Anasayfa > Haberler >Sancaktepe Köpek Eğitim ve Üretim Merkezi

Sancaktepe Köpek Eğitim ve Üretim Merkezi

Sancaktepe Köpek Eğitim ve Üretim Merkezi

Hayatınızda yeni bir sayfa açmak ve bir köpek sahibi olmak isterseniz bilmelisiniz ki bu konuda sizin de yerine getirmeniz gereken önemli sorumluluklar vardır. Köpekler hem size hem de ailenizdeki diğer bireylere özellikle de çocuklara iyi bir arkadaş olabilir. Hem sizin hem de çocuklarınızın sorumluluk duygusunu geliştirip daha disiplinli olmanızı sağlayabilir. Ayrıca çocuğunuzun sosyalleşmesi için de köpek sahibi olmak en iyi yöntemlerden birisidir. 

Hangi Cins Köpek Seçimi Yapılmalı?

Köpekler cinslerine ve ırklarına göre farklı özellikler gösteren hayvanlardır. Bu yüzden evinizin ve sizin yaşam koşullarına göre bir köpek seçimi yapmalısınız. Öte yandan zaten bir köpek sahibi iseniz ve onu daha iyi eğitip kendi yaşantınıza daha iyi adapte etmek isterseniz de bir köpek üretim ve eğitim merkezine başvurabilirsiniz. Eğer yeni alacaksanız köpeğinizin ilk 6 ayı içerisinde eğitim alması gereklidir. Evdeki yetişkin köpeğinize eğitim vermek de kesinlikle bir uzmanın yapması gereken bir iştir. 

Bir köpek bakım ve üretim merkezine gittiğinizde bu konularda geniş bilgisi olan çalışanları olmasına dikkat etmelisiniz. Köpek eğitimi zor ve özel bir konudur. Bu konularda sertifika almış ve kendisini geliştirmiş, köpekleri seven kişiler tarafından verilmelidir. Ayrıca bu konuda deneyimli birisi size hem yeni köpek satın alırken, hem bakımı hem de eğitimi için bilgi verebilir. 

Bunun dışında köpeklerin enerji ihtiyacı önemli bir konudur. Küçük bir evde enerjisini boşaltmak için çok zamana ihtiyacı olan bir köpeğe bakamazsınız. Çok hareketli ve enerjik köpekler için bahçeli evler daha uygun olabilir. Ayrıca küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsanız köpeğinizin gürültü yapmama, havlama ve evdeki eşyalara zarar vermeme gibi konularda da eğitim alması gereklidir.  

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeklerin cinsi ve ırkına göre değişen farklı kalıtsal özellikleri vardır ve köpek eğitimi sırasında buna dikkat edilmelidir. Her köpeğin eğitiminde farklı yöntemler kullanılabilir. Genel olarak hemen hepsi kendisini yönlendirecek bir lidere ihtiyaç duyar, çünkü doğada sürü halinde yaşayan hayvanlardır. Ancak her köpeğin üzerinde otorite kurmak için farklı yöntemler vardır ve iyi bir eğitimci bunlar hakkında bilgi sahibidir. Ayrıca tuvalet eğitimi, beslenme ve enerjisini boşaltma konularında farklı ayrıntılar da söz konusudur ve bu konularda uzman birisinden yardım almak en iyisidir.

Köpekler ve Yaşantınız

Bir köpek sahibi olduktan sonra onun özel bir bakıma ihtiyacı olduğunu ve beslenme ve tuvalet ihtiyacı dışında temizlenmesi ve fırçalanması gerektiğini de bilmelisiniz. Ancak temizlenme ve fırçalanma sıklığı da köpekten köpeğe değişir. Bunları da ancak deneyimli ve bilgili birisinden öğrenebilirsiniz. Öte yandan bütün canlılar gibi köpekler ilgi ve sevgi bekler. Uzun süre yalnız kalmaya dayanamaz. Eğer şehir dışında bir yere gidecekseniz arkadaşlarınıza bırakmak yerine köpek oteli olarak da hizmet veren bir köpek eğitim merkezine başvurabilirsiniz. Böyle bir merkezde köpeklerin her türlü ihtiyacı daha iyi karşılanır.

Köpek eğitim merkezimiz bir süredir Sancaktepe'de hizmet vermektedir. Aynı zamanda geniş bir alana kurulmuş ve köpeklerin her türlü ihtiyacına göre düzenlenmiş bir köpek otelimiz de bulunmaktadır. Bir köpek oteli bu konuda ileri seviyede bilgisi olanlar tarafından işletilebilir. Bizim bütün çalışanlarımız bu konuda sertifika sahibi ve profesyonel kişilerdir. Siz yokken köpeklerinizi gönül rahatlığı ile bize emanet edebilirsiniz. Ayrıca köpek sahibi olmak isterseniz, köpeğinizin bakımı ve eğitimi konusunda bilgi almak isterseniz de bize başvurabilirsiniz. Köpek üretimi, bakımı ve eğitimi konusunda deneyimli personelimizle hizmetinizdeyiz. 

 

 

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara