Anasayfa > Haberler >Paşabahçe Köpek Eğitim Merkezleri

Paşabahçe Köpek Eğitim Merkezleri

Paşabahçe Köpek Eğitim Merkezleri

Köpek eğitimi profesyonel olarak uzmanlık ve bu alanda sertifika gerektiren özel bir meslektir. Bu eğitimi verecek olan kişilerin konu hakkında geniş bir bilgisi olmalı ve ayrıca bu kişiler köpeklere ilgi ve sevgi beslemelidir. Köpekleri tanıyan ve onların dilinden anlayan birisi tarafından verilen bir eğitim köpeklerin sosyalleşip insanlarla birlikte yaşayabilmesi için daha iyi olacaktır. Unutulmamalıdır ki köpekler kendi hallerine bırakıldığında sosyalleşemez. Nasıl davranacağını bilemedikleri için saldırganlaşıp zararlı olabilirler. Köpek bakımı, beslenme düzeni, ihtiyaçları ve getirdikleri kalıtsal özellikler gibi konular da köpek eğitimcileri tarafından iyi bilinmelidir. Tıpkı insanlar gibi köpeklerin de kendi ırklarına ve cinslerine göre farklı fiziksel ve psikolojik özellikleri vardır. Dolayısıyla köpekler hakkında derin bir bilgi sahibi olmak geniş kapsamlı bir konudur.

Köpek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Her köpeğin farklı fiziksel ve psikolojik ihtiyaçları vardır. Bazı köpekleri tüyleri daha sık bazılarının daha seyrektir. Bu özelliklere göre yıkanma ve taranma sıklıkları değişmektedir. Öte yandan genel olarak bütün köpekler belirli bir beslenme düzenine sahip olmalıdır, bu düzen de verilecek olan eğitimle benimsetilir. Öte yandan, her köpek fiziksel olarak farklı hastalıklara yatkın olabilir. Köpek sahiplerinin buna dikkat etmesi ve ona göre köpek maması seçmesi gerekir. Köpekleri evdeki yemeklerle beslenmesi genellikle tavsiye edilmez, çünkü evde hazırlananlar köpeğin ihtiyacı olan bütün protein ve mineraller karşılanmayabilir. Bununla birlikte köpeğiniz de tıpkı diğer yakınlarınız gibi ilgi bekler. İnsanlarla rahat bir şekilde yaşayabilmeleri için gerekli köpek eğitimini alması ve sosyalleşmesi gerekmektedir.

Ä°lgili resim

Nasıl Bir Köpek Almalısınız?

Köpekler enerji ihtiyacına göre de farklı özellikler gösterir. Genel olarak küçük köpekler evin içerisinde koşarak enerji ihtiyacını giderebilir ama büyük köpeklerin dışarıda ve açık havada vakit geçirmesi gerekli olabilir. Köpek sahibi olacaksanız evinizin büyüklüğüne göre bir karar vermelisiniz. Ayrıca onunla ne kadar vakit geçirebileceğinizi de düşünmelisiniz. Çünkü bazı köpekler için daha fazla vakit harcamak gerekebilir. Eğer köpek almadan önce bir köpek üretim ve eğitim merkezine gelirseniz ve uzman birisiyle görüşürseniz bütün bu konularda bilgi alabilirsiniz. Öte yandan nasıl bir köpek sahibi olacağınıza karar verdikten sonra, köpek eğitimi konusunda da böyle bir merkezden yardım alabilirsiniz. Genel olarak köpeklerin doğduklarından itibaren ilk altı ay içerisinde eğitilmesi gerektiği kabul edilir. O yüzden bu konuda da köpek aldığınız yerden uzman ve profesyonel bir eğitimciden yardım almanız çok daha iyi olacaktır.

Köpeklerin İhtiyaçları

Belirli bir beslenme düzeni ve fiziksel bakımları dışında köpeklerin önemli ihtiyaçlarından biri de sevgi ve ilgidir. Köpekler tıpkı insanlar gibi ilgi ve özen ister. Çoğu köpek sahibi köpeğinden sanki çocuğuymuş gibi bahseder. Çünkü köpek bakmak tıpkı çocuklar gibi zaman ve sorumluluk gerektirir. Çocuklarınız ya da arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkiye benzer bir ilişkiyi köpeğinizle de kurabilirsiniz. Bunun için gerekli özeni gösterip onunla yakından ilgilenmeniz gereklidir. Eğitimi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta köpeğinizin bir yönlendiriciye ihtiyaç duymasıdır. Ona komut verirken ve istenilen davranışları benimsemesi sürecinde liderin siz olduğunu ve söylediklerinizi yapması gerektiğini hissettirmelisiniz.

Köpekler uzun süre yalnız bırakılabilen canılar değildir. Hem fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması hem de duygusal bakımdan bu onlara zarar verebilir. Köpek sahipleri uzun bir süre şehir dışına çıkmak zorunda kaldığında eğer köpeklerini yanlarında götüremezse onlar için bir köpek oteli bulabilirler. Bu tür oteller yine köpek eğitim merkezlerinde bulunabilir. Gerekli eğitimi ve sertifikaları almış uzmanlar tarafından burada bırakılan köpekler çok daha sağlıklı kalacaktır.  

Bir köpek oteli köpeklerin koşup oynayabileceği geniş bir alana ve onlar için özel olarak ayrılmış yeterli sayıda odaya sahip olmalıdır. Eğer Paşabahçe’de oturuyor ve bu konuda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bize başvurabilirsiniz. Merkezimizde köpekler için her türlü ayrıntı düşünülmüştür. Köpeklerinizin eğitimi ve bakımı konusunda bize istediğiniz soruyu sorabilir ve emanet edecek birine ihtiyaç duyduğunuzda bizi arayabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara