Anasayfa > Haberler >Labrador Köpek Eğitimi ve Komutları

Labrador Köpek Eğitimi ve Komutları

Labrador Köpek Eğitimi ve Komutları

Labrador köpek eğitimi merak edilir. Öncelikle bu köpeğin özellikleri ve birçok konu ile ilgili detaylarını bilmek gerekir. Bu köpek cinsi ilk olarak Kanada’ da ortaya çıkmıştır. Bu köpeklerin çoğaltıp yetiştirilme amaçları, balıkçılara av konusunda yardımcı olmalarıdır. Ağları çekmek için geliştirilip, yetiştirilen köpeklerdir. Köpek severler tarafından çok sevilir ve beslenirler. Bu köpeklerin birçok özelliği vardır. En önemli özelliklerinden biri de zeki ve cana yakın olmalarıdır. Orta boy köpek grubunda yer alırlar. Enerjik oldukları için sürekli oyunlar oynamak isterler. Suyu da çok seven bir köpek ırkı olduğu söylenebilir.
Labrador Köpek Özellikleri
Labrador köpek eğitimi kolaydır. Bazı köpek ırkları insanlar tarafından daha çok tercih edilir ve daha çok sevilir. Labrador' da bunlardan biridir. Koku alma özellikleri çok fazla gelişmiştir. Özellikle polis arama ve kurtarma köpeği olarak tercih edilir. Bunun sebebi, koku hassasiyetinin çok iyi olmasıdır. İnsan canlısıdır ve her insanla da iyi anlaşır. İletişimleri güçlü olan köpeklerdir. Verdiği tepkiler pozitiftir. Ülkemizde de uysal görüntüsü ve sevimliliği ile çok fazla tercih edilir.
Labrador Köpek Özellikleri
Labrador köpek eğitimi öncesi özelliklerine göz atmak gerekir. Bazı özellikleri şu şekildedir;
• Krem, siyah, beyaz ve kahverengi renk karışımlarına sahiptir.
• Bacakları uzundur ve kaslı bir vücut yapısına sahiptir.
• Yaşam süreleri ortalama olarak 10-15 sene arasında değişir.
• Köpek yarışmalarında tüm dünya da tercih edilir.
• Bu köpek cinsinin duygusal bir yapısı vardır. Her zaman sevgi ve ilgi bekler.
• Yaşamlarının büyük bit bölümü, egzersiz ve spor bile geçer.
• Sürekli enerjiklerdir ve su ile oynamayı çok severler.
Labrador Bakımı
Labrador köpek eğitimi ve bakımı çoğu kişinin merak ettiği bir konudur. Bu köpek cinsinin çok hareketli aynı zamanda da çok enerjik bir yapısı vardır. Bu yüzden sosyal bir köpektir ve insanlarla geçimi çok iyidir. Kısa süre de alışır ve kendini herkese alıştırır. İlk kez köpek sahiplenmek isteyen kişiler, labrador cinsini tercih eder. Yavruluk ve yetişkinlik dönemleri sorunsuz bir şekilde geçer.
Karakter sorunu olan bir köpek değildir. Tüy dökümü de çok az görülür. Tüy yapıları düz bir şekilde olduğu için, tüy dökümü de çok fazla yaşanmaz.  Labrador köpek eğitimi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta köpeğin yeni ortama uyum sağlaması ve alışma sürecidir. Ev ortamında yaşama ve beslenme konusunda herhangi bir sıkıntı olmaz.
Çok fazla sağlık sorunu görülmez. Algıları kısa süreli olarak açıktır. Genetik olarak pek sağlık sorunu olan bir köpek cinsi değildir. Beslenme konusunda çok düşkünlüğü yoktur. Enerjisi tükendiği zaman, yeteri kadar besin alması gerekir, bu yeterli gelecektir. Kilo almaya çok fazla meyilli bulunmaz. Yediklerini çok kısa bir süre de eritir, bu da avantajlı bir durumdur.
Labrador Köpek Eğitimi Nasıl Olur?
Labrador köpek eğitimi merak edilir. Özellikle sahiplenmek isteyen kişiler açısından önemli bir durumdur. Özellikle eğitim konusunda yavruluk döneminde beslenme açısından bazı sorunlar yaşanabilir. Bunlar 30 günlük bir eğitim ile düzelir. Eğitimin erken verilmesi, bu açıdan çok önemlidir. Gelişim ve psikoloji olarak da etki eder. Eğitim için köpeğin iki aylık olmasını beklemek gerekir. Yani sütten kesilmiş olmalıdır. Karakterinin tam olarak gelişmesi ve oturması için, eğitim çok önemlidir. Siz de isterseniz kurumumuzdan, köpek eğitimi konusunda hizmet alabilirsiniz. Uzman eğitmenler ile görüşme sağlayarak, köpeğinizin cinsi ile bağlantılı olarak, nasıl bir eğitim süreci olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Avatar
Esra 12.04.2023 Eklendi

Çok Güzel Köpek bunlar bayılıyorum

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara