Anasayfa > Haberler >Tuzla Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyonu

Tuzla Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyonu

Tuzla Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyonu

Köpek sahibi olmak ve çocuk sahibi olmak arasında çok büyük bir yakınlık vardır. Aynı şekilde bir çocuğu eğitmek ve bir köpeği eğitmek de yakın derecede önemli konulardır. Köpekler her an farklı hareket edebilecek ve farklı karakter özelliklerini kalıtsal olarak beraberinden getiren özel hayvanlardır. İnsanlarla birlikte sağlıklı bir şekilde yaşamaları ve sosyalleşebilmeleri için özel bir eğitimden geçirilmeleri gereklidir. Bunun için de köpek eğitimi konusunda mutlaka bir uzman görüşü alınabilir ya da köpekler uzmanlar tarafından eğitilebilir.

Uzman ve Sertifikalı Köpek Eğitimcileri

Uzman bir köpek eğiticisinin belirli sertifikalara sahip ve deneyimli olması gereklidir. Aynı zamanda köpekleri seven birisi olmalıdır. Eğer bu konuda yetkin ve profesyonel olarak çalışan bir firmayla anlaşırsanız köpek eğitimi konusunda fazla sorun yaşamazsınız. Çalıştığınız firma siz yokken köpeğinize bakacak bir köpek oteli hizmeti de verebilir. Çünkü köpeğinizi emanet edeceğiniz kişilerin aynı zamanda köpek eğitimi konusunda da uzman olması gereklidir. Dikkat etmeniz gereken nokta bu firmanın köpeklerin sağlıklı bir şekilde yaşaması için gerekli koşullara ve gerekli sertifikayı almış eğitimcilere sahip olması gerektiğidir.

Köpek Eğitimi Ciddi Bir İştir

Her canlı doğası gereği birbirinden farklıdır ve farklı özelliklere sahiptir. Köpekler de doğalında sürü halinde yaşayan, avcılık, iz sürücülük içgüdülere ve koku alma gibi yeteneklere sahip canlılardır. Bütün bu özellikleri iyi bilen birisi tarafından eğitim almalıdırlar. Köpeklere eğitim verecek kişinin köpeklerin türleri, bakımları ve ihtiyaçları hakkında yetkin olması gereklidir. Mesela sürü halinde yaşadıkları için köpekler her zaman bir yöneticiye ihtiyaç duyar. Eğitim verildiğinde köpek sahibinin kuralları belirleyen ve onu yönlendiren kişi olduğu köpeğe hissettirilmelidir. Öte yandan köpek sahibi bunu yaparken köpeğin farklı huyları hakkında bilgi edinmek zorundadır. Kısacası köpek eğitimi hem köpeği hem de sahibini ilgilendiren ciddi bir süreçtir ve biz uzmandan yardım almak en iyisidir.

Siz Yokken Köpeğinize Kim Bakacak?

Köpeğinize siz yokken en iyi bakacak kişiler de eğitimciler ve köpekleri tanıyıp seven kişiler olabilir. Köpeğinizin iyi vakit geçirmesi ve bütün ihtiyaçlarının karşılanması için bir köpek oteli bulabilirsiniz. Köpek otelinin köpeğinizi rahat ettirecek odalara ve açık alanlara sahip olması gereklidir. Çalışanlarının bu konuda bilgi ve sertifika sahibi olması da gereklidir. Bunlar sağlanmadığı takdirde köpeğinizin başına her türlü il gelebilir ve o güne kadar verdiğiniz eğitim ve sosyalleşme süreci zarar görebilir.

Köpeklerin insanlarla birlikte yaşayabilmeleri için sosyalleşme süreçleri büyük bir önem taşır. Kimseye zarar vermemeleri, evdeki eşyaları kemirip yırtmamaları, çok yüksek sesle ve sürekli havlamamaları konusunda eğitim almaları gereklidir. Ayrıca tuvalet eğitimi de çoğu köpek sahibinin zorlandığı bir konudur. Her köpeğin huyu farklıdır ve farklı bir şekilde itaat etmeyi öğrenir. Çocuklarınızı korumasını istediğiniz bir köpekle sadece onlara arkadaşlık edecek bir süs köpeğini aynı şekilde eğitemezsiniz. Yanlış bir şekilde eğitim alması da hem köpek hem de sizin için zorlayıcı olacaktır. Ayrıca bu iş için fazla gecikmemeli ve mümkünse eğitimini ilk altı ay içerisinde en iyi şekilde tamamlamalısınız. Bu yüzden onu eğitmek için yapabileceğiniz en iyi şey bu konuda bilgi sahibi birisinden yardım almaktır.

Firmamız bu konuda deneyimli ve profesyonel çalışanlara sahiptir. Eğitmenlerimiz köpekleri çeşitli yarışmalara da hazırlayan ve köpek dostu kişilerdir. Aynı zamanda gerekli sertifikalara sahiptir ve üst düzey bir köpek bilgileri vardır. Bu konuda güvenebileceğiniz bir yer arıyorsanız bize başvurabilirsiniz. Bizim yanımızda hem köpeğinizin iyi bir eğitim alacağından hem de iyi bakılacağından emin olabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara