Anasayfa > Haberler >Airedale Terrier Köpek Eğitimi

Airedale Terrier Köpek Eğitimi

Airedale Terrier Köpek Eğitimi

Airedale Terrier köpek eğitimi; karakteristik yüze sahip olan bu ırklarda eğitim en keyif veren aşamalardan biridir. Son derece sakin ve uyumlu huyları yüksek iletişim becerilerini beraberinde getiriyor. Onlar için ev ortamında yaşamını sürdürmeleri son derece konforludur. Doğaları gereği sıcak iklim hayvanı oldukları için ince deri yapısına sahiptirler.
Kısıtlı hareket alanı olan ortamlarda rahat edemezler ve sahiplerine yüksek sadakatleri ile bilinirler. Türkiye’de yaygın sahiplenilen bir ırk olmamasından dolayı petshoplarda görmek zordur. Genel olarak mutlu ve huzurlu tavırları ile ailelerine de huzur verirler. Günlük egzersiz ihtiyacının karşılanması için sıcak havalarda bol bol oyun keyiflerini yerine getirir.

Airedale Terrier Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

Airedale Terrier  köpek eğitimi; sıra dışı görünüşleri ile hayvan severlerin dikkatini çeken Terrier cinsinin tüylü ve uzun burunları tüm ilginin üzerlerinde yoğunlaşmasını sağlıyor. Terrier cinsinin mensuplarından biri olarak iri yapılı bedeni ile diğerlerinden ayrılır. Kıvırcık tüyleri ve düşük kulakları sevimli bir görünümde olmalarını sağlıyor. Boyları yaklaşık 60 cm’e kadar uzar ve kiloları 20 kilograma kadar yükselebilir.
Karakter olarak Terrier cinsi köpeklerin uysal ve uyumlu köpekler oldukları bilinir. Yüksek enerjilerini boşaltabilmeleri için günlük dışarı çıkmaları gerekir. Neşesi ve pozitif enerjisi çevresindeki herkesi olumlu etkisi altına alır. Korumacı tavırlarını sahiplerine karşı sürekli takınırlar. Oyun saatleri onlar için en büyük eğlence anlarıdır. İlgi delisidirler ve sahiplerine de aynı şekilde ilgi göstermekten hoşlanırlar.

Airedale Terrier Köpeklerinin Bakım ve Beslenmesi

Airedale Terrier köpek eğitimi için harcanan çaba öncesinde kaliteli bakım ve beslenme düzenine sahip olması Terrier ırkı köpekler için çok önemlidir. Uzun tüylerinin sürekli taranması genel hijyenleri açısından gereklidir. Yılda birkaç kez tüylerinin makas ile kısaltılması parlak ve bakımlı görünmeleri için yeterlidir.
Sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri için mama seçiminde kaliteli ve vitamin değeri yüksek olan markalar tercih edilmelidir. Özellikle yetişkinlik dönemlerinde enerji ihtiyaçlarının karşılanması için protein içeriği yüksek mamalar düzenli olarak verilmelidir.

Airedale Terrier köpek eğitimi Ne Zaman Başlamalı?

Airedale Terrier köpek eğitimi yaşamlarının her döneminde iletişime açık ve öğrenme meraklısı olan bu canlılar için yavruluk döneminde tuvalet ve sosyalleşme eğitimleri başlamalıdır. Evcilleştirmek için tercih edilebilecek köpeklerden biri olarak, sosyal hayata adapte olmaları çok kolaydır. 3 aylık süreyi geçirmeden, bir an evvel öğrenmeye açık canlılara önemli komutlar rahatlıkla öğretilebilir.
Airedale Terrier köpek eğitimi veren uzman kişilerin sabırlı ve narin bir üsluba sahip olmaları önemlidir. Her ne kadar öğrenmeye hevesli olsalar da olumsuz anlarda çabuk sıkılma eğilimi gösterebilirler. Eğitim sürecini verimli hale getirmek adına başarılı her davranışları için ödül mamaları ve oyuncaklar tercih edilebilir.

Airedale Terrier Köpekleri Hangi Eğitimleri Alabilir?

Airedale Terrier köpek eğitimi; öğrenme sürecini oyun ve aktivitelerle eğlenceli hale getiren bu canlılar için sınırsızdır diyebiliriz. Yavruluktan yetişkinliğe geçiş dönemlerinde artık temel pek çok becerileri kazanmış olurlar. Geriye kalan temel ve ileri itaat eğitimleri içinde yüksek performansları ile kendilerine hayran bırakırlar.
Temel itaat eğitimlerinin içeriğindeki gel, bekle, otur ve yat gibi basit komutlar ileri itaat eğitimi ile pekiştirilir ve üzerine yeni bilgiler eklenerek ilerlenir. Eğitim süreci karşılıklı aradaki bağın güçlenmesini sağlarken, sahibin otoritesinin kabullenilmesi için de iyi bir fırsattır.
Kaliteli ve kapsamı geniş bir eğitim evcil köpeklerin sağlıklı gelişimleri içinde çok önemlidir. Bu alandaki köpek eğitimi ihtiyaçlarınız için uygun fiyatlı olan firmamızı tercih edebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara