Anasayfa > Haberler >Pozitif İstanbul Köpek Eğitimi

Pozitif İstanbul Köpek Eğitimi

Pozitif İstanbul Köpek Eğitimi

İstanbul köpek eğitimi köpeklerin yavruluk dönemlerinde bu eğitimleri almasına önem verir. Köpekler 3 ile 6 aylıkken çeşitli eğitimleri almaya başlayabilir. Bu eğitimler sayesinde köpekler ev içindeki kurallara daha kolay bir şekilde alışır. Bunun yanında dışarda nasıl hareket etmesi gerektiğini de öğrenir. Bu eğitimler köpek ve sahibinin daha uyumlu hareket etmesini sağlamaktır. Eğitimli köpekler ile beraber yaşamak insanlar için çok daha kolaydır.
Yavru köpekler ilk eğitimlerini annelerinden alır. Bu dönemde annelerine ve kardeşlerine nasıl davranmasını öğrenirler. Hiyerarşik düzeni de bu dönemde öğrenirler. Yavru köpek annesinden ayrıldıktan sonra da eğitimlerin devam etmesi gerekir. Köpeğin birlikte yaşayacağı insana uyum sağlaması, sosyalleşmesi yalnızca ortak bir dille sağlanabilir. Bu sayede problemler en aza indirilir ve sorunlar yaşanmadan tedbirler alınır. Köpekler sabırlı canlılar oldukları için eğitimleri başarı ile tamamlarlar.

Köpekler Nasıl Eğitilmelidir?
İstanbul köpek eğitimi ile köpeklerin profesyonel bir eğitim alması gerekir. Köpek sahiplerinin bilmeden ya da bilerek yaptıkları çeşitli davranışlar köpekler üzerinde olumsuz etki yapar. Bu nedenle de davranış bozukluğu durumları meydana gelebilir.
Köpeklerde davranış bozukluklarının meydana gelmesi durumunda köpek psikologlarından destek almak ve bu davranışların düzeltilmesine yönelik çalışmalar yapmak önemlidir. Bunun yanında köpek sahiplerinin bu konu ile ilgili bilinçlendirilmesi de önemlidir. Köpekler kendilerine gösterilen tutarsız davranışlar nedeniyle korkak ya da saldırgan bir kimliğe bürünebilir.
Köpeklerde davranış bozukluklarının tedavi edilmesinde sahiplerinin rolü çok büyüktür. Köpek ile en çok vakit geçiren sahibi olduğu için köpek de sahibini model alır. Bu nedenle köpeklerde davranış bozukluğu durumlarında hem köpeğin hem de sahibinin profesyonel destek alması gerekir.

Köpek Eğitiminde Profesyonel Destek Almanın Önemi
İstanbul köpek eğitimi ile köpeğin eve geldiği ilk zamanlardan itibaren eğitimine başlanmalıdır. Köpek eve ilk geldiğin sahibiyle sürekli olarak vakit geçirmesi ve sahibini tanıması önemlidir. Bu sayede hem ev ortamına hem de evde yaşayan kişilerin yaşam tarzına daha hızlı bir şekilde ayak uydurur.
Köpeğin öğrenmesi gereken kuralların tümünün evdeki insanlar tarafından benimsenmesi gerekir. Bu durumun köpeğin eğitiminde olumlu bir etkisi vardır. Köpek eğitimlerinde köpek ile göz kontağı kurmak köpeğin eğitmeninin ve sahibinin sesini alarm şeklinde algılamasına sebep olur. Bu nedenle göz kontağı oldukça önemlidir.

Köpek Eğitimlerinin En Önemlisi Tuvalet Eğitimi
Erken dönemlerde bu eğitim verildiğinde köpek sahipleri oldukça rahat edeceklerdir. Aksi bir durumda köpeklerin tuvalet eğitimi alamaması büyük sorun yaratır.
Köpeğiniz dışarı çıkmaya başladığından itibaren tuvalet eğitimi konusu çok daha kolay bir hal alır. Köpekler aşıları tamamlanmadan dışarı çıkmamalıdır. Bu dönemde köpeklerin tuvaletini yapmaları için özel bir yer hazırlanmalıdır. Bunun yanında çiş pedleri ile spreyler de tuvalet eğitiminde yardımcı rolü görür. Köpeklerin kas gelişimi ilk aylarda tamamlanmadığı için küçük kazalar da yalanabilir. Bunlar son derece doğaldır.

Köpek Eğitiminde Tasmayla Yürüyüşe Çıkma Eğitimleri
İstanbul köpek eğitimi tasmayla yürüyüşe çıkma önemlidir. Bir köpek sahiplendiğiniz zaman onunla uzun yıllar dost olursunuz. Bu süreçte köpeklerin düzenli olarak dışarı çıkarılması ve gezdirilmesi gerekir. Bu gezilerin konforlu olması için köpeklerin tasmayla yürümeye alışması önemlidir.
Eğer köpeğinizi tasmaya alıştırmazsanız ani hareketler yapabilir. Sizin düşmenize ya da çeşitli kazalar yaşanmasına neden olabilir. Tüm bunların engellenmesi açısından köpeğin sakin bir şekilde yürümesi adına eğitilmesi son derece önemlidir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman ekiplerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

Son Yorumlar

Avatar
Adnan 12.04.2023 Eklendi

Yeriniz güzel beğendim herkese tavsiye ederim.

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara