Anasayfa > Haberler >Golden Yavru Köpek Eğitimi

Golden Yavru Köpek Eğitimi

Golden Yavru Köpek Eğitimi

Golden yavru köpek eğitimi diğer ırklar ile karşılaştırıldığında son derece kolaydır. Bu nedenle Golden ırkı eğitilmeye yatkındır. Golden köpekler insanlarla iletişim halinde olmayı sever. Bu nedenle eğitimleri de çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sevgiye ve ilgiye oldukça düşkün olan Golden köpeklerinbu nedenle eğitimlerinde sert bir üslup kullanılması doğru olmaz.
İnsanlara karşı oldukça sadık canlılardır. Bu nedenle Golden’ların eğitiminde genelde sıkıntılı bir durum yaşanmaz. Beraber yaşadıkları insanlara aşırı bağlıdırlar ve tek beklentileri sevgidir. Bu nedenle sahiplerinin beklentilerini her zaman karşılarlar. Eğitim sürelerinde her zaman uyumlu davranışlar sergilerler. Golden’lara temel itaat eğitimleri çok kolay bir şekilde verilebilir. Bu nedenle ileri düzey eğitimlerde de son derece başarılıdırlar.
Golden Köpek Irkının Tarihçesi
Golden yavru köpek eğitimi ve bu köpeklerin tarihçesi köpek severlerin ilgi alanına giren bir konudur. Bu köpekler ilk olarak İskoçya’da ortaya çıkmıştır. Golden’lar av köpeği özelliklerine sahiptir. Üretimlerine ilk olarak 19. Yüzyılda İskoçya ve İngiltere’de başlanmıştır.  O dönemlerde İskoçya’da avcılık çok fazla geliştiği için bu köpekler geliştirilmiştir. Golden Retriever cinsi köpekler o dönemlerde insanların avcılık ile ilgili ihtiyaçlarını fazlasıyla karşıladığı için bu köpekler popüler olmuştur.
Golden köpeklerin üretim aşamasında pek çok av köpeğinin genlerinden faydalanılmıştır. Setter, Bloodhound, Newfoundland gibi iyi cins av köpekleri ile suyu seven av köpekleri arasında eşleşme yapılmıştır. Bu köpekler şimdiki görünümlerine 1912 yılında ulaşmıştır.
Golden Köpeklerin Irk Özellikleri Nelerdir?
Golden yavru köpek eğitimi kolay olduğu için de günümüzde bu köpekler tercih edilir. Dış görünümleri oldukça sevecen olan bu köpekler insan canlısı olma özelliğine de sahiptir. Günümüzde köpek sahiplendirme konusunda en çok tercih edilen ırklardan biri arasında yer alır. Golden köpekler çocuklarla iyi geçinen bir ırktır. Bu nedenle genelde çocuklu aileler tarafından bu köpekler tercih edilir. Kısa sürede ailesine ve yaşadığı alana uyum sağlar.
Bu köpekler çok iyi huylara sahiptir. Hareketli yapılarının yanında çocuklara karşı da merhametlidir. Irk kökeninde av özellikler bulunduğu için avla alakalı oyunları oynamayı severler. Golden cinsi köpeklere oyun öğretmek çok kolaydır. At getir oyununu da sıkılmadan saatlerce oynayabilirler.
• Golden ırkının dış kürklerinin suya dayanıklı olma özelliği bulunur. Bu nedenle su ile ilgili görevlerde performansları çok yüksektir.
• Oyuncu olmaları en belirgin özelliklerinden biridir. Oyun oynamayı çok sevdikleri için çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Yüksek enerjili köpeklerdir. Bu nedenle gün içerisinde egzersizlerine dikkat edilmesi gerekir.
• Sahiplerine karşı oldukça sadıktır. Bu nedenle sahiplerini koruma iç güdüleri ile hareket edebilirler.
• Aile ile evde yaşamaya uygun canlılardır.
• Av köpeği, koruma ya da polis köpeği olarak görev alabilirler.
Golden Irkı Köpekler Apartmanda Yaşayabilir Mi?
Golden yavru köpek eğitimi çok kolay olduğu için bu köpekler apartman dairelerinde rahat bir şekilde yaşayabilirler. Golden köpekleri yavruluk dönemlerinde enerjileri yüksek olduğu için apartman hayatına uyum sağlaması adına eğitimlere başlaması gerekir.
İnsanlar ile arası iyi olan Golden ırkları eve çok hızlı uyum sağlarlar. Tuvalet eğitiminin verilmesinin ardından hızlı bir şekilde itaat ile ilgili eğitimlere geçilebilir. Bu köpeklere apartmanda bakılacaksa o zaman günlük olarak egzersizlerine dikkat edilmelidir.
Golden Irkı Köpeklerde Tuvalet Eğitimi
Golden yavru köpek eğitimi tuvalet eğitimi ile başlamalıdır. Golden’lara iki aydan sonra tuvalet eğitimi verilebilir. İki aylık köpeklere tuvalet eğitimi verilirken öncelikle tuvaletlerini yapacakları alanların belirlenmesi önemlidir. Tuvalet eğitiminde ödüllendirme yöntemlerinin kullanılması eğitimi pozitif yönde etkiler. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara