Anasayfa > Haberler >Rottweiler Alan Koruma Eğitimi Nasıl Verilir

Rottweiler Alan Koruma Eğitimi Nasıl Verilir

Rottweiler Alan Koruma Eğitimi Nasıl Verilir

Köpekler, cinsi ne olursa olsun bölgelerini korumak isteyen hayvanlardır. Özellikle yiyeceklerini korumak söz konusu olduğunda son derece tehlikelidirler. Rottweiler alan koruma eğitimi nasıl verilir? sorusunda Rottweiler köpeklerin bilinci çok güçlüdür. Bu nedenle her zaman yaşadıkları çevreyi ve ailelerini  korumak istemiştir. Bu özellik çoğu köpekte bulunur ve doğuştan gelir, ancak  yoğunluk oranı cinsten cinse değişir. Bekçi eğitimi, bu içgüdüleri daha iyi tanımanıza ve kontrol etmenize yardımcı olabilir.
Rottweiler alan koruma eğitimi nasıl verilir? Konusunda öncelikle Rottweiler cinsi köpeğin özelliklerini bilmek ve alan koruma eğitimi verirken nelere dikkat edilmesi gerektiği köpek sahipleri tarafından bilinmelidir. Alan koruma eğitimi verilirken köpeğin düzenli egzersizlere katılması sağlanmalıdır. Eğitimi yarım kalan Rottweiler cinsi aksi takdirde saldırganlığını kontrol edemeyebilir.

Alan Koruma Köpeklerin Eğitimi Nasıl Yapılır?

Bekçi köpeği olarak yetiştirilen köpeklerinizin her zaman yüksek bir özgüvene sahip olmaları için eğitimin kazananı olmalarını sağlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde güvenlerini kaybedebilirler. Köpek eğitimi sırasında şiddete maruz kalan köpeklerin bekçi köpeği olması beklenemez. Temel itaat eğitimi sürecini  geçmiş olması bazı ileri düzey itaat eğitimlerini başarı ile tamamlamasına yardımcı olabilir. Rottweiler alan koruma eğitimi nasıl verilir? sorusunda  Rottweiler itaat  için eğitilme konusunda çok gergin olduklarından, bu köpeklerin eğitilmemesi onlar için zararlı olabilir. Köpekler, eğitim görevlileri tarafından eğitilecek emirleri öğrenmelidir.

Alan  Eğitimi Neden Verilir?

• Köpeklerin yabancıları ısırmasını önlemek için
• Köpeğin genel davranışını aktif olarak değiştirmek ve kontrol etmek
• Köpek koruma davranışını iyileştirmek için.
Nasıl Antrenman Yapabilirsiniz?

Köpek eğitimi sırasında sadece eğitmenle iletişim kurarancak başkalarının ona  yaklaşması zordur. Rottweiler alan koruma eğitimi nasıl verilir? konusundaköpekler yemeyi sevdikleri için yiyeceklere aldanabilirler. Bu noktada  sadece sahiplerinin verdiği mamaları yiyen köpekler bu aldatmacadan kolaylıkla kurtulabilmektedir. Ancak, köpeğinizin yabancılarla uzlaşmasını istemiyorsanız dikkatli olun.


Koruyucu Köpek Eğitimi

Bütün köpekler saldırgan değildir. Ancak saldırganlık bir köpeğin içgüdüsel davranışıdır. Bu içgüdü güçlendirildiğinde ve kontrol edildiğinde, köpek bir bekçi köpeği gibi davranabilir. Ancak, herkese sevgi ve minnetle davranan çeşitler vardır ve insanlar bu türlerden hoşlanır. Bu köpekler  asla bekçi köpeği olarak tercih edilmemelidir.
Rottweiler alan koruma eğitimi nasıl verilir? konusunda saldırgan köpekler zaten bekçi köpeği olarak eğitilmişse, yabancılardan nefret edebilirler. Ancak bu noktada köpekleri yöneterek olası afetlerin önüne geçmeniz gerekiyor. Bir bekçi köpeğini eğitirken, köpek eğitmenine yabancı rolündeki biri tarafından yardım edilmelidir. Bu yardımcı, köpeği uyararak köpeğin eğitilmesine yardımcı olur. Sonunda, sadece yardımcılara değil, aynı zamanda yabancılara da sahibine zarar vereceğini hissettiği anda saldırmaya istekli ve öfkeli bir köpek haline gelir.
Bu duruma örneğin cezaevinde bir köpek mahkumların kaçmasını önlemek için eğitiliyorsa, köpeği tahrik eden kişi mahkum üniforması giyiyor ve diğer tüm varyasyonlar bu şekilde şekilleniyor. Veya köpekler tek bir kıyafetle insanlara saygı duyar. Ancak yabancılara karşı kin beslemeyi amaçlayabilir. Örneğin, polis ve askeri köpekler çoğunlukla üniformalara alışkındır, ancak yabancılara karşı alışkın değildir.


Saldırganlığı Kontrol Etme Eğitimi

Rottweiler cinsi alan koruma köpekleri olarak yetiştirildikleri için yabancılar için büyük bir tehdit oluşturabilirler. Rottweiler köpeğinin saldırganlığını korumanız gerekir. Aksi takdirde, büyük bir felaket meydana gelebilir. Köpek, bir yabancıya saldırırken sahibinin hayır komutunu dinlemezse büyük bir sorun vardır. Köpeğin saldırgan davranışı tamamen sahibinin kontrolü altında olmalıdır. Rottweiler cinsi köpeğinize alan koruma eğitimi için firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca firmamızdan Rottweiler köpeği de sahiplenebilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara