Anasayfa > Haberler >Chihuahua Köpek Eğitimi

Chihuahua Köpek Eğitimi

Chihuahua Köpek Eğitimi

Chihuahua köpek eğitimi son zamanlarda oldukça merak konusu haline gelmiştir. Çünkü ülkemizde sayısı artan bu cinsinbesleme, barınma, bakımı sahipleri tarafından merak edilen ve önem arz eden bir konudur. Bu köpeklerin eğitimi; tuvalet eğitimi, fiziksel eğitim, rehber eğitim diye birçok ana kola ayrılmaktadır. Bu eğitimler köpeklere ve sahiplerine olumlu bir avantaj olarak geri dönmektedir. Köpek eğitimi zor olmayan Chihuahua köpekleri için eğlence ve sevgi en önemli faktörlerden birisidir. Kızdırılmadığı zaman oldukça kolay eğitilen bu köpek sahiplerine oldukça bağlıdır.
Chihuahua Köpek Cinsi
Chihuahua köpek cinsi son zamanlarda ülkemizde oldukça fazla görülmeye başlanan bir hayvan türüdür. Bu hayvan türünün en belirgin özellikleri Meksika gibi bir ülkeden geldiği için soğukta duramamaları ve hemen titredikleri, sıcağı ise oldukça çok sevmeleridir. Bu köpeklerin görünümü kimileri tarafından oldukça tatlı karşılanırken, kimileri içinde farklı duygular uyandırır. Yerden yüksekliği 13 cm olan bu köpeklerin boyları oldukça kısadır. Sahiplerine ve sevdiği her şeye oldukça bağlı olan bu cins köpekler onları son derece korumak istemesi ile dikkatleri üzerine toplamaktadır.
Chihuahua köpek eğitimi vermeden önce fiziksel özelliklerine bakılacak olursa; bu köpek cinsi 2,5 ya da 3 kilo ağırlığında değişebilen ve tüylerinin beyazı ve kahverengisi oldukça dikkat çeken bir özelliktedir. Kulakları vücutlarına göre oldukça büyük olan, bacakları ise vücuduna nazaran ince olmasına rağmen oldukça güçlüdür. Çok kaslı bir yapıya sahip olan bu köpekler fiziki özelliklerinden farklı olarak beklenmeyen olaylara karşı oldukça cesur davranabilirler. Kendilerini sevip eğlendirdikleri gibi sahipleri ile oyun oynamayı da çok severler. Eşlerine oldukça sadık ve bağımlı olan bu köpek cinsi bazen oldukça agresif olup ısırabilirler. Bu özellikleri yüzünden çocuklu aileler fazla tercih etmemektedir.
Chihuahua Bakımı Nasıl Yapılır?
Chihuahua köpek eğitimi vermeden önce karakter bakımına dikkat edilmesi gereken gürültülü bir cinstir. Gürültü yapmayı ve gürültüden oldukça fazla hoşlanan bu cins,sessizlik arayan ya da sessiz olunması istendiği zaman agresif tavırlar gösteren bir hayvandır. Buna rağmen oldukça tatlı bakışı ve minik fiziği ile dikkatleri üzerine çekmeyi her zaman başarır.
Dışarı çıkmayı ve yürüyüş yapmayı oldukça fazla seven bu köpekler için tuvalet eğitimi verilirken sorun yaşanmaz. Oldukça kolay öğrenen ve eğitimi zevkle yapan bu cins için dışarı çıkmak bir eğlence haline dönüşür. Oldukça enerjik olan bu hayvanların enerjilerini atması için küçük alanda da olsa serbest bırakılması gerekir.
Kucakta oturmaktan ve fiziksel temas göstermeyi oldukça seven bu köpekler için sevgi ve ilgi son derece önemlidir. Her ne kadar gücü yetmeyeceğini bilse de karşı taraftaki bir hayvana çok cesur hamlelerde bulunabilir. Bu yüzden bu hayvanları karşı cinsteki hayvanlardan oldukça uzak tutmak gerekmektedir. Kıskanç olan bu köpekler başka canlıların sahiplerine ya da onlara ait bir eşyaya dokunulmasından hiç hoşlanmazlar. Soğuğa karşı oldukça hassas olan bu köpekleri koruyucu kıyafetler ile dışarı çıkarmak onların sağlığı için oldukça önem arz etmektedir.
Chihuahua Cinsinin Fiziksel Özellikleri Nedir?
Chihuahua köpek eğitimi sırasında bu köpek cinsinin fiziksel özelliklerini bilmeyen kişiler için özellikleri oldukça şaşırtıcıdır. Bu köpeklerin fiziksel özellikleri kimileri tarafından hoş karşılanırken, kimileri tarafından ürkütücü görünebilir. Yerden yüksekliği 13 cm olan 2 ya da 3 kilo olan bu hayvanlar büyük kulakları ile oldukça komik durmaktadır. Kulaklarının büyük ve kepçe olması onlara farklı bir görünüm kazandırmaktadır. Bunun yanında sahip olduğu ince bacaklara ve kaslı yapısı ile dikkat çekmektedir.
Chihuahua Köpek Eğitimi Veren Firmamız
Chihuahua köpek eğitimi, bakımı ve fiziksel özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Firmamız bu konuda uzman kadro ile çalışmaktadır ve köpek eğitimi konusunda oldukça donanımlı bir firmadır.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara