Anasayfa > Haberler >Samandıra Köpek Çiftlikleri

Samandıra Köpek Çiftlikleri

Samandıra Köpek Çiftlikleri

Köpekler, şüphesiz ki evinizde ve hayatınızın her alanında size arkadaşlık eden sevimli dostlarınızdır. Evinizi ve hayatınızı paylaştığınız köpeğinizin hayatının daha kolay olması ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için ona vereceğiniz köpek eğitimi hem sizin hem de sevimli dostunuz için büyük önem taşımaktadır. Çünkü köpeğinize sağladığınız eğitimler, onun önce size sonra diğer insanlara karşı daha ılımlı ve dostça tutum sergilemesini sağlayacaktır.

Köpek eğitimi, birçok alanda verilmektedir. En temel eğitimlerin başında ise tuvalet eğitimi, diğer köpeklere karşı davranış eğitimi, düzenli beslenme ve saldırganlığı en aza indirme üzerine eğitimler gelmektedir. Bu eğitimler sayesinde köpeğiniz, daha sakin olmakla birlikte saldırganlık yönünü de baskılamayı öğrenecektir.

Köpek Eğitimi İçin Gerekli Olan En İdeal Süre

Köpek eğitimi sevimli dostlarınıza her zaman verilebilse de belirli bir zaman dilimi köpek eğitiminin kalıcı ve hızlı olması adına daha verimli olmaktadır. Köpeğinizin bu dönemde köpek eğitimi için en önemli zamanı ilk altı aydır. Bu noktada sahipleneceğiniz yavru köpek ne karda küçük olursa vereceğiniz köpek eğitimi o kadar kolay olacaktır. Çünkü en etkili ve verimli köpek eğitimi için yavru en fazla 3-4 haftalık olduğunda başlanmalıdır.

Ä°lgili resim

Sahiplendiğiniz yavru köpek 6 ayını doldurmuşsa yine de köpek eğitimi verilebilir. Ancak bu durumda eğitim için zaman kaybedilmeden eğitimlere başlanmalıdır. Ortalama 6 ay sürecek olan köpek eğitimi çalışmaları genel olarak köpeğinizin tüm hayatını etkileyecek tutum ve davranışlarını edinmesi açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Özellikle eğitimler sonrasında köpeğiniz tuvalet eğitimi, diğer köpeklere karşı olumsuz yaklaşım durumları, düzenli beslenme ve zararlı kemirme gibi birçok yönde olumlu huy ve davranışlar edinecektir. Dolayısıyla da köpek eğitimi sona erdiğinde köpeğiniz tüm bu davranışları size ve çevresizdeki hem insanlara hem de köpeklere karşı olumlu hareketler sergileyecektir.

Yavru Köpekler İçin Eğitime Başlanması Gereken En Doğru Yaş Aralığı

Köpek eğitimi, köpeğinizin bilinci oluşmaya başladığında verilmesi gereken bir eğitimdir. Yavru köpeğinizin bilinci ortalama olarak 3 ya da 4 haftalık olduğunda başlayacaktır. Bu zamanlar yavru köpeğinize eğitim vermek için oldukça doğru zamanlardır. Çünkü bu zamanlarda köpeğiniz kendi başına hareket etmeye başlar ve bilinci şekillenir. Eğitim için köpeğin bilincinin oluşması beklenmelidir. Bu noktada eğitim süreciniz hem sizin hem de onun için kolay olacaktır.

Yavru köpek 3-4 haftalık olduğunda zihinsel uyum ve kolay öğrenme sürecine girecektir. Bu dönemde eğitim öncesinde iç güdüsel hareket eden yavru köpekler, eğitimlerle gördüğü hareket ve tutumları zaman içinde öğrenmeye ve kalıcı hale getirmeye başlayacaktır. Nitekim bu nedenlerden ötürü yavru köpeğin eğitimine hiçbir neden yokken 6 aylık olana kadar beklemek eğitim sürecini son derece zorlaştırmaktadır. Köpeğinize köpek oteli gibi profesyonel ellerde eğitim vermek için ne kadar erken karar verirseniz o kadar fayda göreceğiniz aşikardır.

Köpeğinize Verilmesi Gereken İlk ve Temel Eğitimler

Köpek eğitimi sürecinde köpeğinize her yönden eğitimler geniş çaplı olarak verilmektedir. Ancak öncelikle köpeğe terbiye ve sahibine ya da karşısındaki lidere saygı eğitimi verilmelidir. Aksi takdirde köpek, saygıyı öğrenmediği zaman sadece rüşvetle kendisinden her isteneni yapmaya yönelecektir ki bunun adı eğitim değil ezberlenmiş davranış biçimi olacaktır.

Saygı ve terbiye sonrasında köpeklere verilecek temel eğitimlerin başında tuvalet ve sosyalleşme eğitimleri gelmektedir. Tuvalet eğitimi köpeğinizin sağlığı açısından da son derece önemlidir. Sosyalleşme eğitimleri sırasında sosyal hayatta diğer köpeklerin ve insanların arasında atlama ve kemirme gibi istenmedik hareketleri törpülenmektedir. Köpeğinize profesyonel bir köpek eğitimi vermek istiyorsanız ya da köpeğiniz için donanımlı bir köpek oteli arıyorsanız firmamız bu konuda sizlere uzman kadrosuyla kusursuz köpek eğitimi ve köpek oteli hizmeti sunmaktadır. Köpeğinize dair tüm eğitimler profesyonel eğitimcilerimiz tarafından uzman ellerde verilmektedir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara