Anasayfa > Haberler >Labrador Köpek Eğitim Merkezi

Labrador Köpek Eğitim Merkezi

Labrador Köpek Eğitim Merkezi

İçimizdeki hayvan sevgisinin artmasında en önemli faktör şüphesiz ki kendimize en yakın hissettiğimiz minik dostlarımız köpeklerimizdir. Köpekler cinslerinin özellikleri nedeni ile farklı görevlere sahip olsa da en önemli özellikleri bizim en sadık dostlarımızdır. Labrador köpek cinsi insanlara en yakın ve en uysal olan köpek türüdür. Kanada’ da yetişen bir köpek ırkıdır. Köpeklerin türünün yaygınlaşması için farklı türler birbiri ile çiftleştirilerek çeşitlilik sağlanmıştır. Köpeklerin karakter özellikleri görünüşleri ile çok ilişkili değildir. Sert ve saldırgan gibi görünse de en kolay evcilleştirilen köpek türüdür. Özellikle çocuklar ve bebekler ile uyumu herkes tarafından bilinmektedir.

Labrador eğitim merkezleri profesyonel ekipleri sayesinde kısa sürede köpeğinizin ihtiyacı olan eğitimlerini tamamlayarak sizlere teslim eder. Karakter özellikleri sayesinde uysal olan köpeklerin eğitimi kısa sürede tamamlanır. İyi ve kalıcı bir eğitim için donanımlı bir eğitim merkezinin tercih edilmesi son derece önemlidir. Eğitim verilirken köpeğin ruh hali göz önüne alınmalı ve asla ihmal edilmemelidir.

Labrador Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Evde beslemek için en çok tercih edilen Labrador köpek türünün karakteristik özelliklerini sizler için araştırdık. Labrador köpekler;

1-     Genellikle kısa boylu ve geniş bir vücut yapısına sahiptir.

2-     Vücutları diğer köpek türlerine oranla daha ağır olsa da aksine çok hızlı hareket ederler.

3-     Labrador cinsi köpekler iyi yüzücü oldukları için balıkçıların ağlarını çekmek için eğitilmişler.

4-     Köpek türleri arasından insanlar ile en iyi anlaşan cins köpeklerdir. Sahiplerine ve başka insanlara saldırmasa bile yabancı cins köpeklere karşı çok agresif tavırlı olabilirler.

5-     Kuvvetli ve kaslı bir vücut yapıları vardır.

6-     Labrador cinsi köpeklerin en yanlış bilinen özelliği saldırgan olmalarıdır. Bu köpek cinsi asla saldırgan tavırlara sahip değildir.

7-     Meraklı yapıları olması nedeni ile çevre ile sürekli ilişki halindedir ve bu nedenle en kolay eğitilen cinslerden birisidir.

8-     Sahiplerine karşı bağlılıkları ile bilinirler.

9-     Tüyleri çok kısa olduğu için genellikle tüy dökme sorunu yaşamazlar.

10-   Çok hareketli yapıları olduğu için günde en az 25 dakika düzenli yürüyüş yapma ihtiyacı hissederler.

Labrador Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Labrador köpek cinsinin tüm karakter özelliklerine sahip, köpeğin beden diline hakim ve işinde profesyonel olan eğitmenler tarafından eğitim verilir. Köpeğin hangi konularda eğitilmeye ihtiyacı olduğunu ve olumsuz yönlerini sahibinden öğrenerek eğitim programı hazırlanır. Köpek eğitimi ilk önce bebeklik döneminde annesinin yanında başlar. Hiyerarşi eğitimi bu dönemde verilir. Köpek eğitim merkezinde davranış eğitimi, itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi verilir. Sahibinin istekleri doğrultusunda ileri itaat ve tasmalı yürüyüş eğitimleri de verilmektedir. Labradorlar çok uysal ve meraklı oldukları için eğitilmesi en kolay olan köpek cinsidir.

Labrador Köpek Eğitimi

Köpek eğitim fiyatları eğitim merkezine göre farklılık gösterebilir. Köpek eğitiminde standart belirlenmiş bazı paketler bulunmaktadır. Bu paketler temel eğitimleri içerdiği için fiyatları uygundur. Ancak ileri eğitim istekleri doğrultusunda  eğitim ücretinin maliyeti yükselecektir. Eğitim fiyatları belirlenirken köpeğin genel ruh sağlığı, eğitim paketinin içeriği, eğitimin kaç aşamada verileceği ve süresi, eğitim merkezinin konumu ve olanakları gibi kriterler göz önüne alınır.

Agresif ve saldırgan köpeklerin eğitimine başlamadan önce rehabilite edilerek sakinleştirilmesi sağlanır. Bu durumda ekstra fiyat söz konusu olur. Sahiplenmiş olduğunuz köpeğiniz ile evinizde uyum içinde yaşam istiyorsanız köpeğiniz için gereken tüm eğitimleri uzman kadromuz ile kısa sürede vermekteyiz. Eğitim ihtiyacınız için dilediğiniz zaman merkezimizden güvenli ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara