Anasayfa > Haberler >Rottweiler Eğitimi Zor Mu ve Eğitimi Nereden Alır

Rottweiler Eğitimi Zor Mu ve Eğitimi Nereden Alır

Rottweiler Eğitimi Zor Mu ve Eğitimi Nereden Alır

Rottweiler eğitimi zor mu sorusunda Bir Rottweiler sahibini sever. Arkadaş canlısı, agresif, her gün bağlanmaya tahammülü olamayan Rottweiler yabancıları kolay kabul etmez. Akıllı olması nedeni ile diğer köpeklerden biraz daha az havlar. Sert bir görünümle yabancıları korkutur, eğitilmesi kolaydır. İtaatkar aile dostu ve ağır bir köpektir. Çok salyaları akar, enerjik ve güçlüdür, saldırıya karşı her zaman tetiktedir.

Süreç Zor Mu?

Rottweiler eğitimi zor mu sorusunda Rottweiler görünüşte korkutucu olsa da saldırgan değildir. Fakat eğer ki sahibi ona agresif bir eğitim veriyorsa, çok fazla ısırıyorsa ve onu sinirlendiriyorsa, işte o zaman köpek saldırır. Bununla birlikte, hiçbir köpek doğası gereği saldırgan değildir. Çukur boğaları bile doğası gereği agresif değildir. Bulldog, Rottweiler, Doberman Pinscher, Alman Çoban köpeği gibi cinsler için her zaman saldırgan olarak düşünürüz. Çünkü bunun gibi güçlü ve zeki köpek türlerinin saldırdıklarında çok tehlikeli olabileceklerini biliyoruz.

Aslında güçlü bir karaktere sahiptir. Ancak agresif eğitimi olmayan ve psikolojik sorunu olmayan sağlıklı bir köpek, “tehdit algılamadıkça” kimseye saldırmaz. Rottweiler saldırgan değil, bekçi köpeğidir. Bir tehdit algılarlarsa, kaçınılmaz olarak hırsızı kovalayacaklar ve hatta ısıracaktır. Ama Rottweiler sevgiyi çok iyi bilir, sahiplerini sever ve çocuklarına ilgi gösterir. İnsanlarla oyun oynamayı seven bir yapıya sahiptir.

Rottweiler eğitimi zor mu sorusunda Rottweiler’lar ağır ve enerjik köpekler olduğundan, günde en az bir kez onları bakıma almak için dışarı çıkarın. "Bu benim işime geliyor, tabii ki yapacağım" diyorsanız, başka koşullar altında sizin için çalışması gerekir. Rottweiler'inizi evde tutmak istiyorsanız, köpeğinizin zaman zaman salyasının akabileceğini unutmayın. Aşırı salya sizin için uğraşmak istemediğiniz kadar önemli bir sorunsa evde beslemek uygun olmayabilir. Ancak yerde halı, gazete olmayan bir evde patili arkadaşınıza özel bir oda yaparsanız, onu evde hijyenik olarak beslemeniz belki daha uygun olur.

Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Rottweiler eğitimi zor mu sorusunda doğduktan 2-3 ay sonra eğitim başlar. 6 ay ve üzeri olduktan sonra en iyi şekilde antrenman yapabilirsiniz. 1.5-2 yıl sonra koruma içgüdüsü kazanırlar. Zamanla, eğitim eskisi kadar kolay olmayacaktır ve bu kural her köpek için geçerlidir. 6 aylıkken istediğiniz her şeyi öğretmek en iyisidir. Bugün, onların nesliyle ilgili hiçbir tehlike yoktur. Sığırları ve askerleri korumak gibi zor görevleri başarıyla tamamladılar. Bu köpeklere bazen Alman kasapları denir. Tamamen sorumlu köpeklerdir. Zekaları gelişim açısından çok iyi seviyededir. Eğitmek için iyi köpeklerdir ve genellikle eğitmek için kısa bir süre gerektirirler.

Geçmişine bakıldığında arama kurtarma ve polis köpeği olarak tercih edilmiştir. Çoğu insan hayatlarını kolaylaştırır. Ayrıca terapi köpeği, koruma köpeği ve rehber köpek olarak da fayda sağlar. Bu köpekler yavruyken çok sevimlidir ve büyüdükçe çok heybetli hale gelirler. Sahiplerine çok düşkündürler ve aynı zamanda çok sadık hayvanlardır.

 

rottweiler eğitimiBakım Süreci

Rottweiler'ın eğitimi kadar bakımı da çok önemlidir. Bu savunmasız hayvanlar, yavru olduklarında eğitime gönderilmelidir. İnatçı doğası nedeniyle yetişkinlikte eğitim çok zor olacaktır. Çok keskin bir hayvandır. Her şeyi çok çabuk algılayabilir. Genel olarak, eğitim çok sorun değildir. Bu nedenle, kişi çok kuralcı olmamalıdır. Aynı zamanda disiplin de göz ardı edilemez. Bu köpekler liderlik etmeyi sever ve bazen üstünlüğü kabul etmezler. Ancak iyi eğitimli bir Rottweiler ile iyi geçinmek mümkündür.

Rottweiler eğitimi zor mu sorusu için Rottweiler eğitim fiyatları verilen eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. Yavru olarak verilirse kısa sürede tamamlanabilir ve zor değildir. Bu konuda kurumsal eğitmenlerimizden güvenle hizmet alabilirsiniz. Firmamız her daim sizin yanınızda yer almaktadır.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara