Anasayfa > Haberler >Köpek Koruma Eğitimi Komutları

Köpek Koruma Eğitimi Komutları

Köpek Koruma Eğitimi Komutları

Köpek koruma eğitimi konusunda bilinmesi gereken bir şey vardır ki İnsanlar gibi köpekler de içgüdüsel olarak sahip olduklarını benimser ve korurlar. Uyku yatağında hırlıyor ve bebek mamasına dokunduğunda rahatsız oluyor. Köpekler, ailelerini ve yaşadıkları evleri sahiplenmek ve korumak isterler. Bu içgüdüsel duyum doğuştan gelir. Ancak, tüm köpekler aynı seviyede değildir. Bazılarının çok fazla koruyucu içgüdüsü vardır, bazılarının ise az miktarda vardır. Aynı zamanda köpeklerin öğrettiği eğitim ve öğretim taktikleri de bu duygusal gelişim için oldukça önemlidir.


Ses Duyarlılığı
Köpek koruma eğitimi sayesinde sadece evin bahçesine girdiğinde, evin önünden geçtiğinde ve evin içinde biri tarafından duyulan seslere karşı uyarıldığında uyarı amaçlı havlar. Bunlar zararsız köpeklerdir. Bununla birlikte, bazı ırklar çok agresiftir ve agresif olabilir. Büyük köpekler daha fazla av havlar ve daha saldırgan bir içgüdüye sahiptir. Bu nedenle koruma görevi  olan bir köpek seçerken dikkatli olunmalıdır. Köpeğinizi korurken hırslı, sağlıklı ve aktif olmasına özen göstermelisiniz. Köpek koruması önce anneden öğrenilir. Anne yabancıya havlamaya başlar başlamaz köpek yavrusu da havlamaya başlar, bu yüzden yabancıya havlaması gerektiği sonucuna varır. Daha sonra bir yabancıyla tanışırken köpek yavrusu yanında  olmasa bile havlamaya başlar.

Koruma Eğitimi
Köpek koruma eğitimi konusunda ayrıca saldırganlık konusunda eğitilmiş köpekler yavru olarak alınıp güvenlik ve koruma konusunda eğitilmektedir. Bu eğitim kimsenin gitmediği bir yerde yapılıyor. Mümkünse kalabalık ortamlara sokmayın ve kimseyle iletişime geçmeyin. Eğitmen ayrıca köpeğin tüm bakım ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Eğitimli köpeğin her zaman kendinden emin olması çok önemlidir. Bu nedenle köpeğinize zarar vermemeli veya köpeğinizin üstünlük duygusunu zedelememelisiniz. Ayrıca, temel komutlara tam olarak hakim olmayan köpekler saldırganlık konusunda eğitilmemelidir. Başarılı bir şekilde eğitilmemiş köpeklere yönelik agresif eğitim, ciddi ve geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir.


Öfke Eğitiminin Amacı Nedir?
Köpek koruma eğitimi kapsamında verilen derslerden biri öfke eğitiminin amacıdır. Öfke eğitiminin amacı, köpeğin saldırganlık içgüdüsünü en üst düzeye çıkarmak, köpeğin saldırganlığını kontrol etmek, köpeğin saldırısını önlemek için gereken komutları vermek, köpekle iletişim kurmak ve insanları yıkamak ya da ilgilerini karşılıksız bırakmaktır.

Koruma Eğitimi Nasıl Öğretilir?
Agresif köpekler genellikle daha mütevazı ve kendinden emindir. Bu nedenle bu köpekleri eğitirken eğitmenden ayrı olarak yabancı bir cisim kullanın. Bu yabancı cisim köpeği heyecanlandırır ve çileden çıkarır. Önemli olan, köpeği kışkırtıcı olan kişinin sürekli değişmesidir. Bu değişiklik köpeğin sadece bir kişiye ve tüm yabancılara karşı saldırgan olmasını engeller. Ancak, eğitimin belirli bir amacı varsa, köpek belirli nesnelere duyarlı olacak şekilde eğitilmelidir. Örneğin mahkumlar, cezaevinde gardiyan olan ve mahkumların kaçmasını önleyen elbiseler giydiren köpeklere karşı hassastır. Ancak köpekler bu durumun tam tersinde eğitilebilir.
Üniformalı insanlar bilir, ancak diğer giysilerdeki diğerleri düşman olarak kabul edilebilir. Saldırganlık konusunda eğitilmiş köpeklerin kendi tasmalarından kurtulmaları ve sıkı bir tasma ile bağlanmaları gerekir. Takılacak kayış, köpeğin çekme kuvvetine dayanabilmelidir.İstenirse köpek ağır zincirler yerine ince zincirler yardımıyla kontrol altına alınabilir.


Bekçi Köpeği Eğitimi Nasıl Yapılır?
Köpek koruma eğitimi ile verilen derslerden biri, cinsi ne olursa olsun bölgelerini korumak isteyen hayvanlardır. Özellikle yiyeceklerini korumak söz konusu olduğunda son derece tehlikelidirler. Köpek sahiplerinin bilinci çok güçlüdür. Bu nedenle her zaman yaşadıkları çevreyi ve ailelerini korumak istemiştir. Bu özellik çoğu köpekte bulunur ve doğuştan gelir, ancak yoğunluk oranı cinsten cinse değişir. Bekçi eğitimi, bu içgüdüleri daha iyi tanımanıza ve kontrol etmenize yardımcı olabilir.Köpek eğitimi konusunda kurumumuzun uzman eğitmenlerinden hizmet alabilirsiniz. Firmamız köpek pansiyonu ve köpek eğitimi konusunda da hizmet vermektedir.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara