Anasayfa > Haberler >Pomeranian Boo Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Pomeranian Boo Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Pomeranian Boo Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Pomeranian Boo köpeği, Polonya’nın Pomeranya bölgesinden adını alan bir köpek türüdür. Süs köpeği olarak beslenirler. Çok tercih edilen bir köpek ırkı olup, en pahalı köpek cinsleri arasındadır. Pomeranian boo köpek eğitimi, besleyen kişinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla uygulanan eğitimdir Pomeranian Boo köpeklerinin, algıları açık olduğu için,  eğitimi başarılı bir şekilde alarak, birçok komutu öğrenebilmektedir.

Pomeranian Boo köpeklerinin eğitimi sırasında, yiyecek ödülü, sevgi ödülü veya yapmaktan hoşlandığı bir aktivite ile ödüllendirebilir ve bu şekilde de faydalı bir eğitim gerçekleştirilmiş olur. Eğitim için istenirse köpeğin evinde sahibi ile beraber bir eğitim tercih edilebilirken, istenirse bir süreliğine eğitim merkezlerine de bırakılarak eğitilmesi sağlanabilir.  Eğitim alacağı konular, tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi ve davranış eğitimi şeklinde sıralanabilir. Köpek eğitimi sırasında sabırlı olunmalı ve ödüllendirmeyi unutmamak gerekmektedir. Eğitimin arkasından, köpekle oyun oynamak,  eğitimi zevkli hale getirecektir.

 Pomeranian Boo Köpeklerin Özellikleri

Pomeranian Boo köpek ırkı, oldukça küçük ve tüylüdür. Irk boyutu olarak, oyuncak grubuna girer. Yüzleri birbirinden değişiktir. Bazıları tilkiye benzer bazılarının yüzü ise, oyuncak ayı gibidir. Gözler hepsinde koyu renkli, burun rengi ise tüylerinin renginde ya da siyahtır. Kürkleri tek renkte ve en fazla kahverengi, turuncu, siyah ve beyaz renkte olurlar. Çok nadir olarak iki renge sahip olanları da vardır. Sahibine çok bağlıdırlar. İnatçı ırklardan biri de Pomerian Boo’ lardır. Çok küçük olmasına rağmen diğer küçük köpeklerde olduğu gibi diğer büyük köpeklere saldırma eğilimi gösterebilirler. Pomerian Boo köpekler, sahiplerine karşı gayet sakin davranırlarken, tanımadığı kişilere karşı sürekli havlamaktadırlar. Bu nedenle havlama eğitimi aldırmakta fayda vardır.

Pomeranian Boo ile ilgili görsel sonucu

Pomerian Boo’ lar, gerçekten çok zeki bir köpek ırkıdır. Söylenilen her şeyi ve onlara iletilen komutları kısa bir süre sonra çok rahat kavrar ve yaptıklarıyla sahiplerini şaşırtabilirler. Çok küçük çocuklarla arası pekiyi değildir. Isırabilme ihtimali olduğu için küçük çocuklarla yalnız bırakmak doğru değildir. Pomerian Boo köpeklerin, hem dişileri hem de erkekleri, 1-3 kg. yükseklikleri de gene, hem dişide hem erkekte 18-30 cm.dir. Ortalama ömürleri uzun olan Pomerian Boo’ lar,  iyi bakılırsa 15 yıl kadar yaşayabilmektedirler. Pomerian Boo köpek ırkları, apartman hayatına uyumlu köpek türleridir.

Ev içerisinde çok hareket etmek isteseler de, onların bu ihtiyacını bir kaç oda karşılayacaktır. Poomerian Boo köpek türleri, çok sıcak havaları fazla sevmedikleri için çok sıcak bölgelerde veya çok sıcak havalarda zaman zaman sorun yaşayabilmektedirler. Bu nedenle sıcak havalarda serin bir yerde tutulması gerekmektedir.   Poomerian Boo’ lar, neşeli, sempatik ve enerjik köpeklerdir. Başlarına buyruk ve mamada çok seçicilerdir. Yorulmadan uzun mesafeler yürüyebilirler. Pomerian Boo’ lar gezdirilirken mutlaka bir tasma ile dolaştırılmalıdırlar çünkü diğer köpekler ile çok kolay kavga edebilecekleri için zarar görebilirler. Pomerian Boo’ lar, sağlam ve sağlıklı bir köpek ırkıdır.

Pomeranian Boo Köpeklerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pomeranian Boo köpek ırkı, tüylü olduğu için, sık sık fırçalanması gerekmektedir. Haftada en az 2 kere fırçalamak doğru olacaktır. Ayda bir kere, kendi özel köpek şampuanları ile yıkanmalıdırlar. Gözlerinin kenarları ve kulakları sık sık temizlenmelidir. Pomerian Boo’ ların diş bakımı önemlidir. Bu nedenle dişleri haftada en azı bir kere fırçalanmalıdır.

Ä°lgili resim

Pomeranian Boo Köpeklerinin Kökenleri

Pomeranian Boo’lar, Greenland kızak köpeklerinin kırmasıdır. Orta Avrupa'nın Pomeranya Bölgesinden adını alan Spitz tipi köpek cinsidir. Pomerian’lar Alman Spitz veya Wolfspitz soyundan üretilmiştir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara