Anasayfa > Haberler >Köpeklerde Agrasif Eğitim Nasıl Verilmeli?

Köpeklerde Agrasif Eğitim Nasıl Verilmeli?

Köpeklerde Agrasif Eğitim Nasıl Verilmeli?

Köpek eğitimi, köpek sahiplerinin kendi imkanları ile yapabilecekleri bir konu değildir. Bu konu ile ilgili uzman kişilerden destek alınarak yapılması gerekir. Köpeğin ırkı, cinsi üstün özellikler taşısa bile, eğitimle desteklenmezse, bu özellikleri gösteremeyecektir. Bu nedenle, profesyonel eğitim veren kuruluşlardan destek alınması önemlidir. Köpeğin ırkına göre, verilen eğitim de değişkenlik gösterir. Koruma eğitimi, itaat eğitimi ve temel yaşam eğitimleri farklı olacaktır. Kuruluşumuz bu konuda profesyonel hizmet vermektedir.

Güvenlik Olarak Eğitilecek Köpekler

Güvenlik olarak eğitilecek köpekler, itaat eğitimi alacak köpeklerden farklı eğitilecektir. Temel eğitimin kuralı olan, yatma, beslenme uyum sağlama tüm köpeklere verilecek eğitimlerdir. Fakat burada istisna, güvenlik amaçlı sahiplenilen köpeklerin eğitimlerinde, fazla insancıl davranılmamasıdır. Çevresine uyum sağlayacak kadar temel prensipler öğretilir. Bunların ötesinde, fazla ödül verilmez. Ödül ile koşullu hareketlerin yapılması istenmez. Ödül alan köpek, insana alışacak ve koruma olamayacaktır. Ev köpeklerinde bu durum istenirken, koruma köpekleri için beklenen, şüpheci ve agresif davranıştır.

Köpek Eğitimine Erken Başlamanın Önemi

Köpek eğitimine ne kadar erken başlanırsa, o denli başarılı sonuçlar alınacaktır. Köpek eğitimi için yanlış bir inanış, altı ayını doldurduktan sonra başlanması gerektiğidir. Bu durum, eğitimin süresini uzatacaktır. İki veya üç aylık bir köpek, eğitim için hazırdır. Köpek, ne kadar küçükse, eğitim o denli kolay ve kalıcı olacaktır. Köpek eğitimleri için, sahiplenen kişinin de bulunması önem taşır. Köpeğin, koruma köpek olması için, uygun ırktan gelmesi gerekir. Yavru iken, avcı özellikleri, seçilmeleri için etkendir. İz sürebilen hırslı köpekler, bu konuda başarılı olmaktadır. Çok fazla insana alıştırılmadan eğitim verilmelidir. Koku yeteneği, güvenlik amaçlı alınan köpeklerde, aranan özelliklerdir. Temel eğitimlerini alacak kadar insana yakın olmaları beklenir. Agresif olmaları, güvenlik görevini yapmaları için önemlidir. Agresif olmaları için de insandan uzak tutulurlar.

Köpek Eğitimi Verecek Kuruluşlarda Beklenen Özellikler

Köpek eğitimi verecek kuruluşlardan beklenen özelliklerin başında, eğitmenlerinin profesyonel olmaları beklenir. Köpek eğitiminin en önemli koşulu, uzman bir ekiple çalışmaktır. Kuruluşumuz çalışanları, birçok alanda ödül almış eğitmenlerden oluşmaktadır. Köpek eğitiminde, köpek sahiplerinin de bulunması, eğitimin kalitesi açısından önemlidir. Ayrıca, verilecek komutların köpek sahipleri tarafından da öğrenilmesi gerekir. Köpek ile aynı yaşamı paylaşacak kişilerin, aynı dili öğrenmeleri gereklidir. Köpek eğitimi verecek kuruluşun, uygun özellikte bir arazide olması ve birçok alanda hizmet vermesi gerekir.

Köpek Eğitimi İçin Sahiplenen Kişinin de Eğitime Katılması

Köpek eğitiminde, sahiplenen kişinin de eğitime katılması önem taşır. Agresif köpek yetiştirmenin, yaşam alanlarını korumada etkisi çok büyüktür. Köpeğin kendi yapısı ile ilgili saldırgan özelliklerin de denetlenebilir olması gerekir. Bununla ilgili eğitim verilemezse, köpek çevresi için tehlikeli olabilir. Bu nedenle köpek ve sahibi ile birlikte, bir rehber eğitimci ile çalışmalara başlar. Temel komutları öğrenmesi, saldırı komutu, güvenlik için önemlidir. Tehlikenin olmadığı durumlarda da saldırıyı kesmesi için uyarı komutlarının da verilmesi gerekir. Bu durumda sahibinin de eğitimlerde bulunması, son derece önemlidir.

Köpek Eğitiminde Birçok Faktörün Önemi Bulunmaktadır

Köpek eğitiminde, birçok faktörün önemi bulunmaktadır. Eğitim kadar, köpeğin rahat ve mutlu olması, beslenmesi de önem taşımaktadır. Yaşına ve cinsine uygun eğitim verilmesi kadar, uygun gıdalarla da beslenmesi gerekir. Köpek eğitimi veren kuruluşumuz, köpek mamalarında da çok farklı içerikler sunmaktadır. Köpek mamalarında yerli ya da yabancı markalı gıdalar bulunur. Kuruluşumuz çalışanları, köpeğe verilmesi gereken mamalar ile ilgili destek te verecektir. Köpekler için, kısa süreli pansiyon hizmetimiz de bulunur. Köpekler için en güvenilir koşullar sunulmaktadır. Köpek eğitiminde, profesyonel hizmet ve titiz yaklaşımları ile kuruluşumuzdan hizmet almanız tavsiye edilir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara