Anasayfa > Haberler >Belçika Kurdu Köpek Eğitimi

Belçika Kurdu Köpek Eğitimi

Belçika Kurdu Köpek Eğitimi

Belçika Kurdu köpek eğitimi verecek kişilerin yumuşak bir üsluba sahip olmaları çok önemlidir. Çoban köpeği kategorisinde yer alan ırk, sert dille verilen komutları dikkate almaktan kaçınarak söz dinlememeyi tercih eder. Eğitim sürecini verimli kılan en önemli unsur eğitimcinin ne kadar yumuşak dille komutlar vereceğidir. Farklı karakter yapıları kendine has bir ırk olmalarını sağlarken, özelliklerine tam anlamıyla vakıf olabilmek için onlarla uzun süre vakit geçirilmesi gerekir.
Ödül mekanizması fazlasıyla çalışan bu köpekler için eğitimde ödüller vazgeçilmezdir. Zaten öğrenmeye ve iletişime açık canlılar olarak, ödüllendirme eşliğinde eğitmek karşılıklı yapılan aktivitelerden keyif almayı sağlar.


Belçika Kurdu Köpeklerin Fiziksel Özellikleri
Belçika Kurdu köpek eğitimi sürecindeki asil duran vücut yapısı ve son derece atik hareketleri ile etkileyici bir koruma ve çoban köpeği olarak bilinen cins, atletik vücutlarıyla dikkat çekiyor. Onların birçok alanda işe yarayan özellikleri uzun ve kaslı vücutlarından ileri geliyor. Boyları en fazla 65 cm’e kadar uzarken, ağırlıkları 45 kilogramı görebilir. Kısa sert tüyleri kahverengi rengiyle birleştiğinde güzel bir görüntü ortaya çıkarır.
Hayatları boyunca eğlenceli oyun oynama konusunda vazgeçilmez tutkuları olan Belçika kurdu köpekleri için bitmek tükenmek bilmeyen enerji ihtiyacının karşılanması önemlidir. Duygusal ve içlerine kapanık olmaları ile bilinirler. Ancak gösterilen ilgiye kayıtsız kalamaz ve sosyalleşme eğilimini çok çabuk gösterirler.
Belçika Kurdu Köpeklerin Bakımı ve Beslenmesi
Belçika Kurdu köpek eğitimi sürecinde tüylerinin sık sık taranması genel cilt sağlıkları için gereklidir. Dönemsel olarak tüy dökme mevsimine girdiklerinde tercih edilen fırçaların kalitesi iyi olmalıdır. Genetik yatkınlık olarak epileptik rahatsızlıklarla karşılaşmaları ihtimaller dahilindedir. Olası hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi için düzenli veteriner ziyaretleri yapılmalıdır.
Enerji ihtiyaçlarını karşılayacak içeriğe sahip kaliteli mamalar Belçika kurdu için son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Düzensiz aşırı beslenme atletik vücutlarının bozulmasına neden olacağı için dengeli beslemenin faydası vardır.


Belçika Kurdu Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?
Belçika Kurdu köpek eğitimi için köpeklerin eğitimi kabullenme süreleri ortalama 2 aydır. Yeterince açık algıya eriştikleri bu dönemde basit komutları anlayarak yerine getirmek için yoğun çaba harcarlar. Hem ruhsal hem de bedensel açıdan temel eğitimleri tamamlamaya başlamak için geç kalmamak sağlıklı gelişimleri içinde gereklidir.
Ev ortamında rahatça eğitilebilir olan Belçika Kurdu konforuna ve eğlencesine düşkündür. Ev hayatına alışmaları çok zaman almaz ancak günlük egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması adına düzenli olarak dışarı çıkartılıp dolaştırılması gerekir. Hassas zihin yapıları nedeniyle uzman eğitmenlerinde aranacak en önemli özellik kibar ve yumuşak bir üsluba sahip olmasıdır. Aksi halde eğitim sürecinde sürekli ileri gitmek yerine geriye gitmek olasıdır.


Belçika Kurdu Hangi Eğitimleri Alabilir?
Belçika Kurdu köpek eğitimi, neşesi ve enerjisine yetişmesi güç olan bu ırklar için oldukça kapsamlı ve verimli süreçlerden oluşuyor. Tuvalet eğitimi evde bakılacak patili dostlar için ilk birkaç ay içinde mutlaka başarıyla tamamlanması gereken bir eğitim alanıdır. Sosyalleşme eğitimine uyumu ve iletişim becerisi ile her alanda katılım sağlayan Belçika Kurtları diğer hayvan dostları ile de anlaşabilir. Çocuklara olan özel düşkünlükleri nedeniyle onlarla oyun oynamak ve izlemek keyif vericidir.
Köpeklerle birlikte yaşadığımız bu dünyada onlarında yaşamlarına dokunmak ve kaliteli bir ömür geçirmelerine olanak tanımak için onları sahiplenmek ve eğitmek oldukça değerlidir. Son yıllarda sevimli bir çoban köpeği sahiplenmek isteyenlerin sayısı giderek artmaktadır.
Sizde bu alanda çoban köpeğinize katkı sağlamak isterseniz uzman eğitmenler tarafından verilen hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara