Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi köpeklerin tüm temel itaat eğitimlerini doğru bir şekilde almasına yardımcı olur.Köpekler sahiplendiğiniz zaman ilk öğretmeniz gereken tuvalet eğitimidir.Hijyenin sağlanması ve köpeklerle iyi bir şekilde yaşamak açısından bu eğitim son derece önemlidir.Köpek tuvalet eğitimlerinin küçük yaşlarda verilmesi oldukça önemli bir konudur.
Köpekler yavruyken tuvalet eğitimleri ve temel itaat eğitimleri çok daha kolay bir şekilde verilebilir.Köpeklerin aşıları tamamlanmadan dışarı çıkmamaları gerekir.Bu nedenle ilk tuvalet eğitimlerini evde alması önemlidir.Köpek tuvalet eğitiminde köpeğe tuvaletini yapabileceği bir alan belirlemek gerekir.Bu aşamada köpekler için özel tuvalet pedleri ve çitler kullanılabilir.


Köpek Eğitimlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular


Köpek eğitimi köpekler yavruyken çeşitli eğitimlere başlanması daha doğru olacaktır.Sevimli dostlarımız köpekler ilk doğdukları andan itibaren annelerinden eğitim almaya başlarlar.Bu dönemde annelerinden beslenme, savunma, diğer köpekler ile iletişim, hiyerarşi gibi konularda eğitim alırlar.Köpeğinizi sahiplendiğiniz zaman bu eğitimlere devam etmeniz gerekir. Eğitimler sayesinde bir ortak dil oluşturulması köpek ve sahibinin birlikte daha rahat yaşamasını sağlar.
Yavru köpek eğitiminde can dostunuza bilinçli bir şekilde profesyonel eğitim aldırmanız köpeğiniz ve sizin için çok doğru bir karar olacaktır.Küçük yaşlardan itibaren köpeklere karşı negatif tutum içinde bulunmamak gerekir.Köpeğinizin doğru şekilde eğitim almasını istiyorsanız profesyonellerden eğitim aldırmanız gerekir.


Yavru Köpeklerde Eğitim Aşamaları


Köpek eğitim ile yavru köpeklere çeşitli eğitimler verilebilir. Köpeklere verilmesi gereken ilk eğitim tuvalet eğitimi olmalıdır.Köpek bu eğitimi aldıktan sonra hem siz hem de köpeğiniz rahat edecektir.Yavru köpeklere tuvalet eğitimi dışında temel itaat ve sosyalleşme eğitimleri verilebilir.Yavru köpeklere verilen tuvalet eğitimleri ev içerisinde hijyenin sağlanması açısından da önemlidir.
Köpeklerde tuvalet eğitimi iki farklı şekilde verilebilir. Bunlardan biri evde verilen diğeri de dışarıda verilen eğitimdir.Evde tuvalet eğitimi vermek için ilk önce köpeğin tuvaletini yapabileceği bir alan belirlenmesi gerekir.Dışarıda verilen tuvalet eğitimlerinde ise köpeğin tuvaletini yapabilmesi adına aynı yere götürülmesi gerekir.
Yavru köpeklere sosyalleşme eğitimleri verilmesi de gerekir.Sosyalleşme eğitimi verilmesi ile köpekler diğer canlılarla daha kolay bir şekilde anlaşabilirler.Sosyalleşme eğitimleri köpeklerin ısırma, gereksiz havlama, agresifleşme sorunlarının da önüne geçer.Bu şekilde köpekler ve sahipleri sorunsuz bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirler.


Köpeklerde Temel İtaat Eğitimlerinde Profesyonellik Neden Önemlidir?


Köpek eğitimi ile temel itaat eğitimleri oldukça önemlidir.Temel itaat eğitimleri köpekler yaklaşık 3 aylık civarı olduktan sonra verilmeye başlayabilir.Bu eğitimlerde köpeğe birtakım komutlar öğretilir.Bu komutlar; otur, kalk, bekle, yat şeklindedir.Bu eğitimler sayesinde sevimli dostlarınızı çok daha kolay kontrol edebilirsiniz.Can dostlarınızla dışarı çıktığınız zaman istemediğiniz davranışları yapmayacaklardır.Bunun yanında köpekler ve sahipleri arasındaki güven ve sevgi bağı da gelişecektir.Eğitimler sayesinde köpek ve sahibi birlikte daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilirler.
Köpeklerin eğitimsiz olması sadece sahipleri için değil kendileri de sorundur.Bu nedenle yavru köpek eğitimlerine özen gösterilmesi ve bu eğitimler sırasında sabırlı olunması gerekir. Köpeğinizin kısa sürede eğitimleri kavramasını istiyorsanız profesyonel eğitmenlerden yardım almanız önemlidir.


Köpeklerde Eğitimlere Ne Zaman Başlamak Gerekir?


Köpek eğitimi köpekler 2-3 aylık oldukları zaman eğitimlere başlanmalıdır.Köpekler doğdukları andan itibaren anneleri tarafından eğitilmeye başlarlar.Köpekler sahiplenildikten sonra da eğitimlerine hız kesmeden devam etmek önemlidir.Köpeklerin küçüklük dönemlerinde algıları açık olduğu için öğrenmeye de daha açık olacaklardır.Bu sayede eğitimleri çok daha kolay bir şekilde öğrenebilirler.Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara