Anasayfa > Haberler >Ümraniye Köpek Oteli Köpek Eğitimi

Ümraniye Köpek Oteli Köpek Eğitimi

Ümraniye Köpek Oteli Köpek Eğitimi

Köpekler doğaları gereği bir sürü hayvanıdır ve avlanmak ve iz sürmek gibi içgüdüsel özelliklere sahiptirler. Köpek eğitimi konusunda dikkat edilmesi gereken ilk nokta köpeklerin doğalarına göre bir eğitim verilmesi gerektiğidir. Her köpek, cinsinin kalıtsal olarak getirdiği farklı karakter özelliklerine sahiptir. İyi ve deneyimli bir eğitimci köpeklerin bu özelliklerini yakından tanıyan ve onlara uygulanması gereken eğitim yöntemleri hakkında bilgisi olan kişidir. Çoğu köpek sahibi ya da köpek sahibi olmak isteyen kişi bu konuda uzman bir firmadan yardım almalıdır. Hem sizin hem de köpeğinizin yeni bir yaşan tarzına alışması ve yeni alışkanlıklar edinmesi için eğitim konusunda yardım almak gereklidir.

Köpek Türleri ve Eğitimleri

Öncelikle köpeğinizin bekçilik ve koruyuculuk yapmasını isteyip istemediğinize ve en çok ne sebepten köpek sahibi olmak istediğinize karar vermelisiniz. Köpek eğitimi sırasında bekçilik yapabilme içgüdüsüne sahip olan köpeklere farklı bir eğitim verilmesi gereklidir. Sadece evin içinde sizinle yaşayıp size ve çocuklarınıza arkadaşlık etmesini istediğiniz bir köpekle, bekçilik yapabilen bir köpeğe aynı şekilde bir eğitim veremezsiniz. Dışarıdaki insanlara ve yabancılara karşı farklı davranmayı öğretmeniz gereklidir. Öte yandan çocuğunuza arkadaşlık etmesini beklediğiniz bir köpeğin genetik olarak getirdiği bazı alışkanlıkları bırakması gereklidir. Mesela insanlara saldırmaması ya da gereksiz yere inatçılık ve kıskançlık yapmayı bırakmış olması gereklidir, yoksa çocuğunuzla onu aynı evde bulunduramazsınız.

Bazı köpekler tuvalet eğitimi konusunda daha rahatken bazıları inatçı olabilir. Tuvalet konusunda da uzman birisinden yardım alırsanız bu süreci çok daha rahat atlatabilirsiniz. Öte yandan beslenme alışkanlığı kazandırmak ve egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için de gereli bilgileri edinmeniz gereklidir. Bu konuda da yetkin birisinde yardım almalısınız. Çünkü hemen her tür köpeğin bu konudaki ihtiyaçları farklıdır. Gerek egzersiz, gerek tüy bakımı konusunda farklı bilgilere ihtiyacınız vardır. 

Öte yandan en önemli konulardan biri de bir sürü hayvanı olan köpeklere sahip olanların karar verme otoritesine sahip bir lider gibi davranmayı öğrenmeleridir. Köpeğiniz doğası gereği bir lidere ihtiyaç duyar. Bu konuda uygun bir eğitim vermek için bir eğitimciye ihtiyacınız olabilir. Ayrıca sizin de nasıl davranmanız gerektiği konusunda bilgiye sahip olmanız gerekebilir. Köpeğinizin evinizi ve hayatınız ele geçirip istediği gibi davranması onunla iyi bir ilişki kurmanızı engeller. Onunla yaşayacak olan diğer insanlar ve özellikle çocuklar için tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bütün bunları önlemek için köpek eğitiminde uzmanlaşmış kişilere başvurmalısınız. 

Köpek Otelleri ve Köpek Eğitimi ve Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek oteli, siz yokken ve uzun bir seyahate çıkmanız gereken durumlarda köpeğinizi bırakabileceğiniz en iyi yerdir. Bu konuda iyi bir araştırma yapıp uzman kişilerin bulunduğu ve köpekler için gerekli bir ortamın oluşturulduğu bir yer seçmelisiniz. Köpeğinizi bu iş hakkında bilgisi olmayan bir komşunuza ya da arkadaşınıza bırakmamalısınız. Unutmayın ki köpekler konusunda böyle bir risk almak geri dönülmesi mümkün olmayan hatalara yol açabilir. Siz yokken köpeğinizin huyu değişip sosyalleşmeyi reddedebilir. Yeterli derecede beslenip beslenmediğini de bilemezsiniz. Ayrıca maalesef ülkemizde herkes hayvanları sevme ve koruma konusunda yeterince bilinçli değildir.

Bütün bu sebeplerden dolayı siz yokken size yardımcı olabilecek en iyi yer ancak uzman ve yetkin kişilerle çalışan bir köpek oteli olabilir. Böyle bir yer seçerken imkanlarına ve çalışan kişilere de dikkat etmelisiniz. Köpeğinizin ihtiyaçlarının karşılanması ve çeşitli sertifikalarla kendisini yetiştirmiş ve aynı zamanda köpekleri seven birileri tarafından yapılabilir.

Firmamız köpeklerinizin için uygun büyüklükte odaların ve açık alanların bulunduğu yetkin bir köpek eğitimi ve köpek oteli hizmeti vermektedir. Bu konuda bizden yardım almanız köpeğiniz ve sizin için en iyisi olacaktır. Sosyalleşme konusunda eğitiminin tamamlanması ve siz yokken de köpeğinizin herhangi bir sorunla karşılaşmaması onunla sıkı ve uzun bir dostluk kurabilmeniz için şarttır. Hayvan dostlarınızın sağlığı ve onlarla iyi bir iletişim kurmak için bu konularda bize başvurabilirsiniz.  

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara