Anasayfa > Haberler >Husky Köpek Eğitimi Çok Zormu Geçer

Husky Köpek Eğitimi Çok Zormu Geçer

Husky Köpek Eğitimi Çok Zormu Geçer

Husky köpek eğitimi dünyada en fazla tercih edilen köpek eğitimlerinin başında geliyor. Diğer bir anlamıyla Sibirya kurdu olarak bilinmektedir. Sibirya kurtları son derece sevimli ve cana yakın hayvanlardır. Fakat eğitimleri günümüzde oldukça zordur. Çok çalışkan bir köpek türü olarak bilinen Sibirya kurtlarının eğitim aşamaları zor olarak gerçekleşiyor. Sibirya kurtları eğitim aşamasını sevmeyen köpeklerdir.Dolayısıyla köpeğinizi eğiteceğiniz zaman bu durum köpeğinizin canının sıkılmasına sebep olacaktır. Bu sebepten ötürü Sibirya kurtlarını eğitmek oldukça zor bir etmen olarak karşımıza çıkacaktır.
Tüm bunlarla birlikte, bu köpek eşeysel köpek beslemeye yeni başlayanlar veya kendilerini birazcık ürkek görenler için müsait bir cins değildir. Sibirya Kurdu oldukça akıllı ve çok inatçı bir köpek ırkıdır. Onları sıkı bir tahsilden geçirebilecek ve kurallara bağlı hâle getirebilecek emin sahiplere gereksinim duyarlar. Ayrıca, kaide bozucular olarak bilindikleri için son aşama sabırlı sahiplere gereksinimleri vardır, zira daha çok kaide demek daha oldukça kaide bozmak demektir.


Husky Köpek Eğitimleri Zor Mu?
Husky köpek eğitimi oldukça çetrefilli bir işlem türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygun bir sosyalleşme ve Husky eğitimi, küçük Husky yavruları için mutlak zorunluluklardır. Sibirya Husky’leri, müsait egzersizler uygulanarak apartmanlarda da yetiştirilebilmekle birlikte, korkuluklarla çevrili bir hususi alanlarının olabileceği müstakil evlerde kolay ve daha sıhhatli büyürler. Özellikle bir fırsat bulduklarında sık sık evlerden kaçmaları ve yürüyüş mesafesinde gezinmeleriyle son derece meşhurdurlar. Bu nedenle, devamlı olarak önlemli hareket etmek oldukça önemlidir. Kaçabilecekleri bir alanda sadece bırakılamazlar ve dışarıdayken tasmasız olarak dolaştırılması müsait değildir.


Husky Bakımı
Husky köpek eğitimi bakımı zor hayvanlar olarak bilinmektedir. Her köpeğin bakımının aynı biçimde yapıldığına inanıyorsanız, yeni köpeğinizi eve getirdiğinizde çok şaşıracaksınız, bilhassa da daha ilkin asla deneyiminizin olmadığı bir cins köpekse. Tüm köpek ırkları birbirinden farklıdır. Çok değişik mizaçları vardır, değişik ihtiyaçlara ve değişik sorunlara sahiptirler, bundan dolayı bakımlarının da değişik olabileceği ihtimali oldukça şaşırtıcı olmamalıdır. Sibirya Kurdu, cesaretten mahrum kişiler için müsait bir cins değildir.
Bu cins köpeklerin bakımı, aslına bakıldığında çok basittir. Sibirya Kurtları oldukça pak bir ırk olarak kabul edilir ve laf mevzusu temizlik olduğunda Sibirya Kurtları kedi gibidir. Genellikle, bir Sibirya Kurdu yılda bir kez banyo yaptırmayla sene boyu çok pak kalabilir. Yılın geri kalanı süresince kendi kendilerini temizlerler ve şayet bir kuru şampuan kullanıyorsanız, görmüş olacaksınız ki köpeğinizin tüylerindeki kokuyla ve kirle alakalı oldukça minik problemler yaşayacaksınız. Fakat köpeğiniz zaman geçtikçe size daha çok alışacak ve sizi daha çok sevecektir.


Husky Eğitimi
Husky köpek eğitimi günümüzde profesyonellik isteyen bir alan çeşidi olarak biliniyor. Sibirya Kurtları iradeleri son aşama kuvvetli köpeklerdir. İnatçıdırlar, öteki taraftan da oldukça zekidirler, işin fena yanı ise bu zekâlarını eğitmenlerine karşı kullanabilirler. Sınırları devamlı kontrol etmeye meraklı bir ırk olarak bilinirler. Bu şu demektir ki devamlı otoritenizi, evin kurallarını kontrol etmeye ve evden kaçılabilecek müsait bölgeleri keşfetmeye kalkacaklardır. Eğitmeninin davranışlarında yahut koyduğu kurallarda ortaya çıkabilecek herhangi bir esnekliği devamlı kollarlar, bundan dolayı eğitmende elastikiyet demek aslen kırılmaması ihtiyaç duyulan kurallar da dâhil olmak suretiyle her şeyde elastikiyet demektir.


Husky Fiyatları
Husky köpek eğitimi fiyatları birçok etmene ve koşulara bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu sebepten ötürü piyasada net bir fiyat bilgisinden söz etmek ne yazık ki mümkün gözükmemektedir. Fiyatlar sürekli olarak değişen küresel çaplı gelişmelere bağlı olarak değişikler göstermektedir.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara