Anasayfa > Haberler >Kozyatağı Köpek Eğitim Merkezleri

Kozyatağı Köpek Eğitim Merkezleri

Kozyatağı Köpek Eğitim Merkezleri

Köpek eğitimi denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi Kozyatağı köpek eğitim merkezleridir. Burada bulunan eğitim merkezleri köpeklerin doğal yaşam alanlarından çıkmadan onların ruh hali ve köpek hiyerarşilerine yakın bir eğitim sistemi geliştirmeleri ile bilinir. Merkezler köpeklerinizin psikolojik ve fizyolojik sağlıklarını göz önüne alarak gereken özeni gösterir. Eğitimin amacı köpeğin ve sahibinin aynı evde uyum ve huzurlu bir şekilde yaşamlarına devam etmelerini sağlamaktır. Köpeğinizin eğitimi yanında sizlerde köpek bakımı ve ihtiyaçları ile ilgili gereken eğitimi alarak kendinizi köpek bakımı konusunda geliştirebilirsiniz.

Merkezlerde sadece köpeklere yönelik değil sahiplere yönelikte eğitim düzenlenmektedir. Birlikte bir hayat yaşayabilmek için köpeğin ve sahibinin birbirlerini anlamaları ve rahatsız etmemeleri gerekir. Özellikle davranış eğitimleri çok önemli eğitimlerdir.  İki tarafında gereken eğitimleri alması ile yaşanabilecek problemlerin önüne geçilmiş olur ve birlik sağlanır. Eğitimi tamamlanan köpek evine gittiği ilk günden itibaren kötü alışkanlıklarını bırakmış ve sosyal adaptasyon kazanarak yaşamaya başlar.  Eğitim merkezlerinde köpeğiniz kendisini korumayı, sizlere itaat etmeyi, farklı insanlara zarar vermemeyi ve sosyal ortamlara adapte olmayı öğrenir. Köpek eğitim fiyatları merkezlerde farklılık gösterebilir. Bu nedenle köpeğinizin eğitilmesi için iyi bir araştırma yapabilirsiniz.

Köpek Eğitim Merkezlerinin Özellikleri Nelerdir?

Ailenizin bir üyesini teslim edeceğiniz bir merkezin belirli özellikleri taşıması son derece önemlidir. Eğitim merkezlerinin sahip olması gereken özellikleri sıralayacak olursak;

1-     Güvenilir ve yaşam kalitesi yüksek olmalıdır. Köpeklerin rahat yaşayabileceği şekilde tasarlanmalıdır.

2-     Eğitimi veren ekip tüm köpek türlerinin hiyerarşisine sahip, köpek ruhundan anlayan, cana yakın ve profesyonel olmalıdır.

3-     Merkez köpeklerin beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını en iyi şekilde sağlamalı eğitim süresince köpeğin sağlığına özen göstermelidir.

4-     Merkez içerisinde köpek oteli gibi ayrı birimler bulunmalıdır.

5-     Ekip güvenilir, cana yakın, hayvan sevgisini içinde barındıran ve sabırlı insanlardan oluşmalıdır.

6-     Köpeklerin beden dillerine, davranışlarına ve hareketlerine hakim olunmalıdır.

7-     Köpek sahipleri istedikleri zaman dostlarına ulaşabilmelidir.

Merkezlerde Verilen Köpek Eğitimleri Nelerdir?

Köpek eğitimi merkezlerinde verilen eğitimler itaat eğitimleri, ileri itaat eğitimleri, tuvalet eğitimleri, dışarı tuvalet eğitimleri, davranış eğitimi ve işaret dili eğitimidir. Bu eğitimle insanlar ile köpeklerin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde aynı evde yaşayabilmeleri için önemlidir.

İtaat Eğitimleri Nedir?

Köpeğinizin her durumda sizin vermiş olduğunuz komutlara uyum sağlaması için verilen eğitimlerdir. Evde, dışarıda ve toplum içinde siz ne komut verirseniz köpeğiniz tüm dikkatini size toplayarak sözünüzü dinler. İleri itaat eğitiminde ise köpeğiniz sizin tüm söylediklerinizi tasmasız halde özgür olduğunda bile dinler.

İşaret Dili ve Davranış Eğitimi

El ve beden dilinizi kullanmanız gereken durumlar konuşmadan bile köpeğinize komut verebilirsiniz. İşaret dili eğitimi zor durumlarda köpeğinizin kontrolünü elinize almanıza yardımcı olur. Davranış eğitimi ise köpeğinizin dışarıda sosyalleşmesine yardımcı olan eğitimdir. İnsanlar ile karşılaştığında saldırganlığını kontrol altına almasını sağlar. Minik dostunuz ile dilediğiniz şekilde uzun yıllar huzurlu ve uyum içinde hayat sürebilirsiniz.

Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi olmayan bir köpek evin içinde ya da dışında her yere tuvaletini yaparak sizi zor durumda bırakabilir. Verilen eğitim ile eve tuvaletini yapmaması gerektiğini öğrenir. Köpeğinizin tuvalet eğitimi biyolojik saatinin oluşmasına da yardımcı olur. Dışarı tuvalet eğitimi biraz daha ileri eğitim safhasıdır. Ancak zaman içerisinde köpeğiniz bu alışkanlığı da kazanır. Köpek oteli sahipleri tuvalet eğitimi olan köpekleri kolay bir şekilde kabul ettiği için işiniz olduğu zaman rahatlıkla köpeğinizi bırakabilirsiniz. Sizlerde köpeğiniz ile uyum içerisinde yaşam isterseniz Kozyatağı köpek eğitim merkezlerinden gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz. Gereken bilgiler için iletişim numaralarından arayabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara