Anasayfa > Haberler >Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Edinmeli

Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Edinmeli

Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Edinmeli

Köpek ileri itaat eğitimi, ortalama 9 veya 12 hafta aralığında sürmektedir. Bu uzun süren eğitim için tüylü dostlarınız ile beraber sabırlı olmanız gerekir. Bu eğitimin temel amacı, köpeğin herhangi bir bağımlılık yapıcı nesne olmadan gönüllü olarak komutları yapmasını sağlamaktır. İyi bir seviyeye gelindikten sonra temel itaat eğitimi başlar. Köpeğe verilen komutlara bakıldığında temel eğitimden pek fark yoktur. Ancak ileri itaat eğiminde zorluk seviyeleri biraz daha artmaktadır. İleri itaat eğitimi sırasında ırka bağlı olarak koruma eğitimi de verilebilir. Koruma eğitimi için sadık dostunuzun belirli bir özellikte olması gerekir.
Her iki eğitim köpek sahibine ve köpek için daha fazla konfor ve daha fazla özgürlük sunar. Bu eğitimde köpeğe verilen komutlar esnasında herhangi bir nene kullanılmaz. İtaatin temel oluşumundan sonra, işaret dilinin oluşumunu hazırlama ve dil köpek eğitimi gerçekleştirme sürecidir. Köpeğe sinyaller göndererek iletişim kurulmaya çalışılır. Bu eğitim, köpek sizi duymadığı zamanlarda işe yarar.
İleri İtaat Eğitiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Köpek ileri itaat eğitimi başlamadan önce temel itaat eğitimi almanız gerekir. Eğer köpeğin temel eğitimi yoksa boşa kürek çekersiniz. İleri itaat eğitimi, temel eğitimden çok daha zor bir süreçtir. Hem temel eğitim olsun hem ileri itaat eğitimi olsun başarılı olmak için öncellikle köpek ile arasında sevgi bağı kurması gerekir. Eğer sevgi bağı yoksa eğitim sonuçsuz kalır. Bazı ırklar, yetkinizi köpeğinize kabul etmeyebilir, çünkü doğuştan liderlik bilincindedir. Bu gibi durumlarda, uzmanlaşmış bir eğitmen veya eğitim komitesi daha sağlıklı olacaktır.

Eğitimdetemel notu iyi bir düzeyde tamamladıktan sonra, köpek sahibinin emirlerini ve ileri itaatkâr eğitimde köpeğe itaat emirlerini iletmek mümkündür. Aynı zamanda, köpek sahibi köpeğin bu komutları yapmasını sağladığından emin olmalıdır. Köpeğinizden bu eğitim kurslarında pratik yapmasını isteyin. Bu eğitim, köpeğinizin her zaman tüm komutlar ve temel alıştırmalarının ardından devam eder.
İleri İtaat Eğitimi Ne Zaman Verilmeli?

Köpek ileri itaat eğitimi, bir köpeğin sahibinin komutlarına tamamen uymasını sağlayan bir süreçtir. Köpeğiniz itaat eğitimini başarılı bir şekilde bitirince köpeğinizin ne kadar seviye atladığını göreceksiniz. Tüm köpeklerin aynı yeteneklere sahip olmadığını unutmayın. Onlardan size verebileceklerinden fazlasını istemek yanlış olur. Köpeğinizin eğitimde başarılı olması için ona cesaret vermeniz gerekir. Her başarılı olduğu komutta ona seveceği ödüller verin. Eğitim konusunda yavru köpekler, yetişkinlere göre daha avantajlıdır. Yani köpeğin erken yaşlarda eğitim alması daha önemlidir
Temel Eğitim ile İleri İtaat Eğitimi Arasındaki Fark

Köpek ileri itaat eğitimi, daha öncesinde alınan temel itaat eğitimi ile arasında büyük farklar görülmez. Zorluk seviyesinin arttığı görülür. Temel itaat eğitiminde de yer alan kodlamalar bu eğitimde daha farklı şekilde yapılmaktadır. Ancak, itaatinin ileri eğitiminin aksine, köpek daha uzun süre bekler. Gelişmiş itaat eğitimcideki köpekler "Bekle" komutunda temel eğitim ile karşılaştırılır.

İleri İtaat Eğitimi İçin Uzmanından Destek Alın

Köpek ileri itaat eğitimi verilirken köpek sahibinin davranışları da önemlidir. Eğitimde nasıl bir yol izleyeceğiniz aynı zamanda tüylü dostunuzun da karakterine etki edecektir. Bu nedenle, köpekleri nasıl eğiteceğinizi bilmiyorsanız, ilk olarak bu alanda kendiniz eğitim almanız gerekir ya da daha sağlıklı eğitim için, uzman eğitmenlerden destek alabilirsiniz.
Hemen hemen tüm köpeklerin doğası gereği itaat ve sadakat vardır. Bununla birlikte, bazı ırkların diğerlerine göre çok daha gelişmiş bir itaat duygusu vardır. Bu ırkların yüksek derecede itaat ile eğitilmesi daha kolaydır ve bu ırklarla eğitim süreci çok daha kolaydır. Firmamız köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara