Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitmeni Olmak İçin Kurslar

Köpek Eğitmeni Olmak İçin Kurslar

Köpek Eğitmeni Olmak İçin Kurslar

Köpek sahiplenen kişilerin en önemli sorunu, köpekleri ile uyumlu bir yaşantıyı tesis etmektir. Bunun için, uzman kuruluşlardan destek almak önem taşır. Temel yaşam eğitimlerinden olan, tuvalet, uyku, saldırganlık ve uyum eğitimi, verilmesi gereken eğitimler arasındadır. Köpeğin cinsine ve yaşına da uygun eğitimlerin verilmesi önem taşıyacaktır. Köpek sahiplenen kişiler, bu eğitimi bir üst seviyeye de çekmek isteyebilirler. Hayvanlarla iyi iletişim kuran kişiler, bu işi meslek olarak ta yapmak isteyebilirler. Bu konuda da gerekli olan eğitim ve seminerleri, kuruluşumuz vermektedir.

Köpek Eğitiminde Irka Göre Yaklaşım

Kuruluşumuz, her köpek için farklı bir eğitim planı uygulamaktadır. Köpek eğitiminde bazı konular önem taşır. Temel itaat eğitimleri, her köpeğin alması gereken eğitimlerdir. Sahipleri ile birlikte uyumlu bir yaşam sürmek için, bu eğitimlerin verilmesi gerekmektedir. Köpekler arasında, evlerde yaşam sürecek olan cinsler için, ödüllü eğitim verilecektir. Ödül sayesinde, köpeğin istenen hareketleri yapması teşvik edilir. Agresif köpek eğitiminde ise bu türlü bir eğitim, sakıncalı sonuçlar doğuracaktır. Uzman kuruluşumuz, bu konuda uygun eğitimleri verecektir.

Köpek Eğitimi ve Eğitmenlik Seminerleri

Köpek eğitiminin biraz ötesinde, eğitmen olmak isteyenler için de kurs ve seminerlerimiz bulunur. Beş altı kişilik seminerlerimiz, günlük altı saati bulacak düzeydedir. Eğitim veren eğitmenlerimiz, alanında deneyimli ve ödüllü kişilerden oluşmaktadır. Kuruluşumuzun faaliyetleri, görsel basında ilgi toplamaktadır. Özellikle, sporcu köpek ve aktör köpek eğitim ve eğitmenlik konuları, hayli titizlik gerektirecektir. Köpek ile birlikte sabırla alınacak eğitimlerdir. Öncelikle, derse başlarken ilk konu, köpeğin ırkına ait özelliklerin anlatılmasıdır. Tarihsel gelişimi, ırkın seleksiyon özellikleri anlatılır. Köpekler, IPO ile BH sınavları için hazır hale getirilir. Köpeklerin kapasiteleri nelerdir? Irka uygun eğitim teknikleri verilir. Duyma engelli köpek eğiticiliği için yaklaşık otuz ya da kırk günlük bir eğitim gerekecektir.

Köpek Eğitimi Sabır İsteyen Konular Arasındadır

Köpek eğitmeni olmak isteyen kişilerde aranan en önemli özellik, sabırlı olmalarıdır. Aynı komutu defalarca uygulamak, hayvan sevgisi ve sabırla mümkün olacaktır. Özellikle, sporcu ve aktör köpek eğitimleri, daha da zaman gerektirecektir. Sporcu köpek eğitimlerinde, liderlik özelliğini teşvik edici özellikler öne çıkarılmalıdır. Her türlü istenmeyen içgüdüsel eğilim, sabırla azaltılabilecektir. Aktör eğitimlerinde de köpek eğitimi kadar, eğitmenlik süresi de zaman alacaktır. Köpeklerdeki öz güven eğitiminin verilmesi, uygun komutların öğretilmesi önem taşır. Kuruluşumuz, uluslararası pek çok alanda ödül alan bir eğitim merkezidir.

Köpek Eğitimi Veren Kuruluşumuzun Sunduğu Hizmetler

Köpek eğitimi veren kuruluşumuzun sunduğu hizmetlerin başında, köpek pansiyonu, pet shop hizmeti gelmektedir. Köpek eğitimi veren merkezimiz, köpek konaklama hizmeti de vermektedir. Köpek sahiplerinin zorunlu olarak, köpeklerinden ayrıldığı zamanlar olacaktır. İş seyahatleri, kültür turları ve köpek kabul etmeyen oteller.

Tüm bu unsurlar, köpeklerin geçici bir süreliğine bakımı için, bir yer arayışına sebep olmaktadır. Köpek eğitim merkezimiz, bu durumlarda köpek pansiyon hizmeti de vermektedir. Her köpek için uygun büyüklükte odalar bulunur. Havalandırma sistemi ve güvenlik önlemleri alınmıştır. Kamera sistemi ile incelenir. Köpeklerin serbest zamanlarda açık havada özgürce koşup, oynaması için uygun ortam bulunur. Bu sayede, başka köpekler ile arkadaşlıklar kurması sağlanır.

Köpek Eğitimi İçin Uzman Kuruluş Seçiminin Önemi

Köpek eğitimi için, uzman kuruluş seçiminin önemi oldukça büyüktür. Köpeğin konakladığı dönemlerde, firmamız veteriner hizmeti de sunmaktadır. En kaliteli mamaların olduğu, pet shop hizmetimiz bulunur. Köpek eğitimlerinde sabırlı ve özverili yaklaşımlar öne çıkar. Köpek eğitmeni olmak isteyenler için de etkili eğitimlerimiz mevcuttur. Detaylı ve titiz yaklaşımları ile kuruluşumuz, tercih edilecek eğitim merkezlerinden biridir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara