Anasayfa > Haberler >American Bulldog Köpek Eğitimi ve Kişilik Özellikleri

American Bulldog Köpek Eğitimi ve Kişilik Özellikleri

American Bulldog Köpek Eğitimi ve Kişilik Özellikleri

İnsan canlısı olan bir köpek olan bu köpeklerin American Bulldog Köpek Eğitimi ile sosyal olması sağlanabilir. İnsanlara aynı zamanda çocuklara karşı sevgi ile yaklaşan bu köpeklerin içgüdüsel olarak yabancılara karşı temkinli oldukları söylenebilir. Aslında bu köpek cinsi diğer çiftlik hayvanlarını kontrol altına almak için tercih edilen bir köpek cinsidir.  Bu nedenle de diğer pet hayvanlarına karşı agresif bir yapı sergilerler.
İngiliz Bulldog köpeklere karşı daha çevik bir yapısı olan bu köpek ırkının geniş yapılı bir vücudu bulunur. Pitbull köpeklerine benzer özellikleri bulunsa da yüzleri daha güzel olduğundan dolayı farklılık arz eder. Bodur bir yapısı ve kalın bacakları yer alır. Düşük kuyrukları diğer görünüm ayırt edici yönleri arasındadır.
Tüm dünya üzerinde popüler olan bu köpek ırkının bunun yanında Amerika kıtasında da yaygın olarak tercih edildiği bilinir. Görkemli bir duruşu ve nezaketli yapısı ile doğası diğer köpeklerden farklıdır. Aynı zamanda bu özelliklerine karşın avcılık içgüdüleri yüksek olan bir köpek cinsidir.


American Bulldog Köpek Eğitimi ve Avcılık
Eskiden beri avcılık için kullanılan bu köpek cinsi aynı zamanda birçok memeli avı için de kullanılagelmiştir. Sığırların kovalanması için de sıklıkla American Bulldog Köpek Eğitimi gerekmektedir. Bu köpek aynı zamanda altı fit uzunluğa kadar sıçrayabilmektedir. Bu köpekler zeki ve itaatkâr bir yapıya sahip olup sahibine sadık bir köpek cinsidir.
Eğitim olarak bakıldığında diğer köpek cinslerine göre daha kolay eğitilebilir bir köpek cinsidir. Düzenli egzersizler karşılığında kolaylıkla eğitilebilir. Yine bu köpeklerin sahiplenilmesi durumunda da düzenli bir egzersiz planı bulunması eğitim açısından önem taşır. Çeşitli merkezler ile sahiplenme yapabilirsiniz.

American Bulldog Köpek Eğitimi konusunda başarı sağlamak için bu ırkın kişilik özelliklerini bilmek gerekir. Sempatik ve oyun sever bir köpek olan bu köpeklerin ilginç zekâ özellikleri sizi şaşırtabilir.  Kolay öğrenme yapısının yanı sıra insanların karakterlerini ezberleme özelliklerine sahiptir. Yine de yabancılara karşı ilk temasta çekingen bir tavır sergileyebilir.
Küçük çocuklara karşı her zaman dikkatli ve nazik davranan bir köpek ırkıdır.  Yine de çok küçük çocuklar ile baş başa bırakılmamaları önem taşımaktadır.  Bu köpeklerin sadık ve aile canlısı olma özelliklerinin yanı sıra bazı durumlarda inatçı ve ısrarcı oldukları gözlenebilir. Bu durumda köpeğin davranışından vaz geçebilmesi için aile içerisinde lider olarak gördüğü kişiden yararlanılabilir.


American Bulldog Köpek Eğitimi ve Hastalıkları
Bu köpeklerin hastalıkları arasında çeşitli kalıtsal hastalıklar bulunur. Pek çok üyesi sağlıklı bir yaşam sürmekle birlikte bazı hastalıklar sıklıkla görülür. Kalça displazisi ve katarakt sıklıkla görülen hastalıklar arasında yer alır. Yine hipotiroidizm ve kalıtsal polinöropati de sıklıkla görülen hastalıklar arasında yer alır.
Bu köpeklerin ilgili hastalıklara karşı korunması gerekir. Bunun için düzenli kontrollerin yerine getirilmesi ve aynı zamanda sağlık ve bakımlarının tam olması gerekir. Yine kişilerin bu köpeklerin hastalıkları ve belirtileri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Uzman desteği sayesinde ilgili hastalıkların üstünden gelebilmeniz mümkündür.
Günümüzde köpek eğitimi ve bakımı konusunda uzman hizmeti sunan firmamız aynı zamanda bir pansiyon hizmeti de sunarak köpeklerin sıcak ortamlarda bulunması imkânı verir. Siz de köpekleriniz için uzman desteği arıyor iseniz bizi güvenle tercih edebilirsiniz. Gerek köpeklerin eğitimi gerekse de bu köpek cinsi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için bizden güvenle hizmet alarak köpeğinizi eğitebilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara