Anasayfa > Haberler >Müşterilerimize Özel Pet Taksi Hizmeti

Müşterilerimize Özel Pet Taksi Hizmeti

Müşterilerimize Özel Pet Taksi Hizmeti

Pet taxsi tanımı (evcil hayvan taşımacılığı, evcil hayvan taksisi), Evcil hayvanların bir yerden başka bir yere nakledilmesi durumunu ifade eder. Tanımı karmaşık görünse de evcil hayvanların bir yerden başka bir yere taşınması için kullandığımız bir hizmettir. Ülkemizde ve dünyada seyahat eden evcil hayvanların taşınma şekli bazen çok can sıkıcı olabiliyor.
Evcil hayvanınız hiç bir şekilde taşınmaktan hoşlanmasa da, zorlu koşullarda taşınmak zorunda kalması gerçekten can sıkıcı bir durumdur. Bu talebe karşılık olarak konforlu, güvenli ve hijyenik evcil hayvan taşımacılığına pet kargo denir. Klimalı ve iyi havalandırılan araçlar tercih edilmelidir. Bu konuda firma evcil hayvan nakillerinin fiyatını düşünmeden hayvanlara gerekli özeni göstermelidir.
Pet Taxi Hizmetinde Sözleşme
Sıradan pet taxsi hizmeti veren firmalar genellikle sözleşme gibi detaylara yer vermezler. Ancak evcil hayvanlarımızın sağlığı, güvenliği ve konforu ile ilgili sorunlardan dolayı evcil hayvan taksi hizmeti veren bir firma ile sözleşme imzalamamız gerekmektedir. Bu, hizmeti sağlayan şirketten almanız gereken belgelerden biridir. Evcil hayvanınızın güvenli bir şekilde taşınmasını garanti edebilecek ve ilgili sözleşme imzalamış bir firmadan destek almanız önerilir. Ayrıca;
• Sözleşme hayvanların can güvenliğini ve arabadaki güvenliklerini içerir. Bu nedenle sözleşme sağlamayan firmalarla iş birliği yapılması önerilmez.
• Sözleşme imzalanması durumunda hayvanınız söz verilen süre içerisinde adrese götürülecektir.
• Yol boyunca hayvanların açlık, susuzluk ve tuvalet gibi önemli ihtiyaçlarının karşılanması da önemlidir. Bu nedenle, tüm bu detaylar sözleşmeye dahil edilecektir.
Pet Taksiler İçin Hangi Belgeler Gereklidir?
Pet taxsi hizmetinde birçok belge yer almalıdır. Bu belgeleri bulabilen bir firma ile çalışırsanız hem sorunsuz ulaşım hizmeti almış olursunuz hem de size sadık hayvanlar için en doğru araç hizmetini almış olursunuz. Pet taksi için gerekli evraklar;
• Hayvanınızın sağlık sorunları varsa ilgili belgeler
• Her hayvan için aşı kartı,
• Olumsuz durumlardan kaçınmak için veteriner bilgileri,
• Taşınan hayvanın kimlik bilgileri.
En güvenli ve en iyi ulaşımı alabilmek için hayvanlarınıza sempati duyan firmalardan, şehirlerarası hasta veya sağlıklı hayvan taşımacılığı yapan firmalardan hizmet almalısınız. Hayvanlara saygısızlık yapan ve hayvanlara kötü davranan firmalardan uzak durmanız tavsiye edilir.
Hayvan Bakımı ve Hayvanlarla Yolculuk
Hayvanlar insanların hayatlarına yakın arkadaş olarak girdiklerinde kendilerine bakmayı, huzuru korumayı, çevrelerindeki sevgi ve saygıyı kazanmayı ve en önemlisi onlarla birlikte gelen coşkuyu dindirmeyi öğrenirler. Hayvanlarla ilgilenmek, duygusal bağlantılar kurmaya hazır olmak demektir.
Duygusal bağa giren kişi önce kendini yenilemeye açıktır, daha sonra hayattaki hayvanlara bakmak zorundadır. Seyahat durumunda, evcil hayvanların dışarı çıkarken evde kalma ihtiyacı devam ettiği gibi, onlara bakma ihtiyacı da artmaktadır. İşte burada evcil hayvan taksileri devreye giriyor.
Pet Takside Son Teknoloji Hizmetleri
Pet taxsi, taksi sektörünün sevgili dostlar için başlattığı, size güzel, konforlu ve güvenli bir seçim sunan yeni bir hizmettir. Örneğin bir köpek veterinere götürülebilir, çünkü normal toplu taşımada bu mümkün değildir, bu nedenle hayvan taksileri çok popülerdir. Pet Taksi denilen taksiler ile evcil hayvanlar 7/24 her yere taşınabilir.
Aslında pet taksilerin en büyük özelliği temizliğidir. Sevgili dostlarımız için arabanın içini sık sık temizlemek ve mantar veya bakteri oluşumunu engellemek için özel spreyler kullanmak önemli bir detaydır. Bagaj alanı da onlar için özel olarak hazırlanmış yumuşak dokulu halılar hazırlanır. Yolculuk sırasında rahat ve huzurlu olabilirler. Evcil hayvanı olan kişiler baskı yapmadan ve sıkılmadan hizmet almak için diledikleri zaman pet taxsi çağırabilirler.
Pet Taksi Sadece Bir Ulaşım Aracı mı?
Pet taxsi sadece bir ulaşım aracı değil, aynı zamanda bir yol arkadaşıdır. Bu ulaşım platformunda hayvanların yolculuk sırasında kendilerini sakin ve güvende hissetmeleri önemlidir ve en önemlisi korkusuzca yola devam edebilmeleri önemlidir.
Bu, uzman bir ekip tarafından yapılabilir. Pet taksi hizmetinde mutluluk kavramı vazgeçilmezdir. Evde en iyi arkadaş olarak hayvanları bir yerden bir yere arkadaşlık adına gönderir. Konforlu ulaşım da hizmetlerimiz arasında yer aldığından evcil hayvanlarınız hakkında gece gündüz fark etmeksizin bilgi ve hizmet alabilirsiniz.
Pet Kargo (Pet Taksi) Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Seyahatten en az 3 saat önce onların beslenmesini bırakmalısınız. Bu, evcil hayvanınızın mide problemleri ve kusma yaşamaması için düşündüğünüzden daha önemlidir. Su içirebilir ve istediğiniz gibi yürüyüş yaptırabilirsiniz. Kendi aracınızla seyahat ediyorsanız mümkün olduğunca kafeste seyahat etmelerini sağlamalısınız. Aksi takdirde evcil hayvanınız stresten ya da yolda gördüğü şeylerden etkilenebilir ve koordinasyon becerilerinizi bozabilir.
Daha önce hiç arabaya binmediyse bir antreman yaptırabilirsiniz. Yanınızda bebek bezi taşıyabilir ve ihtiyaç duymanız durumunda kafesin altına yerleştirebilirsiniz. Evcil hayvanınız stresliyse, seyahate çıkmadan önce bir veterinere danışabilir ve sakinleştirici takviyeler alabilirsiniz. Taşıma sırasında aracın içinde çok sıcak veya çok soğuk olmamasına dikkat edin.
Dinlenme döneminde evcil hayvanlarınızın özellikle kedilerinizin aniden araçtan kaçabileceğini unutmamalı, mümkünse tasmalı istirahat etmelisiniz. Evcil hayvanınızın aşırı strese girmesini önlemek için arabaya/kafese en sevdiği oyuncağı koyabilirsiniz. Bu sayede sakin kalacaktır çünkü hala alıştığı kokuyu koklamaktadır. Pet taxsi ile seyahate çıkmadan önce veterinerinize giderek kısa bir gezi kontrolü yaptırabilirsiniz. Genelde geziye sakıncalı olabilecek bir yer olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Evcil Hayvanlara Özel Taksi
Yurtdışındaki ülkelerde pet taksi hizmetleri daha fazla gelişmiş olsa da artık son yıllar da bizim ülkemizde de bu hizmet giderek gelişmeye başlamıştır.
Köpeğinizi bir yerden bir yere götürdüğünüzde Pet taksi, sizi gideceğiniz yere güvenli bir şekilde ulaştırır. Acil bir durumda örneğin veterinere gitmeniz gerektiğinde Pet taxsi naklini seçebilirsiniz. Yapmanız gereken şey en güvenilir firmayı seçmek ve gönül rahatlığı ile evcil dostlarınızı emanet etmektir.

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara