Anasayfa > Haberler >Ortaköy Köpek Bakım ve Eğitim Merkezi

Ortaköy Köpek Bakım ve Eğitim Merkezi

Ortaköy Köpek Bakım ve Eğitim Merkezi

Köpek bakım ve eğitim merkezleri minik dostlarınızın konaklaması ve eğitimi için özel olarak hazırlanmış yerlerdir. Herhangi bir sebep ile seyahat edeceğinizde köpeğinizi güvenli ellere teslim edip ev konforunda bakılmasını sağlayan köpek oteli imkânları ile bakılmasını sağlayabilirsiniz. Ya da köpeğinizin iyi bir eğitim almasını sağlamak amacıyla köpek bakım ve eğitim merkezlerinde gerekli süre ile kalıp eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Bu merkezlerde köpekler beş yıldızlı otel konforunda misafir edilir. Konuk olduğu süre içerisinde sağlıklı ve mutlu bir ortamda yaşamını sürdürür. Köpek eğitimi konusunda eğitimli uzman kişiler tarafından köpeğe öğrenmesi gereken tüm eğitim sevgi içerisinde sunulur. Özellikle yavru köpeklerde çok daha etkili olan eğitimler ile köpeğiniz uzun yıllar sağlıklı ve huzurlu bir arkadaşlık yaşayabileceğiniz bir dost olur. Bu eğitim merkezlerinde köpek eğitimi köpeğin yaşına, cinsine ve karakterine uygun olarak en doğru yöntemler ile yapılır.

Köpek Eğitimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Köpek eğitimi her yaşta yapılabildiği gibi en uygun zaman yavru olduğu zamandır. Köpek eğitiminin 6 aylık olunca yapılması gerektiği gibi yanlış bir düşünce vardır. Oysaki köpek eğitimine 2 haftalıkken başlanabilir. Ancak köpeğin annesi varsa ve anne sütü alması gerekiyorsa 8 haftalık iken eğitime başlanması uygun olur. 6 aylık oluncaya dek köpek en iyi eğitimi almış olacaktır. Ancak köpeğiniz büyük ve eğitim almasını istiyorsanız elbette bu da mümkündür. Her yaşta köpek için eğitim mümkündür. Ancak biraz daha uzun sürebilir. Köpeğinizin küçük yaşta doğru eğitimi almasını sağlayarak onunla bir ömür mutlu zamanlar geçirebilirsiniz.

Yavru Köpek Eğitim Programları

Köpeklerin küçük yaşta eğitimi daha etkili ve kalıcı olduğundan profesyonel köpek eğitmenleri tarafından verilen yavru köpek eğitim programları ile sağlıklı ve mutlu bir yaşam kazanır. Köpek eğitimi yavru köpeklerde sahibi ile birlikte de verilebiliyor. Köpek eğitim merkezleri beraber büyütme programı adı altında sundukları eğitimlerde köpeği sahibi yanında olarak eğitiyorlar. Ya da kişilerin zamanı olmadığından köpek oteli konforu ve rahatlığı ile konaklamasını sağlayarak eğitimi uzmanlar tarafından veriliyor. Yavru köpek eğitiminde ilk eğitimler tuvalet ve doğru beslenme alışkanlıkları için oluyor. Bu eğitimlerde köpeğin dışarıya tuvaleti yaması ve öğün saatlerinde yeterince beslenmesi alışkanlığı kazandırılıyor. Daha sonra doğru davranış kazanma, itaat etme, komutlara cevap verme ve söz dinleme gibi eğitimler uygulanıyor.

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek profesyonel eğitmenler tarafından eğitiliyor ise köpeğin yaşına, cinsiyetine, türüne ve karakterine uygun yöntemler ile bir eğitim programı hazırlanır. Genellikle en etkili ve sağlıklı eğitim olan Alman köpek eğitim programı kullanılır. Pozitif eğitim adı verilen ödül ceza yöntemi uzman köpek eğitmenleri tarafından tavsiye edilmeyen ve çok sağlıklı olmayan bir yöntemdir. Köpeğe her doğru davranışında ödül maması vermek onu rüşvete alıştırır. Doğru davranışlarında sürekli mama ister ve vermediğinizde hırçınlaşır. Bağırma, vurma gibi şiddet içeren eğitimler de kesinlikle kullanılmaz. Köpek sevgi ile doğru yöntemler ile eğitime tabi tutulur.

Köpek Bakım ve Eğitim Hizmetleri

Köpek bakım ve eğitim merkezimiz ile en doğru köpek eğitimi hizmetini veriyoruz. Köpek eğitimi alanında uzman ekibimiz, veterinerlerimiz ve köpekleri çok seven çalışanlarımız ile köpeğinizin konforlu bir ortamda konaklarken eğitim almasını sağlıyoruz. Köpek eğitmenlerimiz minik dostlarını oyunlar ve spor aktiviteleri gibi eğlenceli yöntemler ile eğitirler. Sevgi ile eğitilen köpeğiniz artık ömür boyu doğru davranışları gösterecektir. Sağlıklı ve söz dinleyen sadık bir dostluk için köpek eğitimlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara