Anasayfa > Haberler >Köpekle Yaşamak İçin Neler Gerekli?

Köpekle Yaşamak İçin Neler Gerekli?

Köpekle Yaşamak İçin Neler Gerekli?

Köpeklerle yaşamak, sanıldığı kadar zor olmamaktadır. Tam tersine, zevkli ve eğlenceli yanları da oldukça çoktur. Köpekler de aynı çocuklar gibi, disiplin ve eğitimle büyütülmelidir. Köpek ve sahibi ile uyumlu bir birliktelik için, bazı eğitimlerin verilmesi gerekecektir. Köpek sahiplenen kişinin, bu eğitimleri görsel basın ve kitaplardan okuyup, uygulaması hayli güç bir işlemdir. Bunun için, birtakım profesyonel kuruluşlardan destek alınması gerekecektir.

Köpek Eğitimine Ne Zaman Başlanması Uygun Olur?

Köpek eğitimine başlama zamanı, köpeğin cinsine göre değişim gösterecektir. Genel bir kural koymak gerekirse, bir köpeğin eğitimi için, altı ayını doldurmaması gerekmektedir. Altı ayını dolduran köpeklerin eğitimi, biraz güç olmaktadır. Daha çok zaman ve emek gerekecektir. Köpek eğitiminde verimli olan dönem, üç veya dört aylık süreçte başlanmasıdır. Bu dönemde başlanan eğitimler, daha kalıcı olmaktadır. Eğitimlere köpek kadar, sahibinin de katılması önem taşır. Köpek ile birlikte yaşayacak olan kişinin de bazı komutları bilmesi önem taşır. Köpek eğitimi konusunda, firmamızın nitelikli hizmetleri mevcuttur. Köpek eğitmenlerimiz, alanında uzman ve sertifikalı kişilerden oluşur.

Köpek Sahiplerine Yönelik Tatil Tavsiyeleri

Günümüzde artan bilinç düzeyi, birçok konaklama tesisi için, hayvan dostu seçenekleri oluşturmuştur. Durum böyle olsa da bazı durumlarda, hayvanlar ile seyahat etmek güç olabilmektedir. İş seyahatleri, kültür turları, uzak illerdeki akraba ziyaretleri gibi.

Böyle durumlarda, köpeğin bakımını üstlenecek yakınlıkta bir kişi bulunamazsa, köpek otelleri bu işi üstlenecektir. Köpek otelleri, köpeğin tatil müddetince rahatça gezdiği, barındığı yerlerdir. Köpek eğitim merkezi olarak faaliyet gösteren kuruluşumuzun, köpek pansiyonu da bulunmaktadır.

Köpek Pansiyonlarındaki Profesyonel Hizmet

Köpek eğitim merkezimizin, köpek pansiyon birimleri de bulunmaktadır. Köpek pansiyon hizmetinden beklenebilecek her türlü profesyonel hizmet, yer alır. Köpeklerin kaldıkları odalar, sürekli temizlenmekte, havalandırılmakta ve dezenfekte edilmektedir. Ayrıca, kamera sistemi ile güvenlikleri de sağlanmaktadır. Tatil müddetince bırakılan köpekler de merkezimiz de oyun ve aktiviteler ile güzel vakit geçirirler. Başka köpekler ile oyunlar oynayarak, sosyalleşmeleri sağlanır. Köpek kaynaştırma programlarının en önemli özelliği, köpeğin zararlı alışkanlıklarından uzaklaşmasıdır. Sosyalleşen köpekler, sürekli havlama ve saldırma eğiliminden uzaklaşacaktır. Açık havada oyunlar oynayarak, tatilin tadını çıkaracaktır.

Her Köpeğin Eğitimi Farklı Olmalıdır

Her köpek cinsinin eğitimi, farklı olmak zorundadır. Köpek eğitiminde ödül sisteminin yeri çok önemlidir. Ev köpeklerinde ya da oyun maksatlı yetiştirilecek köpeklerde, komut sisteminin işlemesi için ödül verilmelidir. Yapılan her olumlu hareket, ödül ile takdir edilmelidir. Böylece köpek, sahibi tarafından, istenen her koşulu yerine getirmeye şartlanmış olacaktır. Bu durumun bazı istisnaları olabilir. Şayet, sahiplenilen köpek, koruma maksatlı alınmış ise, bu tür köpeklere ödül vermek doğru olmayacaktır. Ödüle alışan bir köpek, ödül karşılığında, evi ya da iş yerini korumayı bırakabilir. Bu tür köpeklerde, gereksiz saldırganlıkların giderilmesi önem taşır. Köpek eğitim merkezimiz, her cins köpeğin eğitimini profesyonelce gerçekleştirecektir.

Köpeklerin Doğru Beslenmesi

Her köpeğin yaş aralığına ve cinsine uygun beslenme türü, önem taşır. Bu hususlarda bilinçli olmak için, köpek ile birlikte sahibinin de eğitim alması şarttır. Köpek eğitim merkezimiz, sahipleri ile birlikte kaynaştırma eğitimini başarı ile uygulamaktadır. Merkezimizin pet shop hizmetleri de bulunur. Her cins köpek için, yurt içi ve yurt dışından farklı markalarda mamalar mevcuttur. Köpek eğitiminde, oyuncu köpek eğitimi de verilmektedir. Köpek eğitmenlerimiz, profesyonel hizmet vermektedir. Bu konuda, çok sayıda ödüle de sahip bulunmaktayız. Disiplin ile yetiştirilmiş bir köpek, yaşadığı yere uyum sağlaması açısından, kendisini de sahibini de mutlu edecektir. Köpek eğitiminde profesyonel hizmet anlayışımız için, firmamızı tercih etmeniz önerilir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara