Anasayfa > Haberler >Pendik Köpek Eğitim Çiftliği

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği

Pendik Köpek Eğitim Çiftliği

Pendik bölgesinde ikamet ediyorsanız ve yeni bir köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz bu konuda eğitim veren bir merkezden yardım isteyebilirsiniz. Yeni köpek sahibi olmak isteyen herkes bilmelidir ki bir köpek bütün yaşantınızı değiştirebilir. Hem sorumluluk ve disiplin duygunuzu geliştirir, hem de size ve çocuğunuza arkadaşlık edebilir. Köpekler yalnızlık hissiyatından kurtulmanıza yardımcı olacak ve size kendinizi iyi hissettirecek bir arkadaş olabilir. Bunun yanında çocuğunuzun sosyalleşmesi için yardımcı olabilir. Öte yandan bazı köpekler o kadar zeki ve anlayışlıdır ki görmek engelli birisine ya da çocuğunuza yardım edebilecek en iyi korumalardan birisi olabilir.

Köpekler Nasıl Eğitilir?

Köpek sahibi olmaya karar verdikten sonra en çok neden bir köpek istediğinizi belirlemelisiniz. Çünkü her köpek ırkı ve cinsi açısından farklı özellikler barındırır ve hemen hepsi başka amaçlarla beslenir. Ayrıca eğitimleri de hem kendi cinsine hem de sizin köpek sahibi amacınıza göre belirlenmelidir. Koruculuk yapmasını istediğinizi bir bekçi köpeği ile evinizde yalnızlığınızı giderecek ve gelen misafirlerinizle iyi geçinecek bir arkadaş olarak beslediğiniz bir köpeği aynı şekilde eğitemezsiniz. Köpek eğitimi uzmanlık gerektiren son derece zor bir iştir. Hem bu konuda yeterli bilgi ve sertifika sahibi olan hem de köpekleri seven ve onlarla ilgilenen birisi tarafından yapılmalıdır.

Ä°lgili resim

Köpek edinmek istediğiniz bir merkeze başvurduğunuzda köpek eğitimi konusunda yardım da alabilirsiniz. Köpekler bir yöneticiye ihtiyaç duyan ve içgüdüsel olarak sürü içerisinde yaşayan canlılardır. Eğitimleri de ona göre olmalıdır ve eğitimi verecek kişinin köpeğe kendisini lider olarak hissettirmesi gerekmektedir. Öte yandan kimlerle yakınlık kurabileceği, havlayıp fazla gürültü yapmaması, tuvalet ve beslenme düzeni konusunda da eğitim almaları gerekir. Yani köpek eğitimi farklı boyutları olan çok yönlü bir konudur. Her köpek farklı bir şekilde eğitilir ve bakılır. Bütün bu konularda yardım ve bilgi almak için bir merkeze başvurabilirsiniz.

Köpek Bakımı ve Köpeklerin Enerji İhtiyacı

Her köpeğin belirli aralıklarla tüylerinin fırçalanıp yıkanması gereklidir. Tuvalet düzenine ve belirli saatlerde beslenmeye de alışmaları gerekir. Köpekleri kendi halinde bırakırsanız size hükmetmeye, evinizdeki eşyalara ya da diğer insanlara zarar vermeye çalışır. Bu şekilde bir köpeği sosyalleştirip kendinizle iyi bir ilişki kurmasını sağlamanız mümkün değildir. Ayrıca her köpeğin farklı bir enerji harcama potansiyeli vardır. Bazıları küçük bir dairede bütün enerjisini harcayabilirken bazıları bunun için çok daha geniş bir alana ihtiyaç duyar. Köpek sahibi olmaya karar verdikten sonra nasıl bir köpek seçeceğiniz bunlara da bağlıdır.

Köpek Oteli ve Köpek Bakımı

Eğer bir köpek edindiyseniz eğitimini aldıktan sonra sizinle birlikte yaşayabilir ve iyi bir ilişki kurabilirsiniz. Ancak köpeklerin de diğer insanlar gibi ilgi ve sevgiye ihtiyacı vardır ve temel bakımı ve ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte bunu da göz ardı edemezsiniz. Köpekler sizinle yakınlık kurabilecek dost canlısı varlıklardır. Siz evde olmadığınızda onların bakılması gerektiğini unutmamalısınız.

Ä°lgili resim

Pek çok köpek sahibi köpeğini evde bulunmadığı zamanlar için bir yakınına bırakır. Ancak bu oldukça sakıncalı bir yöntemdir. Çünkü herkes köpekler konusunda yeterince bilgili değildir. Köpek eğitimi ve bakımı konusunda yardımcı olan merkezlerde birer köpek oteli de bulunabilir. Bu oteller siz yokken köpeğinize gereken ilgiyi gösterip bakımını yapabilir.

Pendik civarında yaşayanlar için aynı zamanda köpek oteli olarak da hizmet veren köpek eğitim merkezimiz size köpeklerle ilgili her konuda yardımcı olmaya hazırdır. Otelimizde köpeklerin ihtiyaç duyacağı her şey düşünülmüştür. Gönül rahatlığıyla bize başvurabilirsiniz. Bütün çalışanlarımız uzman ve sertifikalıdır. Yeni köpek almak isteyenler, evdeki köpeğine eğitim vermek isteyenler ya da köpek bakımı ile ilgili soru sormak isteyenler bize gelebilir. En iyi hizmeti alacağınızdan kuşkunuz olmasın.  

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara