Anasayfa > Haberler >Şaşkınbakkal Köpek Oteli Köpek Eğitim Merkezi

Şaşkınbakkal Köpek Oteli Köpek Eğitim Merkezi

Şaşkınbakkal Köpek Oteli Köpek Eğitim Merkezi

Yeni sahiplenilecek veya alınacak köpek eğitimi için belli bir süre gerekmektedir. Köpek sahipleri kendisi de eğitmek isteyebilir ya da köpek eğitim merkezlerinde bulunan köpek eğitim uzmanlarından yardım alınabilir. Köpekler eğitimi için en uygun zaman 2-3 aylık olduğu zamandır. Eğer alınan ya da sahiplenilen köpek 6 aydan büyük ise de, hemen çalışmalara başlanmalıdır. Köpek eğitimi sırasında verilen eğitimler, tuvalet eğitimi, diğer köpek ve insanlara agresif ve saldırgan yaklaşımı, beslenme eğitimi gibi eğitimler, uzmanların kontrolü altında bilinçli bir şekilde verilmektedir. Köpek eğitim merkezindeki eğitimleri sonucunda, tuvalet eğitimi gibi eğitimlerin yanı sıra,  diğer köpekler ile bir anlaşma konusunda da eğitim alarak, köpeğin sosyalleşmesi de sağlanmaktadır.

Köpek eğitim merkezlerinde tuvalet, yemek ve benzeri eğitimlerin yanı sıra, köpek eğitimi, itaat eğitimi, yavru eğitimi programı, koruma eğitimi ve köpek sahipleri için, çeşitli eğitim seminerleri de düzenlenmektedir.

Şaşkınbakkal Köpek Oteli

Zaman zaman mecburiyetten köpekler, sahipleri tarafından geçici süre bir yere bırakılmak zorunda kalınmaktadır. Eğer bakabilecek bir başka kimse yoksa köpek otelleri köpekler için uygun yerlerdir. Köpek oteli, köpeklerin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı güvenilir yerlerdir.  Köpeklerin en iyi şekilde konaklamaları için, her birinin özelliklerine göre, rahat etmeleri sağlamaktadır.

Köpeğini bırakacak yeri olmadığı için tatile çıkamayan ya da iş seyahatine gitmesi gereken kişiler için köpek oteli, köpeklerin evlerini aramayacakları keyifli ortamlardır. İnsanlar köpeklerine evlat gözüyle baktıkları için, köpeğini otele bırakan köpek sahiplerinin akılları köpeklerinde kalabilmektedir. Bu nedenle de köpeklerini bıraktıkları zaman da itina ile bakılmalarını istemektedirler. Köpek oteli işi, dışarıdan bakıldığı kadar kolay değildir. Köpeklerin birbirleri ile nasıl anlaşacağı gibi büyük sorumluluk isteyen bir iştir. Köpek otellerinde köpeklerin rahat edeceği odalar ve yataklarının yanı sıra, oyun alanları, açık alanlar gibi, köpeklerin rahat edebilmeleri için her türlü ince detayın düşünüldüğü ortamlardır.

Köpek Oteli Seçimi

Kişinin köpeği için en iyi otel seçiminde ilk olarak, köpek oteli hakkında alınacak referanslar gelmektedir. Daha önceden etraftan, tanıdıklardan, köpeği emanet etmiş ve köpek otelinden memnun kalmış birileri var ise, onların vereceği bilgilerle fikir sahibi olunabilmektedir. Eğer böyle bir kişi yok ise, yapılması gereken, internet üzerinden araştırmak ve otel ile ilgili yorumlara göz atmak olacaktır. Yorumlardan sonra da,  otelin özelliklerini incelemek gerekmektedir. Tesis içerisindeki bir bölümler nasıl, kamera sistemlerinden, uyku odalarına, oyun alanlarına her biri araştırılmalıdır. Özellikle yetişkin köpekler açık alana ihtiyaç duymaktadırlar. Apartman dairelerinde ya da açık alanı olmayan bir otelde köpeğin bakımı çok iyi olmayabilir, çünkü zaten sahibini özleyen köpekler, bir de rahat oynayacağı bir oyun alanı bulamazsa üzülecektir. Araçları olmayan köpek sahiplerinin, servis olanağı olan bir köpek oteli seçmesi daha uygun olacaktır. Pansiyon özellikleri ve yorumlar olumlu ise, köpek otelinin çalışanlarını da araştırmak gereklidir.

Köpek pansiyonu çalışanlarının eğitim durumlarının ne olduğu hakkında, sahibi oldukları sertifikalar, köpeklerin hakkında ne kadar bilgili oldukları konuları önemlidir. Son olarak ta, köpek ötelini ziyaret etmek gerekmektedir. Oteli ziyaret edip ortam görülmeli ve köpeklerin sağlık durumları gözlemlemelidir. Köpekler arasındaki iletişim gözlemlemeli, köpek bakıcılarının köpeklere olan davranışları, köpek otelini temizliği, bakıcıların fiziki  hijyenine bakılmalıdır. Eğer köpek oteli,  tüm koşullardan olumlu puan aldıysa,  köpekler güvenle emanet edebilir. Ancak, köpek otelinde rahatsız eden noktalar olduysa, o oteli tercih etmemek gerekmektedir. Köpekler için her türlü imkânın bulunduğu, Şaşkınbakkal Köpek Oteli ve Köpek Eğitim Merkezinden hizmet alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara