Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitimi Merkezinde Ne Gibi Eğitimler Vardır

Köpek Eğitimi Merkezinde Ne Gibi Eğitimler Vardır

Köpek Eğitimi Merkezinde Ne Gibi Eğitimler Vardır

Köpek eğitimi merkezi insanların köpekleri için alması gereken eğitimlerdir. İnsanlar genelde evcil hayvan olarak köpek sahiplenmeyi tercih ederler. Ancak unutulmamalıdır ki köpek sahiplenmek pek çok sorumluluğu da beraberinde getiren bir durumdur. Köpeklerin bütün ihtiyaçlarının düzenli olarak yerine getirilmesi gerekir. Temizlik, beslenme, barınma, düzenli sağlık kontrolleri, sevgi ve ilgi gösterme köpeklerin yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından önemlidir.
Köpekler ve insanlar arasında ortak bir dil oluşması adına köpeklerin eğitilmesi önemli bir konudur. Köpek eğitimi, köpekler için çok önemli bir konu olsa da köpek sahiplerinin de bu konuda bilgilendirilmesi gerekir. Köpekler ile sahiplerinin beraber güzel vakit geçirmesi açısından köpeklere yavruluk dönemlerinden itibaren çeşitli eğitimler verilmelidir.

Köpek Eğitimi Neden Bu Kadar Önemli?

Köpek eğitimi merkezi oldukça önemli bir konudur. Köpek sahiplendikten sonra bu canlıların tüm ihtiyaçlarının düzenli olarak yerine getirilmesi gerekir. Köpeklerin temel ihtiyaçlarının yanında ilgi ve sevgi gereksinimlerinin yerine getirilmesi de önemlidir. Köpekler mizaçları gereği duygusal canlılardır. Bu nedenle köpek sahiplenecek olan kişilerin bu sorumlulukları kaldırabilecek yapıda olması önemlidir.
Köpek sahipleri sevimli dostları ile aynı ortamı paylaşacağı için köpek dostunun da bazı kurallara uyması önemli bir konudur. Yeni bir köpek sahiplendiğiniz zaman ilk olarak tuvalet eğitimi vermeniz gerekir. Köpekler tuvalet eğitimi aldıklarında tuvaletlerini nereye ve ne zaman yapacaklarını bilirler. Bunun yanında her yere tuvaletini yapamayacağını bildiği için tuvaletini tutması gerektiğini de öğrenecektir.
Bunun yanında köpeklere bazı komutların öğretilmesi de hem sahipleri hem de köpekler için büyük bir kolaylıktır. Bu şekilde köpekler sahiplerinin istemediği davranışlardan uzak durmayı da öğrenir. Bu şekilde köpek ve insan arasında daha sağlıklı bir ilişki kurmak mümkün olur.

Köpek Eğitiminde İtaat Eğitiminin Rolü

Bu şekilde köpek ve köpek sahipleri ortak bir dilde konuşmaya başlayacaktır. Köpek eğitimlerini köpek sahibi de verebilir. Ancak bu sabır isteyen uzun bir süreç olduğu için profesyonel eğitmenler ile çalışmak çok daha doğru bir seçim olacaktır.
Köpekler bir davranışı kazandıklarında yaşları ilerledikçe bu alışkanlıktan kopmaları zor olur. Bu nedenle temel itaat eğitimlerine mümkün olan en erken yaşta başlanması gerekir. Bunun yanında köpek eğitimlerinde bilinçsiz davranışlar canlının travma yaşamasına neden olabilir. Bu sebeple köpek eğitimlerinin uzmanlar tarafından verilmesi çok daha doğrudur.

Köpeklerde İtaat Eğitimleri Nelerdir?

Köpek eğitimi merkezi köpek itaat eğitimlerinin neler olduğu ile ilgili araştırmalar yapılır. İtaat eğitimleri sayesinde köpekler kendilerine yöneltilen komutları anlar ve buna uygun bir şekilde hareket ederler.
Köpeklerde eğitim temel itaat ve ileri itaat olarak ikiye ayrılır. Temel itaat eğitimleri bekle, otur, kalk, gel, git şeklinde olan eğitimlerdir. Bu eğitimlerde köpeklere sahiplerinin sözünü dinlemesi ile ilgili çeşitli eğitimler verilir.Temel itaat eğitimlerinde köpeklere tasmalıyken eğitimler verilir. İleri itaat eğitimlerinde ise köpeğe daha çok komut öğretilir. Bu eğitimlerde köpeğe tasma takılmaz. Köpeğin tanımadığı insanlardan yemek yememesi gibi çeşitli köpeği korumaya yönelik eğitimler de verilir.

Köpeklerde Sosyalleşme Eğitimi Nasıldır?

Köpek eğitimi merkezi sosyalleşme eğitimleri de büyük bir öneme sahiptir. İtaat ve tuvalet eğitimleri dışında köpeklerin alması gereken en önemli eğitimlerden biri sosyalleşme ile ilgili eğitimlerdir. Bu eğitim sayesinde köpekler dışarıda gezerken çevrelerinin rahatsız olacağı şekilde tepkiler vermezler. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara