Anasayfa > Haberler >Sultanbeyli Köpek Eğitim ve Pansiyon

Sultanbeyli Köpek Eğitim ve Pansiyon

Sultanbeyli Köpek Eğitim ve Pansiyon

Köpekler cinslerine göre farklı özelliklere sahip canlılardır. Kendi doğalarında bırakıldıklarında evcilleşmeleri için uygun bir ortam bulamayabilirler ve istedikleri gibi davranmaya devam ederler. Birbirlerine ve insanlara saldırganlık da gösterebilirler. Aynı zamanda yetersiz beslenme, yetersiz hareket alanı ve hiç ilgi görmeyip yalnız kalma gibi sorunlarla karşılaştıklarında da insanlarla birlikte yaşamaya uygun davranışlar sergilemezler. Her köpek türü için farklı bir eğitim ve bu eğitim sırasında farklı alışkanlıklar kazandırma gereklidir.

Köpek Eğitimi Zaman ve Uzmanlık Gerektirir

Çoğu köpek sahibi köpeğine çocuğu gözüyle bakar. Bu durum tesadüfî bir urum değildir, çünkü insanlar ve köpekler arasında anne baba ve çocuklar arasındaki gibi bir ilişki kurulabilir. Köpekler sizin en yakın dostunuz, koruyucunuz olabilir. Ama bunun için içgüdüsel olarak gösterdikleri özelliklerin ve davranışların törpülenmesi ve iyi bir köpek eğitimi gereklidir. Nasıl ki çocukların eğitimi için uzun bir süre ve emek gerekiyorsa benzer bir şey köpekler için de gereklidir.

Köpek Eğitimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir canlıyla iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren aranızda bir güç ilişkisi doğduğunu hissedersiniz. Nasıl ki çocuklarınız ilk doğduğu andan itibaren size istediklerini yaptırmaya ve sizi yönetmeye çalışır köpekleriniz de öyledir. Diledikleri gibi davrandıklarında pek çok sorunla karşılaşırsınız. Bu yüzden ilk dikkat etmeniz gereken nokta ona kararlı bir patron ya da lider olduğunuzu hissettirmektir. Köpek eğitimi konusunda bu konu çok önemlidir. Köpeklerin doğaları gereği sürü hayvanları olması da bu konuda etkilidir. O yüzden ona önderlik edecek bir sahip arayışında olurlar. Uygun yöntemler aracılığıyla ona benimsemesi gereken davranışları öğretmeli ve direktifler vermelisiniz.

Köpeklerin eğitilmesi konusunda uzmanlaşan çoğu kişi bu işi köpeklerin çok sevdikleri için yapmaktadır. Bu yüzden uzman birisinden eğitim almak onu seven ve her şeyinden anlayan birisinden yardım almanız demektir. Farklı köpeklerin farklı karakterleri olduğunu bilen, köpeklere ona göre davranan ve ona göre davranışlar benimsemesine yardımcı olan birisinden yardım almalısınız. Eğer bir köpek sahibi olmak istiyorsanız bu konuda erken davranmalı ve mümkün olduğunda erken yaşta eğitim verebilecek bir yerden almalısınız. Bu konuda geç kalmış bir köpeğiniz varsa da size yardımcı olacak profesyonel birisini bulmalısınız.

Köpeklerin birbirine ve insanlara saldırgan davranmaması, çok fazla gürültü yapmaması ve belli komutlar konusunda eğitim almaları gerekir. Ayrıca tuvalet eğitimi ve egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması ve düzenli beslenmeleri gibi konularda da eğitim vermek için uzman bir firmadan yardım alabilirsiniz. Sizinle ve ailenizle mutlu bir şekilde yaşamaları ve sosyalleşmeleri için eğitim şarttır.

Köpek Oteli Hizmeti

Köpek sahiplerinin bir diğer önemli sorunu evde bulunmadıkları zaman köpeklerinin yalnız kalmasıdır. Özellikle şehir dışı ve uzun seyahatlerde köpeklerin deneyimli uzmanlar tarafından yönetilen ve her türlü ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabileceği bir köpek oteli bulunması gereklidir. Böyle bir otel ararken göz önünde bulundurmanız gerekenler otelin açık hava alanı, odaları ve köpeklerle ilgilenecek kişilerin sertifika almış uzmanlar olup olmaması olacaktır. İyi bir köpek oteli bu konuda kendisini geliştirmiş köpek eğitimcileri bulundurmalıdır. Bu sağlandığı takdir de emin olun köpeğiniz siz yokken de en az sizinleyken olduğu kadar rahat edebilir. Beslenmesi ve her türlü ihtiyacının en iyi şekilde karşılanması için hizmet veren uzman bir firmaya köpeğinizi güvenli bir şekilde emanet edebilirsiniz.      

Firmamız bu konuda deneyimli çalışanlarla hizmet vermektedir. İstediğiniz zaman köpek eğitimi ve oteli konusunda bizden yardım isteyebilirsiniz. Çalışan uzman eğitmenlerimiz bu konuda gönüllü ve son derece deneyimlidir. Dilerseniz köpeğinizin çeşitli yarışmalara katılması konusunda da yardımcı olabilirler. Köpek eğitimi konusunda en iyi hizmeti almak ve her türlü sorununuz için gönül rahatlığı ile bizi arayabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara