Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitim Merkezinde Neler Öğretilir

Köpek Eğitim Merkezinde Neler Öğretilir

Köpek Eğitim Merkezinde Neler Öğretilir

Köpek Eğitimi Merkezimizde; siz evcil dostlarınız olan köpeklerinizi temel konularda eğitmek için eğitimler veriyoruz. Her evcil köpeğin belirli eğitimlerden geçmesi gerekir. Bu eğitimleri genelde sahiplerinden almak biraz zor ve karmaşık olabilir. Eksik de kalabilir. Nasıl bakacağınızı ya da nasıl yönlendireceğinizi bilmeyebilirsiniz. Bu konuda çaresiz kalınmaması adına evcil dostlarınıza bu eğitimleri sizler adına bizler veriyoruz.
Eğitim sürecindeki en ufak bir olumsuzluğun paniğe neden olmaması için bizler evcil dostunuzun yaş ve cinsine göre bu eğitimleri vermekteyiz. Evcil dostlarınızın fiziksel ve karakteristik özellikleri, hatta diğer özel durumları da gözetilerek köpek eğitimleri verilmektedir. Profesyonel, gerekli kalite ve yasal belgelere sahip eğitmen kadromuz siz değerli evcil dostlarınıza en kaliteli eğitimleri vermektedir.

Köpek Eğitimi Cinsine Göre Değişir

Köpek Eğitimi merkezi olarak işimizi profesyonel ve hayvan sever, idealist bir biçimde yapmaktayız. Bizler bu eğitimleri verirken evcil dostlarınızın bütün özelliklerini masaya yatırıyor, analiz ediyoruz. Bu durumları gözeterek eğitimlerini onlara uygun hale getiriyoruz. Evcil dostlarınızın sosyal hayata uyumlu hale gelmesi, insan yaşamına ve size alışması kolay bir süreç değildir.
İstenmeyen davranışları her köpek türüne göre farklılık gösterir. Eğitime başlama zamanı da aynı şekilde her köpek için farklıdır. Kimi köpek türleri uysal iken kimi köpek türleri daha büyük ve saldırgan, agresif tavırlar sergileyebilir. Mekân içi veyahut mekân dışı alanlarda söz dinleyen, sakin ve itaatkâr bir köpek sizlerin hayatını daha da kolaylaştıracaktır.

Köpek Eğitimine Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Eğitimi merkezi olarak evcil dostlarınıza uygun eğitimleri uygun zamanda ve uygun şekillerde vermekteyiz. Her köpek her eğitimi istediğiniz zaman alamaz. Belirli zamanlar ve özel durumlar söz konusudur. Örneğin temel itaat eğitimi evcil dostunuzun türüne göre 3-9 aylık zaman diliminde sakin, küçük ve uysal türler için uygun iken; ileri itaat eğitimi ise daha çok büyük, saldırgan türlere özel olarak verilir.
Bu eğitimlerde genel olarak her köpeğe aynı şekilde ve sürede verilmesi de mümkün değildir. Avcılık eğitimleri ya da koruyucu köpek eğitimleri ise genelde belirli köpek türlerine özgü olara verilen eğitimlerdir.  Sağlık ve aşı kontrolleri, varsa hastalıklarının ve hassasiyetlerinin tespitinin yapılması da gereklidir.

Köpek Eğitim Hizmetini Titiz Bir Şekilde Veriyoruz

Köpek Eğitimi merkezi olarak verdiğimiz hizmetlerde gerekli hijyeni ve titizlik kurallarını gözeterek eğitimler vermekteyiz. Bu eğitimleri verirken daha hassas olmamızın birçok nedeni vardır. Özellikle evcil dostlarınız sokak köpeklerine kıyasla mikroplara karşı daha dirençsiz ve hassastır. Çünkü ev gibi alanlarda yaşadıkları için bazı mikroplara karşı hassastırlar. Ya da gıda hassasiyetleri de aynı şekildedir. Özellikle belirli mamaları belirli köpekler yiyemez. Mama kabı ve su kabı dahi değiştirmeyen evcil dostlarımız da mevcuttur.

Köpek Eğitimlerinde Pozitif Yaklaşımın Önemi

Köpek Eğitimi merkezi olarak evcil dostlarınıza vereceğimiz eğitimlerde genel olarak pozitif yaklaşımlara göre hizmet vermekteyiz. Evcil dostunuzu ödüllendirme, mahrum bırakma gibi çeşitli yöntemlerle eğitimlerini vermekteyiz. Kötü muamele, işkence gibi kötü davranış kalıplarından uzak durmaktayız. Çünkü özellikle alınan temel eğitimler evcil dostunuzun sonraki hayatını da etkileyeceği için gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekir.
Özellikle temel eğitimlerde yapacağımız herhangi bir yanlış, yanlış bir davranış kalıbı olarak evcil dostunuz üzerinde kalacaktır.  Bunu aşması da bazen pek mümkün olmayabilir. Firmamız köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Sizler de köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgi almak isterseniz köpek eğitim merkezimizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Avatar
Aydın 12.04.2023 Eklendi

Bende bayağıdır araştırıyorum köpek eğitimini

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara