Anasayfa > Haberler >Eğitimli köpek ve Eğitimsiz Köpek Arasındaki Fark

Eğitimli köpek ve Eğitimsiz Köpek Arasındaki Fark

Eğitimli köpek ve Eğitimsiz Köpek Arasındaki Fark

Eğitimli köpek çok uzun zamandır insan dostu ve refakatçisidir. Köpekler sahiplerine sonsuz sadakatle bağlıdırlar. Zamanla size alışırlar ve onları kovduğunuzda ayrılmak istemezler. Bu özellikler hemen hemen tüm köpeklerde bulunur ve doğuştan gelen davranışlardır. Köpekler aynı zamanda akıllı ve zeki hayvanlardır. Listelenen bu özelliklere ek olarak, uygun eğitim ile daha fazla özellik ekleyebilirsiniz.
Köpeğe verilen her şeyin aynı şekilde iade edileceğini unutmayın. Eğitimli köpeği diğer köpeklerden kolayca ayırt edebilirsiniz. Birincisi, etraflarındakiler için bir neşe kaynağıdır ve kendilerini uzaylı hissetmezler. İyi huylu bir köpek, verilen talimatları dolaylı olarak takip eder. Çünkü uslu bir köpek her zaman sahibini takip eder ve sözünü aşmaz. Eğitimli bir köpek, ne yapacağını ve ne yapmayacağını bilen bir köpektir. Bu nedenle halkla uyum içinde yaşarlar ve kimseyi rahatsız etmezler. Eğitimli köpekler her zaman sahiplerinin arkadaşları gibidir.
Köpekler Nasıl Eğitilir?
Eğitimli köpek konusunda eğitmenin en iyi yolu geçmişe doğru yola çıkmaktır. Bu yol, yaşı büyük köpekleriçin en doğruyoldur. Yavruluk dönemlerinde hızlı bir şekilde öğrenmek ve öğretmek daha çok kolay olur. Ona öğretmeye başlayabilmek için belli bir dönemde olması gerekir. Buna ek olarak, köpek eğitimi için açılan kurslar var, ancak eğitmenler konularla ilgili olarak yardımcı olabilirler. Farklı eğitim biçimleri ve türleri vardır, ancak her birinin karşılanması gereken belirli gereksinimleri vardır. Bir köpeğe bir şey öğretmek istiyorsanız, bunu ilişkilendirme yoluyla yapabilirsiniz. Yani köpek bir şeyi iyi yaparsa onu ödüllendirmelisiniz.
Eğer ödüllendirilirse, muhtemelen aynı eylemi tekrarlayacaktır. İyi bir şeyin ödülü olarak zamanla geri geleceğini kabul ediyor. Ancak buna acele etmek yerine, ödüllendirmeniz ve sakinleştirmeniz gerekir. Ödül seçenekleri arasında yemek, oyunlar ve övgü yer alır. Yavruların önce öğrenmesi gereken en önemli iki şey, ne yapmaları ve ne yapmamaları gerektiğidir. Yavru köpekler özellikle çiğnemeyi severler. Yavru köpeğinizi koşullandırmadığınız ve bunu yapmamasını söylemediğiniz sürece, köpek yavrusu yolunuza çıkan her şeyi çiğneyecektir. Çünkü bu onun özüdür ve etrafındaki şeyleri ve her şeyi bu şekilde keşfeder.
Eğitimde Farkındalık Yaratmak
Eğitimli köpek nasıl eğitilir sorusunun cevabını bilmek, yani köpek yavruları olup olmadığına veya şüpheli davranışlar gösteren köpeklere bakmaları gerekip gerekmediğine yardımcı olabilir. Pek çoğu, uyuşuk bir köpek yavrusunu dinleyen ve coşkuyla takip eden bir usta köpeğe dönüştürme potansiyeli karşısında bunalmış hisseder, ancak eğitim aslında oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan olumlu bir tutum, bazı ödüller ve her gün birkaç dakika eğitim vermektir. Yeni bir köpeğiniz olduğunda eğitimin çok önemli olduğunu unutmayın. Bu önemli bir bağ unsurudur ve tüylü arkadaşlarınızla olumlu bir ilişki kurmak ve sürdürmek istiyorsanız çok önemlidir.
Köpeğinizi eve götürür götürmez eğitime başlayabilirsiniz. 8 haftalık veya daha büyükseniz, hemen antrenmana başlayabilirsiniz (genellikle olduğu gibi). Kısa ve basit tutun. Yavru köpeğin dikkati 5 dakika kadar kısa olabilir ki bu tamamen normaldir. Herhangi bir eğitim yardımcı olacaktır.
Eğitimli Bir Köpeğe Komut Nasıl Verilir?
Eğitimli köpek yanlış bir şey yaparsa bir şekilde ona göstermeniz ve yaptığının yanlış olduğunu söylemeniz gerekir. Tabii ki burada amaç sesinizi yükseltmek veya onu kötü göstermek değildir. Köpeğiniz istemediğiniz bir şey yapıyorsa ve bundan hoşlanmıyorsanız, ona o anda orada değilmişsiniz gibi davranıp davranmadığını fark edeceksiniz. Bu durumda aksine, güvenle ve net bir tonla hayır diyerek ona yaptığının yanlış olduğunu gösterebilirsiniz. Uyarınızı dinler ve size ulaşırsa, davranışları için onu ödüllendirmelisiniz.
Köpek Davranışı
Eğitimli köpek istenmeyen davranışlar sergiliyorsa, köpeğinizi taciz etmeyin veya dövmeyin. Çığlık atmadan, güvenle ona ne yaptığını gösterirseniz, sizin için neyi yanlış yaptığını anlayacak bir duruma gelir.
Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz. Firmamız köpek pansiyonu ve köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara