir kişiden destek almanız gerekiyor aksi halde köpeğinizin eğitimli olması çok daha uzun bir zamanı alır ve bazen hiç bir şekilde eğitilemez.


Labrador Özellikleri
Labrador köpek eğitimi  son derece özen isteyen bir iştir. Herkesin köpek eğitmesi mümkün değildir. Bu köpek cinsleri genellikle uzun boylu köpekler arasında yer almayı başarıyorlar. Boyları yaklaşık olarak 55 ile 63 cm arasında değişiyor. Bu köpeklerin dişileri de oldukça uzundur. Sivri uçlu bir kuyruk yapısına sahiplerdir. Çoğunlukla siyah ve sarı renktedirler.
Ağırlıkları ise yaklaşık olarak 25 kilo ile 35 kilo arasında değişkenlik gösteriyor. Son derece sabırlı köpeklerdir ve oyun oynamayı çok seven bir cinstir. Hızlı öğrenir ve son derece zekidirler. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan uzman eğitmenlerden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara