Anasayfa > Haberler >Sultangazi Köpek Eğitimi ve Pansiyonu

Sultangazi Köpek Eğitimi ve Pansiyonu

Sultangazi Köpek Eğitimi ve Pansiyonu

Köpek eğitimi özel bir meslek alanıdır. Eğitimi verecek kişilerinde hem bu konuda uzman olması hem de köpekleri sevmesi gereklidir. Doğadaki bütün canlılar gibi köpeklerin de kendine has bir doğası ve karakteri vardır. İnsanların çok yakın dostu olabilen bu hayvanların doğasına ve belirli özelliklerine göre bir eğitim almaları gereklidir. Her köpek aynı eğitimi alamaz, çünkü bazı köpeklere verilen eğitim diğerlerinin karakterine ve yetiştirilme amacına ters düşer. Eğer evinizde bir köpeğiniz varsa ya da yeni sahip olduğunuz bir köpeği eğitmek isterseniz ve köpeğiniz 6 aylıktan daha büyükse özel bir eğitim alması gerekebilir. Çünkü uzmanlar bu köpeklerin eğitim için en iyi yaş aralığının genel olarak 0 ve 6 ay arası olduğunu düşünür. Köpeğiniz bu yaştan büyük yetişkinse ve daha önce eğitim almamışsa kesinlikle profesyonel bir firmadan ya da kişiden eğitim almalıdır. Öte yandan eğer yeni bir köpek almak isterseniz de bu eğitimi verecek, köpek yetiştiren, eğiten ve aynı zamanda köpek oteli gibi bir hizmet veren bir firmadan almalısınız.

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikle köpeklerin sizden çok doğaya ait olduğunu ve onların da belirli huyları ve kalıtsal özellikleri olduğunu unutmamalısınız. Köpek eğitimi, köpeklerin bu özelliklerine göre verilmelidir. Doğaları gereği sürü halinde yaşamaya yatkın olan köpeklerin bir otoriteye ihtiyacı vardır. Köpeğinizi sahiplendikten sonra onun sizin patronun siz olduğunu hissetmesini sağlayacak bir eğitime ihtiyacı olur. Köpeklerin kararlı ve ne yaptığını bilen bir lidere gereksinimleri vardır. Bu yüzden öncelikle, kesin bir şekilde komut verme ve onu yönlendirme konusunda eğitmelisiniz. Bu konuda bir uzmandan yardım alırsanız fark edersiniz ki onun eğitimi sırasında sizin de edinmeniz gereken bazı özellikler olacaktır. Yani aynı zamanda siz de bir eğitim sürecinden geçmiş olursunuz.

Köpekler Hayat Tarzınıza Göre Yetiştirin

Eğer hayatınıza dost bir köpek dahil etmek ve de çocuklarınıza yeni bir arkadaş olarak köpek edinmek isterseniz köpeğinizin sosyalleşmesi ve doğuştan getirdiği bazı alışkanlıkları değiştirmesi gerekir. Her canlı doğaya bırakıldığında kendi başına nasıl başına hareket edeceği ve nasıl hayatta kalacağı konusunda zorlanır. Köpeğinizi de kendi haline bırakırsanız kalıtsal özellikleri olan doğal bir saldırganlık ve sürekli havlama, avcılık gibi özelliklerini sürdürebilir. Bu durumda hem sizin hem de çocuklarınızın güvenliği için sakıncalıdır. Köpeğinizin komut alma, beslenme düzeni, tuvalet gibi konularda eğitim alması gerekir. Aynı zamanda cinsine göre nasıl bir bakıma ihtiyacı varsa bunların da yerine getirilmesi şarttır.

Eğitim ve bakım yöntemleri köpekten köpeğe değişir, bu yüzden bu konuda yardım almanız iyi olur. Hangi köpeğin ne kadar egzersize ihtiyacı olduğunu da öğrenmeniz gerekir. Evinizin ya da varsa bahçenizin şartları ve köpek edinme nedeniniz sahip olacağınız köpeğin cinsini ve eğitimini etkileyen konulardır. Yeni köpek edinecekseniz yaşam şartlarınızın ona bakmaya ve eğitmeye imkan verip vermediğini öğrenmelisiniz.

Köpek Oteli Hizmeti

Hem köpek eğitimi hem de köpek oteli hizmeti veren bir firmadan alabilirsiniz. Köpek otelleri siz evde yokken ve uzun bir süre evinizden ayrı kalmanız gereken durumlarda köpeğiniz için gereken koşulları sağlayabilen ve onunla ilgilenebilecek eğitmenleri bünyesinde bulunduran yerlerdir. Siz yokken köpeğinizin iyi bakılacağı ve eğlenebileceği yerlerdir. Bu yüzden komşularınızdan ya da hiç köpek sahibi olmamış arkadaşlarınızdan ziyade köpeğinizi özel eğitmenlerin olduğu otellere bırakmalısınız.

Firmamız bu konuda uzman ve deneyimli bir kadroya sahip bir köpek eğitimi ve oteli firmasıdır. Bu konuda güvenilir ve profesyonel olarak çalışan bir firmaya ihtiyacınız olduğunda bizi arayabilirsiniz. Sertifikalı çalışanlarımız ve geniş bir açık alana sahip otel mekanımız köpeklerinizin ihtiyaç duyacağı her şeyi karşılayabilir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara