Anasayfa > Haberler >Köpek Koruma Eğitimi Fiyatları

Köpek Koruma Eğitimi Fiyatları

Köpek Koruma Eğitimi Fiyatları

Köpek sahiplerinin üzerinde durduğu en önemli konulardan biri de köpek eğitimi olmalıdır. Köpeğin beslenmesi, yeni yaşama uyum sağlaması gibi konularda hız kazanması, ancak eğitimle mümkün olabilir. Köpeğin cinsine göre, eğitim şekli ve süreci değişecektir. Köpek eğitimindeki temel faktör, köpek ile kararlı ve net komutlar ile iletişim kurmaktır. Köpek sahipleri, köpeklerinin eğitimini, kendileri yapmak isteseler de bu hayli zordur. Görsel basın ve kitaplardan bunu öğrenip, uygulamak imkânsızdır.

Köpeğin Cinsine Göre Değişen Eğitim Metotları

Köpeğin cinsine göre eğitim metotları da değişkenlik gösterir. Köpek eğitimi için, mutlaka uzman kuruluşlardan destek almak gerekecektir. Köpek eğitimi konusunda kuruluşumuz, profesyonel eğitim verecektir.

Köpek eğitimlerimizde aktör köpek eğitimi, itaat eğitimi, köpek koruma eğitimi önemli yer tutar. Evlerde arkadaş gibi büyütülecek köpekler için, ödül sistemi önemli yer tutar. Temel yaşam kurallarına uyum sağlaması için yapılan her olumlu hareket, bir ödülle mükâfatlandırılır. Bu durum, köpeğin yeni yaşama uyum sağlaması için önemlidir. Bu sayede köpeğin, ödül almak için, olumlu ve istenen hareketlerde bulunması sağlanmış olur. Koruma maksatlı yetiştirilecek köpeklerde ise bu durum istenmemektedir. Ödüle alışan köpeğin, ev ya da işyeri koruma görevini yapması imkânsızlaşacaktır.

Koruma Köpeklerine Verilen Eğitimde Dikkat Edilecek Hususlar

Koruma köpeklerinin en önemli işlevi, bulunulan ortamda güvenliği sağlamasıdır. Bu köpeklerin cinsi de Rotweiler, Alman çoban köpeği, Doberman, Kurt köpeği ve Kangal köpeği gibi, uygun cins köpekler olacaktır. Bu köpekleri sahiplenirken, bazı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Av peşinde koşmaları, iz sürmeleri, çok iyi koku almaları başlıca seçim unsurlarıdır. Daha yavru iken, çok kuvvetli bir sinir yapısına sahip olmaları beklenir. Özellikle bu köpekler yetişkin ise, verilen koruma eğitimlerinde mutlaka sahiplerinin olması gerekecektir. Çünkü uygun komutları, köpek ile birlikte sahibi de öğrenecektir. Hangi komutta köpek harekete geçmeli ve hangi komutta saldırmalıdır? Bunlar, hayati önem taşıyan konulardır. Harekete geçen köpeği, tehlikeli bir durumun olmadığı anlarda durdurmak ta önem taşır. Bunun için de tek bir hareket ya da komut, köpeği durduracak özellikte olmalıdır.

Tüm bu unsurlar, koruma köpekleri için eğitimde önemli hususlardır. İyi analiz eden, çevik bir köpeğin yetişmesi, ancak sahibinin de eğitimin içerisinde olması ile mümkündür. Aksi takdirde, günlük yaşamda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilecektir. Denetim altına alınmayan saldırganlık, felakete yol açabilir. Köpeğin içgüdüsel hareketleri, eğitilemezse olmadık zamanlarda çevresine zarar vermesi kaçınılmazdır.

Köpek Eğitiminde Profesyonel Hizmet

Köpek eğitiminde tüm bu hususlar, kuruluşumuz için üzerinde titizlikle durulacak hususlardandır. Köpek eğitimi, zaman ve emek isteyen konulardandır. Köpeği eğitmek bir ekip işidir. Kuruluşumuzda görev yapan eğitmenler, uluslararası yarışmalarda ödül almış kişilerdir. Köpek eğitiminde, sahiplenen kişiler ile birlikte verilen eğitimler hem eğlenceli hem de faydalı olmaktadır. Köpek eğitimi için en uygun zaman, iki veya üç aylık oldukları dönemdir. Eğitimler, belli bir süre devam etse bile, konaklama için bırakılan köpeklerde de farklı eğitimler verilmektedir.

Köpek Konaklama Hizmeti

Köpek eğitim merkezimiz, aynı zamanda köpek pansiyonu hizmeti de vermektedir. Kuruluşumuz, köpek sahiplerinin zorunlu olarak çıkmak durumunda oldukları seyahatlerde, köpeklerini güvenle bırakacakları adreslerden biridir. Burada köpeklerin barınmasını sağlayan kuruluşumuz, bu müddet zarfında eğitim de vermektedir. Köpeğin cinsine göre, sosyalleşme eğitimleri verilecektir. Açık havada gün boyunca enerji harcayan köpekler, daha huzurlu olacaktır.

Köpek Eğitim Merkezimizin Tercih Sebebi

Köpek eğitim merkezimiz, deneyimli kadrosu ile tercih edilecek kuruluşların başında gelir. Konaklama hizmetinde, havalandırma ve güvenlik sistemi mevcuttur. Hijyen konusunda, titiz yaklaşımlar söz konusudur. Veteriner hizmetimiz ve pet shop merkezimiz bulunur. Tüm bu hususlardan ötürü, köpek eğitim merkezimizin tercih edilmesi önerilir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara